2020 m. gegužės 25 d.

 

NATO Baltijos oro policijos misiją iš Šiaulių ruošiasi vykdyti Vengrijos naikintuvai, pastiprinimą į Lietuvą siųs ir Ispanija

2
Paskelbta: 2019-04-18 17:12 Autorius: ekspertai.eu
Asociatyvinė Karinių oro pajėgų archyvo nuotr.
Asociatyvinė Karinių oro pajėgų archyvo nuotr.

Gegužės pradžioje Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas perims vadovavimą NATO Baltijos oro policijos misijai iš Lenkijos. Papildomai misiją iš Lietuvos sustiprins Ispanijos, o iš Estijos – Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų kontingentai.
 
Ši NATO Baltijos oro policijos misiją vykdančių kontingentų rotacija yra ypatinga, nes tai jau 50-oji pamaina per Lietuvos 15-os metų narystę Aljanse. NATO oro policijos misija savo naikintuvų neturinčiose Baltijos šalyse nepertraukiamai vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis. Nuo to laiko šią oro policijos misiją vykdė jau 17 Aljanso šalių.
 
Vengrijos karinės oro pajėgos misijai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuos keturis naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Tai antrasis kartas nuo 2015 m., kai misijai Lietuvoje vadovauti imasi Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas.
 
NATO oro policijos misiją iš Šiaulių Aviacijos bazės sustiprinsianti Ispanija siunčia penkis naikintuvus F-18. Tai jau šeštasis kartas, kai Ispanija prisideda prie misijos vykdymo: 2006 ir 2016 m. ispanai vadovavo misijai iš Lietuvos, o 2015, 2017 ir 2018 m. vykdė sustiprinimą iš Estijos.
 
Jungtinės Karalystės Karališkosios oro pajėgos NATO Baltijos oro policijos misijai skiria antrąją pastiprinimo dalį Amari oro pajėgų bazėje Estijoje. Jungtinės Karalystės kontingentas oro erdvę saugos su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.  Jungtinė Karalystė buvo trečioji 2004 m. oro policijos misiją iš Lietuvos vykdžiusi šalis, vėliau britai siuntė pastiprinimą 2014 m. į Šiaulių ir 2015 bei 2016 m. į Amario aviacijos bazes.  
 
Vadovavimą misijai iš Šiaulių baigiantis Lenkijos karinių oro pajėgų kontingentas nuo š. m. sausio misiją atliko su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. Lenkijai tai jau aštuntasis kartas, kai šalies karinių oro pajėgų kariai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse. Lenkijos karinės oro pajėgos patruliavimą Baltijos šalyse pradėjo 2005 m. su naikintuvais MiG-29 „Fulcrum“, vėliau vykdė su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. Lenkija yra viena aktyviausių NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių šalių, ketinanti toliau dalyvauti šioje misijoje ir 2020 metais.
 
Keturių mėnesių rotacijai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse dislokuojami misijai vadovausiančios Vengrijos ir dviejų papildomų kontingentų iš Ispanijos ir Jungtinės Karalystės pajėgumai demonstruoja kolektyvinį ryžtą ir atgraso bet kokias grėsmes NATO sąjungininkėms. Sprendimas dėl NATO saugumo užtikrinimo priemonių, regione dislokuojant papildomus karinių oro pajėgų kontingentus, Aljanso buvo priimtas 2014 m., atsakant į Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse yra gynybinio pobūdžio taikos meto misija, kuria Aljanso narės yra įsipareigojusios viena kitą saugoti ir taip puoselėjama Aljanso narių solidarumo dvasia.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. U-2
(2019-04-18 20:18:54)
(89.116.124.39) Parašė:

O tuo metu JAV pareiske protesta Rusijai, del jos minininko uss "ross" persekiojimo Juodojoje juroje. youtu.be/RFd6nqsPzyU Megaukites.1. Romas
(2019-04-18 19:29:58)
(82.145.223.20) Parašė:

O tuo metu Estijos Prezidente uzbaige derybas su Putinu. Jos pareiskimu, derybos vyko siltoje aplinkoje ir Estija laukia stambaus proverzio dvieju kaimynu santykiuose. Jai tai nieko nekainavo, nes vyko naujos pasiuntinybes atidarymui, bet preferenciju Estijai, manau, tikrai uzdirbo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras