2020 m. birželio 5 d.

 

Nuo „profesoriaus“ iki „studento“ – vienas žingsnis

50
Paskelbta: 2014-08-12 18:30 Autorius: Kazimieras Juraitis
Aloyzo Sakalo (nuotraukoje) klausiama, kas finansuoja Nacionalinį žmogaus teisių gynimo centrą
Aloyzo Sakalo (nuotraukoje) klausiama, kas finansuoja Nacionalinį žmogaus teisių gynimo centrą

Atsakymas į 2014 07 29 Delfi išspausdintą A. Sakalo straipsnį „Tai kas kaltas: V. Putinas ar B. Obama“.

Pradėsiu nuo to, kad neįtikėtino populiarumo sulaukusio filmo „...suprasti Ukrainą...“, dėl kurio ir atsirado A. Sakalo straipsnis, autorius yra ne Rolandas Paulauskas. Signataras tik atsiliepė į savo sparčiai gausėjančių bendraminčių prašymus pasidalinti savo mintimis apie Ukrainos įvykius. Mes, filmo autoriai (tarp kurių esu ir aš), vėliau savo nuožiūra Rolando Paulausko pasakojimą praturtinome vaizdais, dokumentais ir garsių pasaulio analitikų pasisakymais. Be Rolando Paulausko žinios (kadangi esame filmo šeimininkai ir neprivalome klausti niekieno leidimo) jį išplatinome tiek mūsų politikams, tiek ir pasaulio žiniasklaidai.

Atsakyti į A. Sakalo straipsnį panorau ne dėl rašinio pasirodymo fakto, o dėl neįtikėtinos autoriaus metamorfozės. Juk šis politinis pamfletas (kitaip šio rašinio nepavadinsi) autorių visiškai diskredituoja kaip patyrusį, visados blaivaus proto, atsargų ir nuosaikų politiką.

Kai Aloyzas Sakalas dėl mūsų filmo davė interviu Lietuvos ryto televizijoje, mačiau man įprastą žmogų – atsargų, kandų, ironišką, su jam būdingu sveiku loginiu mąstymu ir neieškantį žodžio kišenėje. O šiame rašinėlyje jo neatpažįstu. Matau ne profesorių, o pirmo kurso studentą, kuris atžagariai rašo užduotą namų darbą, nes reikia gauti įskaitą.

Nekibsiu prie akivaizdžių klaidų, tokių kaip: R. Paulausko teiginys yra toks: JAV yra absoliutus blogis. Nėra filme tokio teiginio. Na, bet tiek to – suklydo įsijautęs, ir tegu jį bala.

Bet: Nesunku atspėti, kad JAV, kaip demokratinė valstybė, savo tikslų siekia tik ekonominėmis ir diplomatinėmis priemonėmis, – spėlioja A. Sakalas.

Kaip tai suprasti? Juk negali profesorius nežinoti apie per keletą metų JAV sunaikintas valstybes: Jugoslavija, Irakas, Libija, Sirija.. Ką veikia 800 JAV karinių bazių, kurių metinis biudžetas beveik tokio dydžio, kaip viso likusio civilizuoto pasaulio?.. Juk ne beisbolui žaisti jos įkurtos...

Politikas teigia: Krymas buvo perleistas Ukrainai ne už ačiū.

Tuomet gal galėtų ir papasakoti, ką mainais gavo TSRS? Tokios niekam negirdėtos žinios būtų tikras lobis istorikams!

Kieno tankai ir raketos dislokuotos Rytų Ukrainoje, – klausia retoriškai.

Savaime aišku, kad rusų. Ką ukrainiečiai paveldėjo iš TSRS, tą ir turi. Dabar NATO sparčiai ginkluoja Ukrainą, bet ne Rytų.

A. Sakalas klausia: Kieno raketa numušė keleivinį lėktuvą – su aiškia potekste, jog skaitytojas net neabejoja, kad rusų.

O gal reikėtų bent jau palaukti oficialaus ekspertų atsakymo?

Kieno kareiviai iškrausto žuvusių kišenes ir nuo žuvusių pirštų numauna žiedus, – piktinasi straipsnio autorius.

Žinoma, kad vietinių „separatistų“. Yra filmuota kronika (galiu autoriui ją pateikti), kur aiškiai nufilmuota: kareivis numauna žiedą nuo žuvusiojo piršto ir pagarbiai padeda jį į kartoninę dėžutę kaip daiktinį įrodymą. Tačiau A. Sakalas patikėjo pigia propagandine falsifikacija: vienas „stop“ kadras iš filmo ir – „žiūrėkit, kokie išgamos – net žuvusius plėšia!“

A. Sakalas kviečia kiekvieną skaitytoją atsakyti sau: Kodėl Putinas naudoja ir karines priemones.

Aš atsakau taip: o kaip dar apsiginti nuo JAV peršamos „demokratijos“? Kol Jelcinas girtas šoko ant statinės, amerikonų patarėjai Rusijai sukurpė tokią konstituciją, pagal kurią ji net savo ideologijos negali turėti. Tokias „smulkmenas“ aukšto rango politikas tikrai turi žinoti... Ir t. t., ir pan..

Kas galėjo paveikti garbaus amžiaus signatarą, kad iš patyrusio politiko, profesoriaus, virto nevykėliu studentu?

Naujasis JAV įstatymas Nr. 2277, jau du kartus svarstytas Jungtinių Valstijų kongrese, dar neįsigaliojo.

Pagal jį mes artimiausiu laiku būsime apstatyti NATO raketomis. Jau šiais metais žiniasklaida bus pakankamai finansuojama propogandai prieš Rusiją skleisti. Visų pafrontės valstybių – Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai bus įnirtingai įtikinėjami, jog Rusija yra absoliutus blogis. Negi kariausi su „gerais kaimynais“? Lietuvos mobilizacijos įstatymas jau paruoštas.

Prisiminiau garsiąją JAV sekretorės Victorijos Nuland kalbą 2013 metų rudenį, kurioje ji pareiškė, kad šis valdžios perversmas Ukrainoje Jungtinėms Valstijoms kainavo 5 mlrd dolerių.

Tie pinigai per visokiausias visuomenę demokratizuojančias organizacijas ir fondus nuo 2001 metų „subrandino“ Maidano įvykius.

A. Sakalas yra Nacionalinio žmogaus teisių gynimo centro (NŽTGC) prezidentas. Gal jo požiūrį į artimiausią ir tokį svarbų Lietuvai kaimyną suformavo „draugiškos Lietuvai šalies NŽTGC finansavimas“? Todėl viešai klausiu:

Gerbiamas signatare Aloyzai Sakalai, kas finansuoja Nacionalinį žmogaus teisių gynimo centrą, kurio prezidentu Jūs esate?


 
Komentarai

 
50. Jurgis
(2014-08-23 16:46:43)
(5.20.52.103) Parašė:

Jei Sniečkus nebūtų taip organiškai nekentęs Lietuvos ,tuo pačiu laiku ,kaip ir Krymą Ukraina būtų gavęs Karaliaučiaus sritį, pagal Potsdamo sprendimą... Bet jis toks buvo... O Krymas nei rusų nei ukrainiečių, o Krymo totorių, Stalino išnaikintų...49. senis
(2014-08-20 12:55:25)
(213.226.131.133) Parašė:

toks pat scenarijus, kas dabar vyksta Ukrainoje, buvo paruostas ir Lietuvai. Prisiminkite Kauno savanorius. Lansbergis labai stengesi padaryti gala Lietuvai, bet nesugebejo. Jeigu kuri salis pradeda normaliai vystytis, stotis ant koju, gosdepo nevyriausybiniai fondai pradeda veikti ir visada is salies padaro bardaka. Gal kas zinote nors viena valdzios atstova Lietuvoje, kuris neciulptu nevyriausybiniu fondu t.s. spenio?48. > 41 jei dar skaitysite
(2014-08-18 08:51:28)
(195.182.64.237) Parašė:

Rašiau komentarą su nuorodom ir kai kuriom datom, deja, komentaro įkelti neleidžia. Vytautas Ju.47. fazanas
(2014-08-17 01:58:57)
(68.200.125.38) Parašė:

tik teigiamai apie Pikeliškių vaikų gynėją46. Jules Paprastam
(2014-08-16 20:29:47)
(78.56.245.254) Parašė:

Klaipėdos kraštas ir šiaip jau Gumbinės apskritis, visos Kuršių marios, turėtų Lietuvai priklausyti pagal Tautų apsisprendimo teisę be jokių ten referendumų, nes tai lietuvių istoriškas reikalas, o va visa kita likusi Rytų Prūsija - Vokietijai, be jokios abejonės. Taip ateityje ir bus. Lenkijos Stalino dėka užgrobta teritorija taip pat bus grąžinta Rytų Prūsijai. Lenkija niekada neturėjo tokio milžiniško pajūrio kaip dabar. Palestinoje ar buvo referendumas dėl žydų valstybės atstatymo? Žydai ir chazarai turėjo istorinę teisę į kelių tūkstančių metų senumo Žydų valstybę ir kvit, kaip mes į Mažąją Lietuvą - į lietuvybės lopšį, į lietuviškos kultūros, lietuviškos civilizacijos židinį. Khazarai turi teisę atkurti savo buvusią galingą ir labai išsivysčiusią imperiją dabartinėje Rusijos teritorijoje su istorine sostine Itilyje ir kvit, sutinkate? Tiesa, Lietuva Klaipėdą gavo ne tik savanorių dėka, bet ir labai stipriai slapta remiant Berlynui, bet šito mūsų politinės davatkos nežino.45. Paprastas >43
(2014-08-16 20:00:47)
(88.118.179.138) Parašė:

Manau tavo traukuliai eilinio debilo mąstymo būdas. Jog aiškiai daviau suprasti, kad Stalinas asmeniškai nieko nesprendė – turėjo būti „Sovietų Sąjungos Aukščiausiosios Tarybos įstatymas“.... O tokį įstatymą CŽV suklastoti negali, kol Rusija nepriimta į NATO(negali prieiti prie archyvų). O „d3“ teisus. Jog Memelis(Klaipėda) buvo grynai aneksuotas: „1923 m. sausio 10 d. SUKILĖLIAIS perrengti Lietuvos kariuomenės daliniai perėjo Klaipėdos krašto sieną. 1923 m. sausio 15 d. Lietuvos remiami Klaipėdos krašto SUKILĖLIAI užėmė Klaipėdą.“ Ir be jokio referendumo „1923 m. vasario 16 d. Ambasa-dorių konferencija Lietuvai pripažino Klaipėdos kraštą.“ Čia tai dar gražiau nei Krymas.44. d3
(2014-08-16 18:50:18)
(71.35.26.164) Parašė:

manau, Lenkija neskaite Vilniaus krasto okupacija, kaip ir Lietuva neskaito savo Klaipedos krasto okupacija. prav tot u kogo bolse prav. ir gewiciausiai Lenkija bus teisesne uz Lietuva. ir be to, ksm Lietuvai, kuri vel liko be valstybingumo tiek daug gincytinu teritoriju. tauta netekusi valstybingumo, praranda ir savo teritorijas. tik su Stalinu kazkas ne taip, - ateme valstybinguma, bet pridejo teritoriju. bet ketvirtam reiche tokiu iliuziju runkeliai neturekit. teks grazinti neteisetai "kruvino diktatoriaus" dovanotas zemes.43. Jules
(2014-08-16 10:09:42)
(78.56.245.254) Parašė:

Taip, vieną dieną suveiks ir ši konvencija. Niekas jos veikimo nesustabdė, išskyrus jėgą, bombačkos jėgą. Okupacija, aneksija ir Lietuvos žmonių iškėlimas į Sibirą, į konclagerius, į priverstinio darbo už dyką lagerius, o į Lietuvą neteisėtai atkėlimas kitų yra tik laiko klausimas, kada visa tai suveiks ir bus priminta, bet kol kas tai guli tik stalčiuje. Kas ką grąžino? Manai, kad Lenkijos Vilniaus krašto okupacija buvo teisėta? Okupacijos ir aneksijos niekada nebūna teisėtos, nežinojai?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras