2020 m. vasario 25 d.

 

Neleiskime, kad Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimas taptų dar vienu veksu

Paskelbta: 2009-10-19 12:19 Autorius: ekspertai.eu

Viešas laiškas ir klausimai LR krašto apsaugos viceministrui, Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimo programos komisijos pirmininkui Vytautui Umbrasui

Žalgirio mūšisKitąmet, 2010 metais, bus švenčiamos Žalgirio mūšio 600-osios metinės. Šiai valdžios organizuojamai šventei buvo parengta programa, „kurios tikslas – tinkamai paminėti Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejų, stiprinti visuomenės istorinę atmintį, ugdyti pilietiškumą ir patriotizmą“ ir t.t.„Ši programa bus finansuojama iš atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų institucijoms ir įstaigoms, atsakingoms už šios programos priemonių įgyvendinimą, patvirtintų bendrųjų asignavimų, Europos Sąjungos paramos, rėmėjų ir kitų teisėtai įgytų lėšų“, – skelbia LR vyriausybė. Šių metų rugsėjo mėnesį žiniasklaida skelbė, kad Vyriausybė nutarė sudaryti komisiją Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimo programai peržiūrėti ir, esant galimybei, atsisakyti priemonių, kurių įgyvendinimas pareikalautų daug valstybės lėšų. Sudarytos komisijos pirmininkas – krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Komisijoje taip pat yra kultūros, finansų, susisiekimo, užsienio reikalų, švietimo ir mokslo viceministrai, istorikai, kiti atstovai. Komisijai pavesta peržiūrėti 2008 m. lapkričio mėnesį Vyriausybės nutarimu Nr. 1258 patvirtintą Žalgirio mūšio minėjimo programą, kurią parengė Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta speciali darbo grupė. Patyrę, kad per valdžios vykdomas kultūrines-istorines-tautines-europines programas (veksai, tūkstantmečiai, nacionaliniai stadionai ir t. t.) yra lengva ranka vagiamos šimtamilijoninės mokesčių mokėtojų lėšos, ir norėdami, kad tokia praktika nesikartotų, užduodame kelis klausimus Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programos komisijos pirmininkui, Krašto apsaugos viceministrui Vytautui Umbrasui:

1. Kas konkrečiai paruošė visą Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimo renginių programą, kuri yra skelbiama 2008 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1258?

2. Kokie konkrečiai ekspertai atrinko šios programos renginius?

3. Pateikite visų numatomų renginių, kurie paskelbti 2008 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1258, išsamias sąmatų išklotines (kad Jums būtų paprasčiau, visą ŽALGIRIO MŪŠIO 600 METŲ MINĖJIMO PRIEMONIŲ PLANO sąrašą pridedame).

4. 2008 m. lapkričio 19 d. Nr. 1258 nutarime skelbiama, kad vėliausiai 2010 m. birželio mėnesį bus baigtas kurti istorinis vai­dybinis filmas „Žalgiris – geležies diena“ (filmo kaina 13 milijonų litų). Kiek jau išvystytas kūrybinis procesas, kas sudaro kūrybinę grupę ir ar jau žinoma premjeros data?

5. Kokių rezultatų laukiama surengus tarptautinę mokslinę konferenciją, kurioje bus aptariamas Lietuvos kariuomenės vaidmuo Žalgirio mūšyje?

6. Kas išskirtinio ir kas konkrečiai bus rodoma surengtoje parodoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose?

7. Kas išskirtinio ir kas konkrečiai bus rodoma surengtoje parodoje Žalgirio mūšio 600-ųjų metų jubiliejui paminėti?

8. Įvardykite esminius skirtumus, kuo paroda Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (numatyta išleisti 147 tūkstančius mokesčių mokėtojų pinigų) skirsis nuo parodos Žalgirio mūšio 600-ųjų metų jubiliejui paminėti (numatyta išleisti 25 tūkstančius mokesčių mokėtojų pinigų)?

9. Ar žinote, kiek pinigėlių šiai istorinei datai paminėti skiria Lenkijos vyriausybė? (Jei žinote pateikite skaičius.)

10. Kokiose kaimyninėse valstybėse bus švenčiamas Žalgirio mūšio 600-osios metinės ir kokie ten yra numatomi renginiai, organizuojami bendrai Lietuvos Respublikos su Lenkijos Respublika? (Detalizuokite.)

11. Kokią konkrečiai funkciją organizuodami bendrus su Lenkijos Respublika minėjimo renginius kaimyninėse valstybėse atlieka Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės?

12. Ar nebus išleista dvigubai ar net trigubai didesnė mokesčių mokėtojų pinigų suma, kaip dažniausiai atsitinka įvairiose vyriausybės programose ir projektuose, norint įvykdyti ŽALGIRIO MŪŠIO 600 METŲ MINĖJIMO PRIEMONIŲ PLANO 3.7. punktą – sukurti medalį ir specialų logotipą, skirtą Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui, kai panašaus tikslo sieks Susisiekimo ministerija ir akcinė bendrovė Lietuvos paštas, kuri išleis jubiliejinį Lietuvos pašto ženklą, ir pagaliau Lietuvos bankas, kuris taip pat planuoja išleisti jubiliejinę monetą?

13. Kokia bendra suma Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigų yra skiriama Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programai iš LR valstybės biudžeto, savivaldybių biudžeto, Europos sąjungos paramos? (Detalizuokite.)

14. Kiek jau pavyko Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programai iki šios dienos surinkti rėmėjų lėšų ir kiek dar planuojama jų gauti? (Detalizuokite.)

15. Kiek Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programai iki šios dienos pavyko pritraukti kitų teisėtai įgytų lėšų ir kiek planuojama jų pritraukti dar? (Detalizuokite.)

16. Kiek mokesčių mokėtojų pinigų iki šios dienos jau išleista Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programai? (Detalizuokite.)

17. Išvardykite visus Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programos komisijos narius ir jų pareigas.

18. Pateikite visus Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių programos komisijos darbo protokolus. Atsakius į šiuos klausimus, visuomenei nebekils nereikalingų įtarimų, kad eilinį kartą valdžios organizuojama šventė tebus eilinė stambaus masto pinigų plovykla. Susitelkime, suremkime pečius, eiliniai piliečiai ir valdžios atstovai. Deramai pasitikime garbingą Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių sukaktį, ir įrodykime, kad tai mes galime padaryti ir dabar, kaip ir prieš 600 metų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras