2020 m. balandžio 3 d.

 

Nida perkaito: skubus viešųjų pirkimų konkursas „Agilos“ projektui ir statybai

Paskelbta: 2013-08-08 15:39 Autorius: Leokadijus Joneikis | pilotas.lt

Metas skaičiuoti pirmąsias karščio anomalijos aukas: Neringos savivaldybė. Kitaip neįmanoma paaiškinti ūmaus priepuolio priežasčių, kai vos prieš metus surengto „Agilos“ kultūros centro architektūrinio konkurso projektai keliauja į šiukšlyną, o Neringos savivaldybė tyliai skelbia naują viešųjų pirkimų konkursą „Agilos“ projektui ir statybai per visuotinių atostogų įkarštį.

Architektūrinio konkurso rezultatai „užmiršti“

Portalo PILOTAS.LT duomenimis, rimtesnės derybos su architektūrinio „Agilos“ kultūros centro konkurso laureatais net nebuvo pradėtos. Kaip žinoma, praeitų metų kovą dideliame 24-ių projektų konkurse triumfavo projektas, kurį parengė jauni architektai: Marius Morkūnas, Vytenis Ūsas, Vitalijus Jankūnas ir Andrius Uogintas.

Reikėtų suprasti, kad ne tik konkurso laimėtojų, bet ir kitų laureatų projektai keliauja į šiukšlyną, nes naujajame viešųjų pirkimų konkurse apie juos net neužsimenama.

Visi pamena, kaip architektūrinį konkursą paskelbęs ir kuravęs tuometis Neringos meras Antanas Vinkus karštai prisiekinėjo begalinę meilę Neringai, Nidai ir, be abejo, architektūrinėms idėjoms, kurios buvo pateiktos konkursui, tačiau pastaroji kažkur dingo.

Nei A. Vinkų mero balne pakeitęs Darius Jasaitis, nei Neringos savivalybė apskritai nekomentuoja radikalaus ir nesuprantamo savivaldybininkų posūkio „Agilos“ klausimu.

Konkursas architektui-mūrininkui-santechnikui

Viešųjų pirkimų konkurso skelbime užtat randame patį kvailiausią, kokį tik yra išradę Lietuvos biurokratai, reikalavimą „rangovui“: „Rangovas atsako už reikalingų specialiųjų sąlygų ir prisijungimo sąlygų gavimą, projektavimą ir autorinę projekto vykdymo priežiūrą, statybą leidžiančių dokumentų gavimą, statybą, gamybą, tiekimą (taip pat ir tą, kurią vykdo jo tiekėjai), montavimą, priežiūrą, užsakovo darbuotojų apmokymą, patikrinimą vietoje, įrangos išbandymą ir atskirų įrenginių bei visos įrangos paleidimą.“

Dar pridūrus, kad praeitą penktadienį paskelbto projektavimo-statybos-darbuotojų apmokymo-įrenginių paleidimo „konkurso“ terminas – rugpjūčio 13 d., tampa aišku, kad nacionalinė architektūra netrukus turės dar vieną antkapį – Nidos „Agilą“.

Viešųjų pirkimų konkursas. Bendrieji reikalavimai.

Techninės specifikacijos. Užsakovo reikalavimai. Specialieji reikalavimai.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras