2020 m. vasario 23 d.

 

Naujosios Zelandijos vyriausybė kovoja su „Fonterra“ pasėta panika

Paskelbta: 2013-08-06 09:00 Autorius: Naujienų redaktorius
foodprocessing-technology.com nuotr.
foodprocessing-technology.com nuotr.

Naujosios Zelandijos vyriausybė imasi naujų priemonių, kad sustabdytų paniką dėl užterštų produktų, kuriuos tiekė pieno pramonės milžinė „Fonterra“. Į bendrovės gamyklas Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje išsiųsti pareigūnai, pranešantys apie dabartinę padėtį, skelbia BBC.

Šeštadienį „Fonterra“ pranešė, kad jos produkcijoje rasta bakterijų, kurios gali sukelti botulizmą – labai stiprų organizmo apsinuodijimą, dažnai sukeliantį paralyžių. Naujosios Zelandijos premjeras Johnas Key pažadėjo atlikti įmonėje tyrimą. „Svarbiausia šiuo metu atliekamo tyrimo dalis – parodyti, kad esame atviri ir sąžiningi. Taip pat būtina įrodyti, kad po to, kas nutiko, vyksta pokyčiai“, – cituoja premjerą vietos žiniasklaida. Jis pirmadienį kritikavo bendrovę ir teigė nesuprantantis, kodėl pavojus nebuvo paskelbtas anksčiau.

„Fonterra“ pirmadienį atsiprašė už sukeltą paniką ir paskelbė, kad negavo pranešimų apie kilusias dėl produkcijos ligas. Prekės iš rinkos atšaukiamos, be to, daugelis šalių uždraudė importuoti bendrovės gaminius. Galimai užteršta bakterijomis produkcija taip pat sulaikyta pakeliui į Australiją.

Naujosios Zelandijos ekonominės plėtros ministras Stephenas Joyce'as pranešė, kad 90 proc. užterštų gaminių jau aptikta, o iki trečiadienio bus aptikta ir likusi dalis.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras