2020 m. balandžio 9 d.

 

Melagis, vyriausiasis prezidentės patarėjas J. Markevičius palieka prezidentūrą

54
Paskelbta: 2014-01-02 15:42 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. ve.lt
Nuotr. ve.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės komandą palieka vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius, – pranešė žiniasklaida.

Savo noru, kaip teigė prezidentės patarėja Skaistė Plaušinytė, pareigas paliekantis J. Markevičius grįžta dirbti į Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos.


Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Apie šį mįslingą savanorišką pasitraukimą turiu daug versijų, bet kol kas pasidalinsiu tik dviem paprasčiausiom.

Pirmoji – nelaukdama pavasarinės akcijos „Darom”, D. Grybauskaitė pradėjo apsivalymą prieš nenumaldomai artėjančius prezidento rinkimus.

Mat J. Markevičius yra viena tų asmenybių, kurios jos svitoje žiūrisi labai nekaip: jis pačia savo povyza primena visuomenei ne tik neteisėtą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimą, bet ir labai skausmingą bei nemalonų, tačiau esminį klausimą – tai kas gi iš tiesų dienraščiui „Lietuvos rytas” nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus prieš banką „Snoras”?

Visi pamename, kad buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera teigė asmeniškai perdavęs J. Markevičiui informaciją, kad žinias apie „Snoro” bankrotą galimai nutekino D. Raulušaitis, kurio žmonos dėdė D. Budrys yra vienas iš UAB „Lietuvos ryto“ akcininkų ir vadovų.

Tačiau J. Markevičius į šią informaciją nereagavo taip, kaip numato įstatymai, o FNTT skandalą tyrusiai Seimo Antikorupcijos komisijai apskritai paneigė gavęs iš A. Neveros žinių apie galimą D. Raulušaičio nusikaltimą.

Tyrimą atlikusi Antikorupcijos komisija nustatė, kad J. Markevičius tiesiog melavo. Leisiu sau pacituoti viešai skelbtą fragmentą iš komisijos išvadų:

„Po Lietuvos Respublikos Prezidentės pateiktų atsakymų į papildomus Komisijos 2012 m. kovo 2 d. išvadoje pridedamus klausimus, Komisija turi pagrindo teigti, kad Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas J. Markevičius dėl nesuprantamų priežasčių melavo Komisijai dėl buvusio Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo Andriaus Neveros jam pateiktos informacijos, susijusios su akcine bendrove banku „Snoras“. Lietuvos Respublikos Prezidentės Komisijai pateiktame atsakyme patvirtinama, kad patarėjas J. Markevičius Lietuvos Respublikos Prezidentę informavo apie tai, kad 2011 m. lapkričio 16 d. susitikime su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotoju A. Nevera buvo kalbama apie kito Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio žmonos artimą giminystę su dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju ir akcininku D. Budriu. Akivaizdu, kad 2011 m. lapkričio 16 d. A. Nevera apie D. Raulušaičio artimus santykius su D. Budriu galėjo kalbėti tik lapkričio 15 dienos dienraščio „Lietuvos rytas“ straipsnio ir informacijos nutekinimo kontekste, todėl Komisija daro išvadą, kad Prezidentės patarėjas J. Markevičius posėdyje melavo Komisijai, sakydamas, kad be tyrimo poligrafu parodymų „(...) jokių kitų papildomų duomenų, susijusių su pareigūnų informacijos nutekinimu, Prezidentė nėra gavusi (...)“, kad jis taip pat iš A. Neveros apie galimą informacijos nutekinimą iš prokuratūros nėra gavęs („(...) tokių duomenų aš nesu gavęs (...)“.

Taigi, jau seniai buvo vieša paslaptis, kad saugumo klausimais prezidentei patarinėja melagis, ir tas melagis gal net turėjo interesą nuslėpti nusikaltėlius, kurių nutekinta informacija galėjo sukelti krizę valstybėje.

Prezidentės tokia padėtis visiškai netrikdė, J. Markevičiaus paslaugų ji neatsisakė.

Tačiau artėjant prezidento rinkimams padėtis kardinaliai pasikeitė – juk tokių istorijų priminimas yra labai nesveika reitingams. Būdamas supratingas žmogus, J. Markevičius susiprato. Tai pirmoji versija.

Antroji – galbūt vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais davė D. Grybauskaitei patarimus ir vadinamojoje „skiepų” istorijoje? Kaip visi matome, tie „skiepai” turėjo labai nemalonų pašalinį poveikį: prezidentūrą užpuolė STT, o prezidentės patarėjai Daivai Ulbinaitei net gresia atsakomybė už valstybės paslapties nutekinimą... Todėl J. Markevičius buvo išsiųstas iš prezidentūros pasitobulinti bei pagilinti žinių apie vakcinas.

•••••••

Seimo narys Naglis Puteikis: Už niekšiškus buvusių FNTT vadovų šmeižtus prezidentės patarėjas J. Markevičius nėra baudžiamas, o atvirkščiai – išsukamas nuo atsakomybės

Vienas didžiausių buvusių FNTT vadovų V. Gailiaus ir V. Giržado tyčinio šmeižimo ir jų neteisėto išmetimo iš pareigų organizatorių – Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais J. Markevičius neva savo noru išeina iš prezidentūros. Manau, kad ne savo noru, o D. Grybauskaitė stengiasi sumažinti skaičių tų, kurie per rinkimus ją krikuos būtent dėl to, kad ji asmeniškai skambino V. Gailiui ir liepė atleisti specialiųjų tarnybų nepagrįstai apkaltintą V. Giržadą.

Gaila, kad J. Markevičius ir Prezidentė iki šiol neatsiprašė buvusių FNTT vadovų, kuriuos nuo specialiųjų tarnybų šmeižtų apgynė visi Lietuvos teismai.

Gaila, kad tyčia dezinformaciją skleidęs, nekaltus žmones paniekinęs ir taip LR Konstituciją pažeidęs J. Markevičius nėra baudžiamas, o atvirkščiai – išsukamas nuo atsakomybės ir net iš dalies už tas niekšybes yra paskatinamas, perkeliamas dirbti į karinę kontržvalgybą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
54. stasys to 53
(2014-01-06 17:06:06)
(90.130.151.143) Parašė:

Neteisingai statote klausimą, reikia kalbėti ne kas galėtu būtį renkamas, o iš ko galėtume pasirinkti. Renkantis iš vieno,dviejų.. nelabai daug laisvės diskusijai. O jei atsisakyti ir tos galimybės ..tada tikrai belieka tik Vaišvila ir jam padabnus. Nors mes ir pokštininkų tautą, kuriai nesvetimas savęs išjuokimas, bet nereiktu to visiškai suvulgarinti ..iki piemenio .:))Tegul pasakos ir lieka pasakomis, neperkeliant jų į realų gyvenima...nors iš kitos pusės sako meilė ir bufetininkes karalienėmis padaro. .tai čia ..kaip kam.:))53. Tik nerinkite
(2014-01-05 22:04:50)
(78.60.44.101) Parašė:

D.Grybauskaites i prezideto vieta. Mylite ir toliau mylekite sia persona, bet pasvarste visus padarytus blogius, suprasite negalima vel pasodinti. Negalima rinkti irZigmanta Balcyti. Jokiu rinkimu.B.Rope, pasvarscius kiek blogio, kiek gero padares per 20metu budaqmas meru. Ne is kvailos meiles renkamas prezidentas.52. Darijus
(2014-01-05 17:09:28)
(194.154.216.94) Parašė:

Nr.50-am: Istorija ką mums parodo, kad daugumą iškilių žmonių amžininkai įvardindavo kaip pamišėlius. Banda dažnai eina paskui stipriausią, bet ne protingiausią.51. lora
(2014-01-04 09:20:46)
(78.60.52.135) Parašė:

Valdiškoj kėdėj išlikti padeda giminės ir 'približonije'(nerandu lietuvisko išsireiškimo, o pas rusus taip vadina žmones, kurie paskirti į valstybines tarnybas galėtų bet kam gerklę perkasti dėl savo geradario)50. Legenda
(2014-01-03 19:08:01)
(78.63.122.248) Parašė:

Sakoma, kad daug psichinių ligonių klaidžioja po internetą,ir jiems filosofijos karštinė prasidėjo.49. Raigerdas Pikasui
(2014-01-03 18:51:09)
(93.203.40.216) Parašė:

Na, netiesa, gerbiamas Pikasai, kad jūs nekuriate situacijų. "Jūs rašote, kad jas kuria gyvenimas". Taip, deja, 70 metų stengėsi įtikinti žmones marksizmas. O gyvenimas yra tai jūsų, pirmiausia, kūno perkėlimas į kitą vietą. Pats jis negali nei atsisėsti prie stalo, nei kavos atsigerti, nei klavišų spaudyti. Kad kūnas atliktų šituos veiksmus, jis turi gauti įsakymą iš Pikaso. Ir jis vykdo tas komandas. O Pikasas tik stebi ir kontroliuoja, kad įsitikinti, ar tikrai kūnas įvykdė viską, ką buvo sugalvojęs Pikasas. Gyvenimas yra tada, kada Pikasas prisiliečia prie stalo ir gali pasakyti, ar jis yra medinis, ar jis plastmasinis, ar jis "sušilęs" ar jis "atvėsęs". Be jūsų prisilietimo arba be jūsų matymo to stalo, gyvenimo nėra. Gyvenimas vyksta tik tada, kada jūs kontaktuojate per tarpininkus, t.y. virpesius, spindulius, kurie vėliau transformuojasi į signalus ir jūs, mokėdamas lietuvių kalbą, pradedate suprasti reikšmes ir suteikiate visam tam prasmes, pagal savo žinojimo lygį. Vien tik stalas, be jūsų,- gyvenimo nėra. Tik jūsų kontakte su materija atsiranda gyvenimas. Ir jūs esate šeimininkas to, kokia bus ta ar ana kontakto kokybė. Todėl kūryba - tai ir yra naujų situacijų ir naujų kombinacijų kūryba, o tiksliau paties gyvenimo kūryba. Nustokite kurti ir gyvenimas užges. Manau, jūs tą žinojote, gerbiamas Pikasai, tik nebandėte tą dalyką išdėstyti detalėmis, o vėliau vėl viską surinkti į vieną visumą.48. Pikasas Raigerdui
(2014-01-03 17:41:58)
(78.62.86.131) Parašė:

Situacijų nekuriu. Jas kuria gyvenimas. Belieka jas tik aptarti.47. APKALTA
(2014-01-03 16:43:01)
(86.134.193.228) Parašė:

IŠ LONDONO VESTMINSTERIO TEISMO POSĖDŽIO STENOGRAMOS D.Grybauskaitė visomis sau prieinamomis priemonėmis vykdė „Snoro“ žlugdymo operaciją. Ji Lietuvos centrinio banko vadovu paskyrė jauną, vos 37-erių metų Vitą Vasiliauską, kuris net nebuvo bankininkas, užtat buvo prezidentės rinkimų kampanijos štabo vadu. Šis lojalus prezidentei asmuo sukūrė Lietuvos banke specialią grupę „Snoro“ bankui sužlugdyti. D.Grybauskaitė lygiai taip pat Lietuvos generalinės prokuratūros vadovu paskyrė sau lojalų Darių Valį, kuris priima sprendimus, kokių reikia prezidentei. „Prezidentė tiesiogiai yra prikišusi rankas prie šios bylos“,- kategoriškai liudininkai teigė Vestminsterio teisme. Ši ekstradicijos byla yra tokia politizuota, kad kai „Snoro“ ekssavininkai ją laimės, politinė D.Grybauskaitės karjera patirs skaudų smūgį.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras