2020 m. balandžio 6 d.

 

Mes vis dar reikia Rytų Stratcom prieš Kremliaus troliai

29
Paskelbta: 2018-06-08 12:34 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorė L. Andrikienė. Nuotr. laimaandrikiene.lt
Konservatorė L. Andrikienė. Nuotr. laimaandrikiene.lt

Lietuvos interesus Europos Parlamente atstovaujanti konservatorė Laima Andrikienė pranešė, kad „ES ir jos valstybės narės susiduria su organizuota ir agresyvia Rusijos valstybės suklastotų naujienų, manipuliavimo ir dezinformacijos kampanija“.

„Jos tikslas yra destabilizuoti Vakarų demokratinę tvarką, supriešinti ir susilpninti demokratines valstybes, suardyti ES vienybę bei remti tuos, kurie nori ją sunaikinti“, - nurodė L. Andrikienė.

Pasak politikės, „tenka pripažinti, kad atsižvelgiant į problemos mastą iki šiol ES atsakas buvo pavojingai nepakankamas“.

Konservatorė šia tema pakvietė paskaityti jos straipsnį anglų kalba pasaulio visuomenei „We still need East Stratcom against Kremlin trolls“, apie svarbą ir misiją kovoje su dezinformacija, kurį publikuoja „EU Observer“.

Žemiau pateikiamas L. Andrikienės rekomenduojamas tekstas verstas su modernia Vilniaus universiteto „Anglų–lietuvių–anglų ir prancūzų–lietuvių–prancūzų“ kalbų mašininio vertimo, paremto statistiniais metodais, sukurta sistema.

Ši sistema leidžia mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis versti tekstus ir užtikrina didesnį nei dabar esančių sistemų vertimo tikslumą, informuoja sistemos kūrėjai.

Sistemos sukūrimas mokesčių mokėtojams kainavo 2 milijonus 144 tūkstančius 835,6 eurus (beveik 7,5 milijono litų).

Ši sistema, pradėta kurti konservatorių valdymo laikais 2012 m. balandžio 1 d., Lietuvos žmonių labui veikia nuo 2015 m. kovo 31 d.
Mes vis dar reikia Rytų Stratcom prieš Kremliaus troliaiES ir jos valstybės narės susiduria su organizuotu ir agresyvi Rusijos valstybės netikrą naujieną, manipuliavimo ir dezinformavimo campaign.

Its tikslas yra destabilizuoti Vakarų demokratinės valstybės, pasipriešinti ir susilpninti ir suskaldyti ES vienybę ir paramą tiems, kurie nori sunaikinti it. Unfortunately, atsižvelgiant į problemos mastą, ES atsakas iki šiol buvo pavojingai inadequate.

For Baltijos valstybių, Rusijos propagandos ir dezinformacijos yra nieko naujo. Mes kovojome prieš tokias kampanijas kasdien, nes 1990s .Viena iš naujausių pavyzdžių – kovo 2018 - pamatė Rusijos troliai, skelbia, kad Lietuvos krašto apsaugos ministras, Raimundas KAROBLIS, pripažino Rusijos aneksijos Crimea.

The nacionalinės gynybos ministerija, Lietuvos Respublikos nedelsiant paneigė šį netikrą message.Russia žaidimo knygoje įsirašykite susikurtą žaidimo strategiją, tai nėra nauja, bet buvo plėtojama pasinaudoti skaitmeninio age.

The interneto socialinės medijos, 'trolis ūkių' ir bibliotekomis, kad dėl netikrų žinių, kad šimtai tūkstančių gavėjų per trumpą laiką ir su mažai effort.

Conventional karas prisidėjo ir informacinis karas. Tikslas yra ne priversti patikėti, tačiau į klausimą, kuris 'alternatyvios realybės' galite trust.

The Kremlius investuoja daugiau nei 1bn per metus už savo propagandos mašinos, kuri yra televizijos RT, apimanti 100 šalių, ir palydovas, kuris skelbia languages.

On 33 aukštų, garsi Kremliaus 'trolis ūkių', kuris plinta netikros naujienos naudojant naujausias technologijas, taip pat yra labai finansuojama iš valstybės budget.

The ES atsakas iki šiol į šią rimtą grėsmę, milijardas eurų Rusijos finansų, yra tik 1.1m. Jau keletą metų, politikai iš Baltijos šalių ir Vidurio ir Rytų Europoje buvo pavojaus varpais.

Galiausiai, mūsų įspėjimai yra paisyti institucijų bei įstaigų, dauguma valstybių states.The ES Rytų Stratcom Task Force 2015, buvo svarbus, tačiau kuklus žingsnis forward.In 2015 Rytų Stratcom buvo tik vienas pareigūnas kovoja su Rusijos informacinis karas, dabar yra 14 žmonės, atlikdami šią užduotį, bet jų padėtis yra laikina ir negali būti atnaujintas šią summer. While žaviuosi jų darbu, jie yra ES, kad Deividas Rusijos gigantas šiuo fight.

Thanks pateikti pasiūlymą Europos Parlamentui, Rytų Stratcom buvo skirta 1.1m eurų 2018-2020 m. biudžetą.

Jis dar turi gauti money.One jo pagrindiniai įrankiai, skirti analizuoti dezinformacija yra EUvsDisinfo svetainę, kuri tarnauja kaip teisingą arba išnagrinėti hyper-partisan narratives.However, ši platforma pati susiduria su cenzūra iš Išorės veiksmų tarnyba, jei ją įžeisti, o platforma gali būti netgi uždarytas visiškai, iš Rytų Stratcom kaip kevalo pavesta skleisti teigiamą ES naujienų only.

A peilį į gunfightIn kovos su dezinformacija, peiliu, ginklu kovoje; ir, o ne plėtoti savo ginkluotę, jos manymu, bėgančių nuo altogether.This būtų didelė strateginė klaida, ne tik demokratinius procesus mūsų valstybių narių, bet ir pačiose ES institucijose, kurios lengvai tikslus Rusijos hyper-partisan narratives.Firstly, turime iš esmės padidinti išteklių Rytų Stratcom.

Jų darbas turėtų būti galima pasiekti už Briuselio burbulas informuoti ES piliečius apie tai, kaip išorinės jėgos siekia valdyti savo nuomonę, ir tai, kaip apsaugoti themselves.East Stratcom taip pat turėtų būti pašalinta iš Europos išorės veiksmų tarnyba, kaip jos pagrindinis tikslas yra spręsti dezinformacija ES viduje, o ne palaikyti ryšius su išoriniais actors.

It gali net prasmės sudaryti atskirą agentūrą, panašią į ES tinklą ir kibernetinio saugumo agentūrą, ENISA, kuri yra maždaug 60 staff.

Regardless, dabar yra laikas, kai kurie vadovai šiuo klausimu ES viduje. Užuot diskutavę, ar norite baigti darbą, Rytų Stratcom grėsmė reikalauja, kad mes labai sustiprintų mūsų vietinių susitarimų reikalavimų.

Rangovų ES ir visos jos valstybės narės turi pripažinti, kad Rusijos dezinformacijos grėsmė yra rimta.

Nepavyksta sukurti reikalingą lankstumą, bus kur kas daugiau galvos skausmo, 'Briuselio' kaip Rusijos ir kitų veikėjų naudoti dezinformacija taisykles, kad visuomenės pasitikėjimą ir paskatinti žmones balsuoti dėl sumaišties ir baimės. Retai tokius motyvus, pristatyti gerą results.

We gali laimėti šį mūšį, bet pirmiausia turime nuspręsti įvesti daugiau nei tuščias gestas Išorės veiksmų tarnyba.

Kova už tiesą, yra verta kovoti, mūsų kartai ir ateities kartų come.

Laima L. Andrikienės 2004 EP narys nuo Lietuvos, Europos liaudies partijos grupės narys ir Europos Parlamento saugumo ir gynybos pakomitetis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
29. Dzukas
(2018-06-10 13:44:49)
(93.100.87.209) Parašė:

Visiems "nesuprateliams" - tai puikus kibernetinis ginklas, apie kuri ir kalbejo Prezidente. Ir jis buvo sukurtas Lietuvoje, tik uz du liamus euru. Reikia didziuotis pasiekimu IT technologiju srityje. Kiekvienam, pasinaudojusiam siuo ginklu ir skaitanciam tekstus, nekils jokiu abejoniu apie Rusijos agresija. Slove herojam, kurie, beveik nemokamai, sukure si XXI amz. kibernetini ginkla. Suma tikrai mizerine - is kiekvieno lietuvio tik po eura. Pigiau grybu... tikrai pasiseke.28. Šaunuoliai
(2018-06-10 13:32:30)
(78.57.245.102) Parašė:

ekspertai - šaunuoliai, puikus humoro jausmas! O dėl fakto - graudu labai...Patarimas nesuvokusiems pavadinimo - skaitykite tekstą, kol suprasite, kur čia "šuo pakastas" ;-)))))))))27. viltė kauniečiui
(2018-06-10 08:37:43)
(85.255.48.4) Parašė:

Ši vertimo sistema kainavo MUMS beveik 7.5 milijonų litų , o jūs dar piktinatės :)))26. kaunietis
(2018-06-10 08:32:26)
(212.117.21.73) Parašė:

gerbiami ekspertai ,pakeiskit rašinio pavadinimą.Kažkokia abrakadabra...25. violeta
(2018-06-09 23:25:40)
(84.240.25.252) Parašė:

citata "Mes vis dar reikia Rytų Stratcom prieš Kremliaus troliai " skaičiau dešimt kartų taip ir nesupratau kas parašyta.24. aaaa
(2018-06-09 11:26:37)
(86.38.202.44) Parašė:

čia toji ministrė,kuri automobiliu partrenkė žmogų, ko pasekoje žmogus mirė nuo infarkto? O policininkas atsiprašė,kad bandė užkirsti kelią avarijai,pakišdamas koją po automobilio ratu, taip sugadindamas uniforminę avalynę?23. .!
(2018-06-08 22:46:53)
(78.56.178.62) Parašė:

It.s simple. Klische ruso, šablonai tarybiški, o žodziai. kaip ir angliški. Very simple. And easy!22. ceslovas
(2018-06-08 21:06:06)
(78.61.182.241) Parašė:

Kai tokios bezdziones atstovauja eurosojuze, kokia verte gali joje tureti Lietuva?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras