2020 m. balandžio 6 d.

 

Maketai nemeluoja: Audriaus Ambraso architektūros paroda Kaune

Paskelbta: 2013-09-16 12:18 Autorius: pilotas.lt

Tarptautinis Kauno architektūros festivalis įsuka dar vieną intensyvią ir įdomią savaitę. Ją pradeda žinomas Vilniaus architektas Audrius Ambrasas, Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, atidarydamas retrospektyvinę savo kūrybos parodą „21 maketas“.

Dvidešimt vieno projekto istorija, iliustruota maketų nuotraukomis, pasiūlys žiūrovui ekskursiją architektūrinės virtuvės trajektorijomis ir supažindins su architektūrinės minties plėtote nuo pirmosios idėjos iki detalių.                                                                                  

Anot A. Ambraso, maketas dažniausiai būna pirmasis kūrybinės diskusijos metu sugeneruotos idėjos vaisius. „Maketas nemeluoja. Nuostabi verbalinė idėja gali akimirksniu keliauti į šiukšlyną, vos tik pabandoma ją sumaketuoti“, – sako architektas.

Darbinių maketų nuotraukos puikiai atspindi ir kūrybinį procesą, formos paiešką. Kartais projektas eskiziniu maketu ir baigiasi, tačiau kūrybinės minties kelias išlieka maketo nuotraukose. Anot A. Ambraso, maketo nuotrauką palyginus su realizuoto pastato panašaus rakurso fotografija galima įvertinti ir pirminės idėjos sėkmingą (arba ne) realizavimą. Konkursinių projektų maketai nieko neslėpdami atskleidžia architektūrinę idėją, o kompiuterinės vizualizacijos tik papildo ją. Parinkus tinkamas medžiagas konkursiniai maketai kartais tampa savarankiškais kūriniais ir keliauja per parodas, kol grįžta visiškai subyrėję.

Architektas pripažįsta, kad nėra galimybių išsaugoti visų maketų, ypač darbinių, tačiau archyve išlieka bent jų nuotraukos, primenančios sudėtingas ir dažnai painias projektų istorijas.

Parodos „21 maketas“ atidarymas – rytoj, rugsėjo 17-ąją, 18.00 val. VDU centrinių rūmų hole. Veiks paroda iki spalio 6-osios.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras