2024 m. gegužės 28 d.

 

Muzikinės kaladėlės

Paskelbta: 2012-09-25 06:57 Autorius: Adomas Rutkauskas, nk.lt

Atrodo, turėtume kalbėti apie įrenginių konvergenciją, kai vienas daiktas atlieka daugybę skirtingų funkcijų: šaldytuvas-televizorius, laisvu nuo rungtynių rodymo metu skalbiantis drabužius, vyryklė-orkaitė-mikrobangė-indaplovė, fotografuojanti jūsų pietus ir automatiškai kelianti nuotraukas į „Instagram“ ir „Facebook“...

Na gerai, užteks juokų. Bet iš tiesų turėtume kalbėti apie konvergenciją, ir turime puikų pavyzdį – kišeninį kompiuterį (dar vadinamą išmaniuoju telefonu) - bet vis dar atsiranda prietaisų gamintojų, kurie kuria po atskirą įrenginį kiekvienai užduočiai ar net paslaugai.

Matyt, kai kurie žmonės tiesiog yra linkę kaupti daikčiukus. Juk matėte pas močiutę porcelianinių kačiukų kolekciją, dulkančią lentynose? Kodėl tada jūsų anūkai neturėtų matyti įvairių gaždetų kolekcijos, dulkančios lentynoje?.. Kodėl, sakote? Nes joks šiuolaikinis gadžetas neištveria daugiau penkerių metų? Na taip, bet vardan pavyzdžio vaizdingumo pamirškime šį faktą...

Vienas iš tokių dailių, originalių ir papildomą vietą užimančių niekniekių galbūt bus „Skube“ - muzikinė dėžutė, transliuojanti iš Last.fm ir Spotify.

Kaip tai turėtų veikti?

Turite „Skube“. Programos kompiuteryje pagalba sujungiate jį su savo „Spotify“ ir „Last.fm“ paskyromis. „Skube“ turi du režimus - „grojaraščio“ (angl. playlist) ir „atradimų“(angl. discovery). Pirmasis groja dainas pagal paskyrų grojaraščius, antrasis – ieško panašių dainų.

Va už ką kūrėjus galima pagirti, tai už originalią įrenginio vartotojo sąsają. Norite pradėti groti – stuktelėkite pirštu per „Skube“. Peršokti į kitą dainą? Dar kartą taukšt pirštu. Norite perjungti iš grojaraščio į atradimų režimą? Apverskite kubą ant kitos briaunos. Norite išjungti? Apverskite garsiakalbiu žemyn.

nk.lt

Atrodo, „Skube“ turės vienintelį fizinį kontrolės įrenginį – tarsi ir įprastinį garso reguliatorių, bet spustelėjimu dar ir leidžiantį pažymėti grojamą dainą kaip mėgstamą „Last.fm“

Maža to, skubai sumuojasi! Jei pas jus ateis draugas, atsineš savo „Skube“ ir padės jį greta jūsiškio – grojaraščiai susijungs, o patys skubai pradės groti pakaitomis (angl. shuffle) – tai vienas, tai kitas, tai trečias (jei tik atsiras tiek draugų, aukojančių pinigus tokiems niekučiams). Maža to, vieno skubo garso reguliatoriumi galėsite reguliuoti visų sujungtų skubų garsą.

 

Žinoma, šis įrenginys – kol kas tik prototipas. Kūrėjai pasakoja, kad jau būta keleto komercinių pasiūlymų serijinei gamybai, bet jie nepasirodė pernelyg rimti. Todėl vienas iš tikėtinų variantų – grupinio finansavimo sistema kickstarter.com

Ar pirktumėte tokį įrenginį? Kodėl?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras