2019 m. gruodžio 6 d.

 

Mokėti pinigus Vakarų valstybėms, kurias gyvenimui pasirenka pabėgėliai, Lietuvai būtų priimtiniausias variantas

24
Paskelbta: 2015-09-09 06:51 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. iš konservatoriaus G. Landsbergio pranešimo „TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis prašo Premjero pateikti pabėgėlių integracijos planą“
Nuotr. iš konservatoriaus G. Landsbergio pranešimo „TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis prašo Premjero pateikti pabėgėlių integracijos planą“

Konservatorius Gabrielius Landsbergis, gilindamasis į pabėgėlių problemas, dar birželio mėnesio pradžioje viešojoje erdvėje teikė siūlymus, ką daryti su žmonėmis, kuriuos Lietuvai priskirs Europos Komisija.

„Yra didelis skirtumas, ar Lietuvai teks priimti visus šiandien siūlomus 700 pabėgėlių, kuriuos atrinks ES Komisijos paskirta institucija, ar pavyks susiderėti, kad Lietuva pati atsirinktų žmones, kurie atvyks pas mus“, – pragmatiškas savo mintis birželio mėnesį paskelbė G. Landsbergis, rūpindamasis, kad į Lietuvą nepatektų prastesnės kokybės pabėgėliai iš netinkamų šalių.

Ir nuo tada konservatorių lyderis iki šiol vis dar nesugeba atsakyti į ekspertai.eu jam pateiktus klausimus:

1. Pateikite sąrašą Lietuvai netinkamų šalių, iš kurių mūsų valstybė negalėtų priimti nė vieno pabėgėlio, ir nurodykite priežastis, kodėl negalėtų.

2. Taip pat nurodykite šalis, iš kurių pabėgėliai geriausiai atitiktų Lietuvos kokybės standartus.

3. Nurodykite, kokiais kriterijais vadovausitės, jeigu Europos Komisija Lietuvai suteiks išskirtinę galimybę atsirinkti Jūsų minėtus standartus atitinkančius pabėgėlius?


Apie tai skelbėme publikacijoje „G. Landsbergis siūlo, kad Lietuva priimtų net 75 pabėgėlius, bet atsirinktų juos kuo geresnės kokybės iš tinkamų šalių“.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis. Nuotr. tsajunga.lt

Tačiau nors į piliečių pateiktus klausimus atsakymo kol kas neturi, konservatorius nesėdi sudėjęs rankų ir šį pirmadienį kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių, prašydamas pateikti Lietuvos priimamų pabėgėlių integracijos planą.

„Kol kas absoliučiai neaišku, kas laukia naujakurių, kurie jau tuoj turės įsikurti Lietuvoje, o Vyriausybė ir toliau miega“, - nurodė G. Landsbergis.

Politikas uždavė klausimus premjerui – kur pabėgėliai gyvens, kas mokys juos ir jų vaikus lietuvių kalbos, kur pabėgėliai dirbs ir kas jiems mokės pašalpas, jei jie neras darbo?

Neatsakę bent jau į šiuos klausimus rizikuojame susidurti su rimtomis problemomis Lietuvoje”, – kreipimesi į Vyriausybės vadovą teigė G. Landsbergis.

Apibendrindamas G. Landsbergis pabrėžė, kad „atvykstantiems žmonėms privalu padėti ir dėl Europos direktyvų, ir dėl krikščioniškos atjautos. Ir padėti reikės jau dabar, ne priešokiais, o numatant svarbiausius iššūkius ir problemas“.Lietuvos europarlamentarą, kuris pats iki šiol su kolegomis Briuselyje taip ir nerado atsakymo, kaip Europa turėtų spręsti iškilusias problemas dėl pabėgėlių srautų, kuris taip ir nepasiūlė ES parlamentui išeities iš padėties, kuriai Europa nėra pasirengusi, o Lietuvai patarė pabėgėlius atsirinkti, reikėtų nuraminti.

Toms šalims, kurios dėl kažkokių priežasčių nenorės priimti nurodyti skaičiaus pabėgėlių, bus siūlomi ir kiti problemos sprendimo variantai – jos galės pabėgėlių nepriimti, bet už juos mokėti pinigus.

Apie tai rugsėjo 8 d. LRT laidoje „Dėmesio centre“ informavo LRT užsienio naujienų vyriausiasis redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

„Kol kas mes negalime kalbėti apie jokius privalomus skaičius. Manau, bus įvairių siūlymų ir variantų. Pavyzdžiui, šalys galės „išsipirkti“ tam tikrą laiką – jei nenorės priimti daugiau žmonių, galbūt galės sumokėti į tam tikrus fondus“,  sakė V. Pugačiauskas.

Kol dar, pasak V. Pugačiausko, „iš emės mes dar nesame bendros vakarietiškos, humanistinės tradicijos dalis“, Lietuvai toks planas – mokėti už kiekvieną nepriimtą pabėgėlį į tam tikrus fondus – būtų daug patrauklesnis.

Ir nors Lietuva nėra „bendros vakarietiškos ir humanistinės tradicijos dalis“, mūsų šalis drąsiai prisiima visus kilančius iššūkius ir patikimai vykdo beveik visus finansinius įsipareigojimus prieš Bendrijos ir kitus strateginius partnerius.

Mes gelbėjam su finansinėmis problemomis susidūrusią Graikiją, pinigais ir karinėmis priemonėmis remiame Ukrainą jos antiteroristinėje operacijoje keliaujant į Europą.

Todėl finansiškai, kiek nustatys Europos Komisija, galėtume remti ir tas iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patrauklias pabėgėliams Vakarų vastybes, kurias jie pasirinks gyventi ir integruotis.

Susiję:

Lietuva tiesiogiai atsakinga už kiekvieną šūvį ir kiekvieną kraujo lašą demokratijos žygyje per pasaulį

G. Landsbergis siūlo, kad Lietuva priimtų net 75 pabėgėlius, bet atsirinktų juos kuo geresnės kokybės iš tinkamų šalių

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
24. T0mas J.
(2015-09-09 22:42:06)
(84.55.8.176) Parašė:

Iš Gabrieliaus kalbos matosi: tikras darbdavių verslininkų padlaižys.23. T0mas J.
(2015-09-09 22:34:05)
(84.55.8.176) Parašė:

Daugelyje Vakarų valstybių žmonės yra tiek sukvailėję nuo propagandos, jog nesuvokia, kad imigrantai reikalingi vien darbdaviams - turtuoliams milijardieriams kaip pigesnė darbo jėga. Turtuoliai visais laikais ieškojo kuo pigesnių darbininkų: - kažkada taip buvo Amerikoje - vergai kūrė gerovę, - vėliau buvo kolonijinė politika - užgrobtuose kraštuose vietiniai dirbo labai pigiai, - paskui kolonijų buvo tarsi atsisakyta - žmones iš kolonijų kolonizatoriai pasikvietė į savo šalis – Angliją, Prancūziją. Imigrantai vėlgi nemažai milijardų sutaupė darbdaviams, nes dirbo už mažesnę algą nei vietiniai. Panašus procesas vyksta ir dabar. 1. Vėl reikia NAUJOS BANGOS pigiai apmokamos nekvalifikuotos darbo jėgos, nes senieji imigrantai paryžiuose londonuose jau išgudrėjo - vieni išmoko gyventi iš pašalpų, kiti pakėlė kvalifikaciją ir pigiai neparsiduoda. 2. Europos darbdavių siekiai apsirūpinti pigia darbo jėga sutampa su JAV siekiais sunaikinti nepaklūstančias, padIaižiauti nesutinkančias islamo šalis, nes galutinis JAV siekis - užvaldyti visą pasaulį. VISĄ. 3. Yra ir trečias tikslas: sunaikinti Europoje valstybių tautiškumą, kad valstybės taptų kosmopolitiškų mankurtų palaida bala. Tautiškumas yra ta kliūtis, kuri globalistams milijardieriams trukdo daryti verslą, trukdo prekiauti. Tautiškai nusiteikęs žmogus gali nenorėti pirkti svetimtaučių pagaminto brendžio ar sūrio. Mankurtui kosmopolitui tokių motyvų nėra. Todėl norima sumaišyti permaišyti tautybes, kad žmogus nesuvoktų savo tautybės, neturėtų tautinės tapatybės. Štai ir visa politika. Taip atsiranda pigi darbo jėga (pabėgėliai). JAV bombarduoja, Turkija ir Prancūzija padeda - veja musulmonus kaip bandą aviganis šuo ten, kur nori. Kažkada pridususius laivo triumuose plukdė iš Afrikos į JAV. Laikas bėga, forma truputį keičiasi, bet esmė lieka ta pati. Priešinkimės kiek galim, kad dezertyrai (karo pabėgėliai) ir svieto perėjūnai (lengvo gyvenimo ieškotojai avantiūristai) nebūtų grūdami į Lietuvą prieš jos piliečių valią! 2016 m. Seimo rinkimuose nebalsuokim už tuos politikus, kurie pasisako už imigraciją!22. T0mas J.
(2015-09-09 22:33:25)
(84.55.8.176) Parašė:

Lietuvai priimtiniausias kelias yra pasakyti Briuseliui griežtą NE šitoms surežisuotoms nesąmonėms! Šiandien žiūrėdamas Jakilaičio TV laidą "Dėmesio centre" pasijutau kaip TSRS laikais: absoliuti dauguma lietuvių pasisako PRIEŠ imigraciją, o laidos vedėjas pasikvietė į laidą 3 svečius paagituoti UŽ imigraciją. Apmulkinti žmonės tai vadina demokratija. Aš tai vadinu žmonių mulkinimu, pasityčiojimu iš mokesčių mokėtojų ir visiška veidmainyste. Jokių balsų 2016 m. Seimo rinkimuose tiems Lietuvos politikams, kurie be tautos pritarimo sutinka imigrantus į Lietuvą įsivežti! Lietuvi, pasirašyk prieš imigraciją: peticijos.lt/visos/7182621. nu
(2015-09-09 22:22:03)
(89.116.170.57) Parašė:

Už alų ir miltelius teks susimokėti ir dar gerai permokėti. Štai kas būna, kai tauta nuskurdinta ir be savigarbos.20. .
(2015-09-09 21:29:56)
(84.15.118.78) Parašė:

tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201509081605-fjjq.htm19. AAA
(2015-09-09 20:42:29)
(86.100.25.35) Parašė:

O ko jūs daugiau tikėjotės iš kėgėbisto anūkėlio,juk senelis,prosenelis savo pavyzdžiais išmokė,kaip prisitaikyti prie bet kokio okupanto reikalavimų.18. rrrr
(2015-09-09 19:40:21)
(78.62.175.113) Parašė:

Reikia referendumo dėl išstojimo iš ES ir NATO per seimo rinkimus.17. Parizius :)
(2015-09-09 19:02:48)
(86.2.52.112) Parašė:

youtube.com/watch?v=V7o-oEjd4XYParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras