2020 m. sausio 26 d.

 

Nuo kitų metų ribinis Lietuvos kariuomenės personalo skaičius padidės 6060 vienetų (iš jų 1305 bus generolai, pulkininkai, komandorai, majorai)

6
Paskelbta: 2019-11-21 14:43 Autorius: ekspertai.eu
Srž. spec. Ievos Budzeikaitės nuotr.
Srž. spec. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Lapkričio 21 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pateikė Seimui  įstatymo projektą dėl Lietuvos principinės kariuomenės struktūros nustatymo, krašto apsaugos sistemos personalo ribinio skaičiaus patvirtinimo, kurio tikslas – patvirtinti nuolatinę principinę kariuomenės struktūrą ir jai sukomplektuoti reikiamą krašto apsaugos sistemos personalo skaičių.

„Naujuoju įstatymu bus nustatyta ne tik nuolatinė kariuomenės struktūra, bet ir jai sukomplektuoti reikiamo personalo ribiniai skaičiai, kurie bus keičiami ne kasmet, bet tik pasikeitus saugumo aplinkai, nacionalinio saugumo politikos prioritetams ir uždaviniams, krašto apsaugos sistemos finansavimui ar Lietuvos kariuomenės personalo komplektavimo poreikiams“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Iki šiol Seimui kasmet būdavo teikiama tvirtinti ateinančių metų principinė kariuomenės struktūra, karių bei kariuomenės darbuotojų ribiniai skaičiai ir po šešerių metų planuojama kariuomenės struktūra, karių bei kariuomenės darbuotojų ribiniai skaičiai.

Remiantis įstatymo projektu, principinė kariuomenės struktūra yra nustatoma taip, kad ji užtikrintų Lietuvos kariuomenei iškeltų karinių tikslų įgyvendinimą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą bei atitiktų pastarojo metu sprendimus dėl Lietuvos kariuomenės krypčių.

Numatoma, kad artimiausiais metais principinė Lietuvos kariuomenės struktūra išliks tokia pati, numatant, kad 2024 metais Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ struktūroje papildomai steigti Logistikos batalioną.  

Įstatymo projektu nustatomi ribiniai skaičiai, kur minimali riba atitiktų realias šiandienos komplektavimo galimybes (finansines, infrastruktūros ir personalo pritraukimo į Lietuvos kariuomenę tendencijas), o maksimali – optimalų poreikį principinei kariuomenės struktūrai užpildyti.  

Nuo 2020 metų bendras ribinis karių skaičius nustatomas nuo 20790 iki 26850. Iš šio skaičiaus: profesinės karo tarnybos karių skaičius nustatomas nuo 11400 iki 15600. Savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių skaičius – nuo 5000 iki 6300. Lietuvos karo akademijos kariūnų skaičius nesikeičia ir nustatomas nuo 200 iki 320. Privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičius nustatomas nuo 4190 iki 4630 per metus, iš kurių pašaukiamų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukta nuo 3800 iki 4000, dalyvaujančių jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose – nuo 390 iki 630. 

Didės ir ribinis kiekvienais metais į pratybas ir mokymus pašaukiamų parengtojo rezervo karių skaičius, kuris nustatomas nuo 1500 iki 4000.  Įstatymo projektu didinamas ir  kariuomenės darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičius. Jis nustatomas iki 1800. Šio personalo skaičius didėja dėl civilinio personalo poreikio medicininės priežiūros, maitinimo, sandėlių, infrastruktūros priežiūros, aprūpinimo ir kitoms aptaravimo paslaugoms vykdyti. Į bendrą ribinį karių skaičių neįtraukiami į pratybas ir mokymus pašaukiami parengtojo rezervo kariai, nes šie kariai pratybose ir mokymuose dalyvauja trumpą laiką, tik įgūdžių atnaujinimo mokymuose, ir nedaro įtakos kovinių vienetų komplektavimui.

Įstatymo projektu nustatomas ir vyresniųjų karininkų skaičius pagal atskirus karinius laipsnius. Tai daroma siekiant užtikrinti reikiamą karininkų, gebančių vykdyti atitinkamo krašto apsaugos sistemos valdymo lygmens (taktinio, operacinio ir strateginio) užduotis, atlikti tarnybą užsienio valstybių ir tarptautinėse karinėse, gynybos institucijose, tarptautinėse misijose, operacijose, mokymuose ir kituose renginiuose.  Remiantis projektu, generolų ir admirolų skaičius nustatomas iki 14, pulkininkų ir jūrų kapitonų – iki 66 , pulkininkų leitenantų ir komandorų – iki 262, majorų ir komandorų leitenantų – iki 963.

Personalo skaičius bus nuosekliai didinimas atsižvelgus į LRV patvirtintame Krašto apsaugos sistemos 10 metų personalo plėtros plane nustatytus personalo skaičius. Priimant reikiamą personalo skaičių bus atsižvelgiama į resursais grindžiamus skaičiavimus, kad personalui išlaikyti būtų skiriama ne daugiau kaip 50 proc. visų asignavimų. Lietuvos kariuomenės vienetų komplektavimas profesinės karo tarnybos kariais ir toliau bus tęsiamas atsižvelgus į karių skaičiaus didėjimo tendencijas ir šiuo metu tarnaujančių profesinės karo tarnybos karių išlaikymo galimybes ateityje.

Seimui pritarus, įstatymas įsigalios 2020 metų sausio 1 dieną. 

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. Beprasmis
(2019-11-22 11:09:47)
(192.151.150.109) Parašė:

pinigų švaistymas kuriuos dar ir skolinasi! Na koks protingas žmogus gali pasakyti, kad ta "kariuomenė" iš tikro gali su kažkuo kariauti? Su latviais ar estais gal ir gali, bet jie juk sąjungininkai. Visa karinga isterija nukreipta prieš Rusiją ir Baltarusiją. Tačiau ypač didžioji kaimynė ginkluota pažangiausiais naujos kartos ginklais kurių bijo net patys amerikonai ir visas NATO. Juk dabar kariauja ne kareivėliai ir tuo labiau ne tokia technika kurią perka valdžios vagys. Keletas karinių inžinierių bunkeryje, paspaudžia keletą mygtukų ir ta teritorija - tuščias laukas. Jokių galimybių apsiginti nėra, nes nėra jokio priešnuodžio prieš paleistas greitaeiges raketas skriejančias iki 18 000 atstumu. O dabar pridėkime, kad visas tas arsenalas pas kaimynus nuolatos budi povandeniniuose laivuose, strateginiuose bombonešiuose ir požeminėse šachtose. Ir priedo sistema "mirties ranka" kuri aktyvuojasi be žmogaus komandos, jeigu nusprendžia, kad valstybė buvo atakuota ir atsakomasis smūgis neišvengiamas net jei nėra kam atiduoti komandą.5. Arns
(2019-11-22 09:18:39)
(2.247.245.210) Parašė:

Man labai idomu buna sutikt kazkoki durneli su kareiviska apranga ir ji pakalbint... Dazniausiai baigiasi uzkalbinimas gazdinimais nes jiems su savo klausimais dazniausiai atrodau kaip rusu snipas :D Generolai busimieji prasyciau musu tautos labui padaryti kazka labai naudingo ty isuostyti man skirmanta !4. kiekvienam eiliniui
(2019-11-22 06:32:46)
(209.95.51.11) Parašė:

po generolą.3. marta
(2019-11-22 00:23:59)
(78.58.110.126) Parašė:

zus tai kareiviai o ne generolai.2. tuzas
(2019-11-21 21:43:46)
(78.62.59.232) Parašė:

i subine susikiskit ta savo kariuomene susikta su visais generolais ne kariuomene o tautos zmogedra jankiu subinlaiza1. taip
(2019-11-21 15:10:24)
(78.57.130.78) Parašė:

pries kariu skaiciu nieko pries bet geeolu ir pulkininku ir taip perdaugParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras