2020 m. balandžio 6 d.

 

Neišėjus iš namų: virtualus turas po Kauno architektūros objektus

Paskelbta: 2013-08-19 10:54 Autorius: pilotas.lt
„Žalgirio“ arena. Nuotr. © pilotas.lt
„Žalgirio“ arena. Nuotr. © pilotas.lt

Kauno architektūros objektus jau galima apžiūrėti internete – ką tik sukurtas virtualus turas po Kauno architektūros įžymybes. Iš viso taip pristatyta apie 20 Kauno architektūros objektų, iš kurių daugiausia – istoriniai sakraliniai pastatai ir kompleksai. Į šį virtualų turą taip pat įtraukta ir pora tarpukario architektūros pastatų bei vienas šiuolaikinės architektūros objektas.

Viešoji įstaiga Kauno turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras ką tik įvykdė projektą „Kauno architektūros pristatymas informacinėmis technologijomis“, finansuojamą Kultūros rėmimo fondo lėšomis. Pagrindinis šio projekto tikslas – populiarinti Kauno miesto architektūros paveldą Lietuvos ir užsienio gyventojams panaudojant informacines technologijas. Įgyvendinant projektą, sukurtas virtualus turas po Kauno architektūros įžymybes – jo metu neišėjus iš namų galima apsilankyti tam tikroje vietoje ir apžiūrėti objektus 360° kampu. Taip susipažinti galima su 21 architektūros objektu, daugiausia – su istoriniais sakraliniais pastatais. Taip pat čia pristatyta Kauno pilis, Perkūno namas, Kauno rotušė, Kauno apskrities centrinis paštas, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Kauno apskrities centrinis paštas, Lietuvos banko rūmai. Tarp istorinių ir tarpukario architektūros objektų supažindinama ir su vienu šiuolaikinės architektūros pastatu – 2011 metais Nemuno saloje pastatyta „Žalgirio“ arena. Deja, šio pastato autoriai – arch. E. Miliūnas, A. Bublys, A. Ramanauskas ir kt. – jos apraše nė nepaminėti.

Kai kuriuos architektūrine prasme vertingiausius Kauno objektus galima pamatyti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Tai galimybė virtualioje erdvėje apžiūrėti architektūros vertybes išskirtinės kokybės fotografijose, taip pat lietuvių ir anglų kalbomis sužinoti pastatų istoriją, kai kuriuos kitus svarbius faktus. Informacija apie architektūros objektus pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Parengta pagal Kauno turizmo informacijos centro informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras