2020 m. gegužės 31 d.

 

M. Žilinsko dailės galerijoje susitinka dvi salos

Paskelbta: 2013-07-16 13:00 Autorius: ekspertai.eu

Liepos 18 d., ketvirtadienį, 17 val. M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaune) vyks tarpdisciplininio projekto „Dvi salos“ atidarymas.

Galerijos salėse sutiks Japonijos ir Islandijos menininkai: Mireya Samper (Islandija), Mikio Kavasaki (Japonija), Hirošis Egamis (Japonija), Taeko Mori (Japonija), jie lankytojams pristatys dvi parodas. O Genzoh Takehisa (Japonija), nuo vaikystės visiškai neregintis muzikantas ir kompozitorius, bei smuikininkas Marikas Jamagučis (Japonija) surengs du koncertus, kurių pirmasis įvyks per atidarymą, o antrasis - Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje Vilniuje liepos 21 d. 16 val.

Abi tautos – islandai ir japonai - šiandieniniame globaliame pasaulyje išsiskiria išlaikytomis giliomis kultūrinėmis šaknimis ir stipriu ryšiu su gamta. Abi šalys yra ties kontinentiniais tektoniniais lūžiais ir tai lemia didelį seisminį aktyvumą. Klimatas abiejose šalyse taip pat gausus kontrastų – stiprių vėjų ir liūčių, taifūnų ar pūgų.

Nepaisant tam tikro atstumo nuo didžiųjų kontinentų ir galimos geografinės izoliacijos, abi šalys yra ypač išsivysčiusios ir vienos pirmaujančių pasaulyje. Tai ryškiai veikia ir kultūrinius procesus – jie yra labai svarūs visuose menuose.

Abi šalys svarbios Lietuvai ir dėl politinių aspektų – Islandija buvo pirmoji valstybė pasaulyje, išdrįsusi oficialiai pripažinti Lietuvos nepriklausomybę. Japonija gali didžiuotis savo ambasadoriumi Čijune Sugihara – didžiuoju humanistu, nepabūgusiu sulaužyti diplomato paklusnumo įžadų ir savo parašais išgelbėjusio ne vieną tūkstantį žydų gyvybių.

Šių dviejų salų menininkai savo kūrybai pristatyti pasirinko Lietuvą, nes ji jiems pasirodė įdomi savo kultūriniu paveldu, gamta ir unikalia kalba, kuri gali būti įvardijama kaip tam tikra baltų sala (kartu su Latvija) slavų ir germanų jūrų apsuptyje.

Tokių ryškių ir savitų kultūrų atstovai bendrame projekte sukurs įtaigią erdvę, nes kiekvienas autorių išsiskiria savitomis vertybėmis ir požiūriu, o tam tikros jungtys ir paralelės skatins gilintis į jų kūrybą.

Parodos kuratoriai: Eglė Komkaitė-Baltušnikienė ir Saulius Valius.

Paroda veiks iki rugsėjo 1 dienos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
S
IP 37.228.251.228 | 03:38:38 /youtu.be/Taj2fq1sF8o...
S
IP 37.228.251.228 | 03:15:07 ://youtu.be/iOSjpTVynoA...
S
IP 37.228.251.228 | 03:05:50 //youtu.be/3ygX6wV0EEI...
Valio
IP 78.63.229.198 | 23:49:42 Saunuolis TRampas....