2020 m. birželio 1 d.

 

Naujasis NSGK pirmininkas D. Gaižauskas: V. Bakas buvo komitetą padaręs kaip individualią įmonę

17
Paskelbta: 2019-07-25 07:23 Autorius: ekspertai.eu
V. Bakas (kairėje) su bendražygiu. Nuotr. youtube.com


Ilgą laiką atvirai Žmonių partijos interesams veikiančiam ir šios partijos akyse išlaikiusam egzaminą Vytautui Bakui, kuris neseniai išėjo iš žaliųjų valstiečių frakcijos, teko palikti ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko postą.

Naujuoju komiteto vadovu išrinktas Seimo narys Dainius Gaižauskas, kurio išrinkimą Seimas dar turi patvirtinti šiandien, kalbėdamas liepos 24 d. valstybinio transliuotojo laidoje „Dienos tema“ atskleidė apie buvusį NSGK pirmininką nemalonių, tačiau per daug nenustebinusių detalių.

„Realiai aš V. Baką pažįstu seniai, žinau jo asmenines savybes, bet tas, kas dabar įvykę, pasakysiu, V. Bako neatpažįstu“, - teigė D. Gaižauskas.

„Jūs esate susipykę? Bent jau mūsų šaltinių duomenimis, ponas Bakas jus net išdaviku yra išvadinęs. Ar taip buvo?“, - paklausė laidos vedėja.

„Greičiausiai. Nežinau, kuo jis mane yra išvadinęs. Šiaip jau ne vieną Seimo narį jis yra išvadinęs išdaviku ar panašiai. Realiai galiu pasakyti, mūsų pagrindinis susikirtimas galbūt buvo, kai vyko NSGK tyrimas. Taip, kaip jis vyko ir kai buvo pristatytos išvados. Iš tikrųjų kritikavau V. Baką už tai, kaip jis vertino žvalgybinę informaciją, ją norėjo naudoti, vėliau ir panaudojo. Mano manymu, tas, kas įvyko, pakenkė labai stipriai žvalgybinėms institucijoms, pačiam tyrimui. Žvalgybinė informacija, kuri yra kintama, ją reikia mokėti vertinti“, - apie V. Bako nekompetenciją pasakojo D. Gaižauskas.

Politikas priminė, kaip naudodamasis NSGK tyrimo išvadomis V. Bakas nederindamas su komiteto nariais „pasidarė asmeniškai skaidres“ ir važinėjo po miestus pasakodamas apie savo asmeninius pasiekimus.

„Aš pasakysiu taip. Tai, kas įvyko, kad žvalgybinė informacija vėliau nei su komitetu suderinta, nei su niekuo absoliučiai, Vytautas pasidarė asmeniškai skaidres, apie kurias galima diskutuoti, kad ta informacija pateikta ne visa. Jis pradėjo žvalgybinę informaciją nešioti po miestus, po kaimus ir aiškinti žmonėms vienaip ar kitaip tas išvadas“, - priminė V. Gaižauskas.

Laidoje jis taip pat pasakojo, kaip V. Bakas stengėsi neakcentuoti juodųjų Žmonių partijos darbelių.

D. Gaižauskas sukritikavo ir V. Bako pasisakymus apie tai, kad esą žalieji valstiečiai „pamynė savo rinkimų pažadus ir ypač dėl korupcijos užkardymo“.

„Tai visiška netiesa. Ir tai galima labai lengvai patikrinti. Praeitą savaitę stebėjau visus V. Bako pasisakymus, kur jis kalbėjo monologu. Atrodo, kad jis susikūrė savo pasaulį nutrūkęs nuo realybės“, - atsakė D. Gaižauskas.

Atsakydamas į laidos vedėjo klausimą „kas, V. Bako manymu, dar yra nepadaryta?“, D. Gaižauskas teigė, kad „čia reiktų paties Bako paklausti“.

„Jo teiginiai neatitinka tikrovės“, - nurodė D. Gaižauskas.

Pasak D. Gaižausko, kalbant apie V. Bako susikurtą pasaulį ir grėsmes, „jis labai savo asmeninę politinę programą sumaišė su nacionaliniu saugumu“.

„V. Bakas buvo komitetą padaręs kaip individualią įmonę. Aš taip pat manau, nes ne viską mes žinojome. Nežinome, ką jis daro, ką planuoja. Išėjimas į spaudą ir jo pareiškimai, kada prisidengdavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu, mus žeidė, nes tie klausimai nebuvo svarstomi“, - pasakojo D. Gaižauskas.

Paklaustas, ar „V. Bakas vienvaldis pasidaręs“, D. Gaižauskas atsakė teigiamai.

„O taip. Aš jums pasakysiu dėl V. Bako veiksmų. Šiaip V. Bakas iš mūsų frakcijos buvo peržengęs visas ribas ir buvo keliami klausimai, kad jis bus vienaip ar kitaip pašalintas. Tada jis išėjo į tą garsiąją Seimo tribūną, vienaip ar kitaip šiek tiek palietė konservatorių (Žmonių partijos – ekspertai.eu past.) klausimus. Galvoja, kad save reabilituos. Buvo tam tikrų dalykų, bet čia yra tam tikri politiniai žaidimai, kurie man labai nepatinka“, - neslėpė D. Gaižauskas.

Visą laidą žiūrėkite čia:

Keli susiję:

Žmonių partijos akyse Vytautas Bakas išlaikė egzaminą

Įregistruota rezoliucija dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo V. Bako atžvilgiu

NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms

NSGK pirmininko į klausimus prašoma atsakyti ne urmu, o atskirai į kiekvieną

Netikėkite tais, kurie amžinai kaba apie kažkokius naujus įstatymus ir kažkokius mistinius RADIKALIUS žingsnius

Žalieji valstiečiai ir Žmonių partija jau seniai galėjo dirbti kartu, teigia NSGK pirmininkas V. Bakas

NSGK pirmininkas balsavo už Žmonių partijos kandidatę, nes tada valstybė nebus vairuojama nuo galinės sėdynės 

V. Bakas: rezultatai Ukrainoje įkvėps ir mus Lietuvoje tęsti pradėtą valstybės stiprinimo kelią

NSGK pirmininkas V. Bakas pritaria V. Landsbergio įprezidentinimui: esame įstrigę istorijoje, tad laikas pripažinti faktus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
17. Didžiausias Bako
(2019-07-26 00:11:07)
(5.20.181.197) Parašė:

akibrokštas - pasikviesti konsultantu energetikos klausimais konservatorių Sekmoką.....16. babute
(2019-07-25 22:44:25)
(85.206.135.23) Parašė:

Ponas Gaizauskai,padirbekit is peties del visu lietuviu.15. vladas lukosevicius
(2019-07-25 22:14:29)
(90.131.40.92) Parašė:

Jau prieš metus rašiau , kad Bakas niekada nedirbo valstiečiams , kaip ir Skvernelis .... Jie abu atstovauja Lansberginių gaują ir dangstė jų finasinius ir kriminalinius nusikaltimus .14. Lansbirkistas
(2019-07-25 20:56:37)
(46.132.71.199) Parašė:

Ačiu uz straipsni! ačiu už kommentarus! Balsuosiu uz jos ekscelencija prezidente grybsoskite.13. >senis šaltis
(2019-07-25 18:36:03)
(86.38.183.192) Parašė:

Jau? Su savo prišiktais įklotais, kuriuos meiliai pampersiukais vadini, pasitarei? Padiskutavai ir išlindai pampersines tiesas skleisti.12. jeronimas
(2019-07-25 18:27:32)
(109.76.104.56) Parašė:

Noretusi paklausti naujo komiteto pirmininko.Ar dar saugumo komitete seime,teberenka zinias ir tebedalyvauja svarbiuose tyrymuose jukneviciene su Kubyliumi?? kaip naujas pirmininkas galetu suderinti galimybe ypatingos slaptos valstybiniu dokumentu studijavima,kai vienos brolis koja atidarineje kremliaus duris ir vysto milijonini versla,o antro niekselio sunus pagrindinis akcininkas Baltarusijos valdovo privaciame konglamerate??? Ar saugumo komitetas seime i tai nekreipia demesio ??? O gal cia netgi uzplanuota kaip viena is priemoniu sunaikinti negriztamai Lietuva-Tevyne???landsberginiu partgaujai viskas galima,netgi terorizmas???11. Senis Šaltis
(2019-07-25 16:36:30)
(88.222.97.16) Parašė:

Išrinktas: Pagal sąrašą. lrs.lt/sip/portal.show?p_r=8801&p_k=1&p_a=seimo_narys&p_asm_id=4789010. Senis Šaltis
(2019-07-25 16:13:34)
(88.222.97.16) Parašė:

Na jei Bako susikurtas pasaulis būtų bent tegiamas ir neštų naudą, tai tegu ir toliau taip dirba. Bet pagal atsakymus matosi, kad bakas pažeidė ne tik etiką, bet ir įstatymus, pažemino seimo nario vardą. Kodėl jam neiškeliama apkalta ir nemetamas jis iš seimo? Tokiu atveju vietoj jo ateitų kitas valstietis. Ar jis vienmandatėje išrinktas?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras