2018 m. gruodžio 15 d.

 

LR Seimui išdavus Tėvynę, NSGK pirmininkui V. Bakui atsirado galimybė tapti konservatoriumi

38
Paskelbta: 2018-03-13 19:12 Autorius: ekspertai.eu
Nors M. Bastys Tėvynę išdavė, jis toliau galės būti Seimo nariu. Nuotr. jp.lt
Nors M. Bastys Tėvynę išdavė, jis toliau galės būti Seimo nariu. Nuotr. jp.lt

Seimui nepritarus Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltai, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tai vertina kaip Tėvynės išdavystę.

„Tokius balsavimo rezultatus vertinu kaip šios Seimo daugumos išreikštą aiškią poziciją, kad Lietuvos Respublikos Seimas nesugeba, o gal ir sąmoningai nenori atsiriboti nuo galimų Kremliaus agentų, leidžiančių sau laisvai vaikščioti po Seimo rūmus. Tuo pačiu pasauliui valdantieji išsiuntė signalą, kad jiems visiškai priimtina laužyti priesaiką valstybei ir šiurkščiai pažeisti Konstituciją bei visiškai pateisinama atstovauti ne Lietuvos Respublikos, bet mūsų valstybei priešiškos valstybės interesams“, – pažymėjo G. Landsbergis savo pranešime visuomenei „Nepavykusią apkaltą Seimo nariui M. Basčiui vertinu kaip Tėvynės išdavystę“.

G. Landsbergis atkreipė dėmesį, jog Seimo valdančiosios daugumos balsavimas rodo tik tai, jog valdančioji dauguma nepasitiki Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) primininku Vytautu Baku bei paragino V. Baką trauktis iš komiteto pirmininko pareigų, nes jo vadovaujamo komiteto išvados dėl minėto Seimo nario apkaltos visiškai prieštaravo šiandieninės apkaltos rezultatams.

„Po tokio Seimo daugumos balsavimo, manau, kad NSGK pirmininkas nebeturi valdančiosios daugumos pasitikėjimo ir nebegali užimti Lietuvos saugumui ypač svarbaus komiteto pirmininko posto. Jei V. Bakas apsispręstų apskritai trauktis tiek iš NSGK pirmininko posto, tiek iš Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, opozicijos durys jam būtų atviros“, - pažymėjo G. Landsbergis.

2017 m. balandžio 18 dieną Seimas patvirtino valstiečio NSGK komiteto atlikto Seimo nario M. Basčio veiklos ir ryšių tyrimo išvadas, kuriose buvo pasakyta: „Seimo narys M. Bastys, tarpininkaudamas „Rosatom“ ir su ja susijusioms įmonėms, žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnams, Kremliui artimiems žurnalistams ir buvusiems ar esamiems nusikalstamo pasaulio atstovams, siekė daryti įtaką politiniams procesams ir aukščiausiesiems valstybės pareigūnams Lietuvoje, kurie galėjo pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį ir padaryti žalos Lietuvos valstybei“.

2017 m. gruodžio 22 d. Konstitucinis Teismas pareiškė, jog Seimo narys Mindaugas Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Šiandien Seimas nebalsavo už M. Basčio apkaltą ir leido jam toliau būti Lietuvos Respublikos Seimo nariu.

Ar V. Bakas konservatoriumi taps ir oficialiai, kol kas nėra žinoma.

Griežtai į susidariusąi situaciją sureagavo ir konservatorė Rasa Juknevičienė.

Žiauriai šlykštus jausmas po šios dienos balsavimo, kai Ramūno Karbauskio valia Lietuvos reikalą į Kremliaus interesus iškeitęs Mindaugas Bastys buvo paliktas Seime.

Kam apskritai reikalingas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas su valstiečių deleguotu Vytautu Baku ir dar trimis valstiečiais? Ką turi dabar jausti tie VSD pareigūnai, ilgus metus dirbantys, kad užkardytų rusų šnipų įtakas Lietuvos vidaus politikai? 

Žiūriu į kitoje salės pusėje sėdintį Povilą Urbšį ir klausiu panevėžiečių, ar jums tikrai visai nesvarbu, kad Panevėžį valdantis Seimo narys visai jaukiai įsitaisęs R. Karbauskio paunksnėje Seime ir jam nėra jokių moralinių problemų dėl to? Ar tikrai viskas tvarkoj, kai jis Panevėžyje rėžia patriotines kalbas, o Seime dirba kartu su Rusijos šnipams stogą laikančiu savo frakcijos seniūnu?
Žiauriai šlykštus jausmas, ypač kai džiūgaudamas kalba Gazprom banko rezidentas Artūras Skardžius. To paties stogo dengiamas“, - visuomeniniuose tinkluose pranešė politikė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
38. senis
(2018-03-15 17:31:07)
(84.15.176.160) Parašė:

ar cia tikrai Gabrielius isreiskia karalienes Mordos pozicija, ar savo dura stumia? Realiai, jeigu seimas dar 75 metams uzslaptina kgbistus, tai jis yra Kremliaus filialas, kaip pasake Kremlius, taip seimas ir prabalsavo. Tikekimes, ne uz dyka. Seimas turetu pasidometi, kokiais vingiuotais keliais tas Gabrielius pateko i LR Seima, tikrai, ne Lietuvai naudingo darbo ar protiniu sugebejimu deka. Stumtas, stumptas-nedastumptas. Kai tik issizioja, viskas, kaip ant delno.37. K To 30.
(2018-03-14 19:18:14)
(5.20.244.73) Parašė:

Apie ka ir sakiau pries Seimo rinkimus: Klausia- kas tie zalieji-valstieciai? Kas jie tokie? Is kur? Kaip toliau? Uz ka balsuoti? Rasiau, nezinau, tegul nezinomi, tegul nauji, tegul neprityre, bet nugaleje ir susipazine su dokumentais, veliau uzduos Nepatogius klausimus politikos dinozaurams. KAIP ir maniau: Bingo! Koks kilo pjudymas, surmulys ir kaukimas suns, kuriam prispaude uodega durimis, jau 100 dienu, jie nieko nepadare!, jau puse metu-nieko!, jau metai - nieko!, pagaliau, susipazine ir DETALIAI isnagrineje, zalieji-valstieciai emesi darbo, (bent Islandijoje, tokie pat naujokai susodino i kalejima savo politiku-bankininku-prekybininku mafija) ir Idemiai skaito BK, juolab turi su kuo konsultuotis. Kita beda, Kada pakliuvo Masiulis? 2016.01. O siandien Gentvilas palaiko ir siulo skelbti Neeilinius Seimo rinkimus.Bet kokiu budu, intrigomis, lozungais ir provokacijomis, butina nedelsiant pasalinti per daug zinancius ir aktyvius naujokus.36. Užmiršo konservai?
(2018-03-14 08:31:49)
(178.16.34.170) Parašė:

1996-2000 metais valdžioje daugumą sudarė konservatoriai.1999 metais,jau sėdint A.Butkevičiui kalėjime,Seime buvo balsuojama dėl jo Seimo nario mandato panaikinimo.Tačiau jis liko seimo nariu,ir jokio klyksmo,kad tai Tėvynės išdavystė,nebuvo.O dabar?Dar nežinia,kas iš tiesų čia žaidžia tuos nešvarius žaidimus.35. Taip pabalsavot
(2018-03-14 08:26:26)
(78.60.214.247) Parašė:

Taip pabalsavot slaptu balsavimu ir baigta , tačiau kažkam nepatiko rezultatas. Tai reikėjo iš viso nebalsuot tik paskelbt :yra tokia nuomonė - Bastys lauk, o kam čia dar prievartaut seimūnus , žiūriu Skvernelis nori pakartotinai balsuot , kol privers gauti jam tinkamą rezultatą. Vaikų darželis.34. Intrigantų lizdas
(2018-03-14 07:17:44)
(84.240.47.123) Parašė:

Kas gali paneigti, kad patriotė Raselė skėlė intrigą. Gal čia tiktų “pati muša ir pati rėkia”?33. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2018-03-14 07:13:24)
(90.137.83.99) Parašė:

Mes būsim ramūs saugūs ir klestėsim, kai: Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš Karaliaučiaus; Putino vadovaujama okupantų gauja uždarys (iš lietuviško biudžeto pinigų išlaikomas) rusiškas mokyklas Lietuvoje; Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš lietuviško eterio, su rusiškos kultūros brukimu (visur); (Putino vadovaujamos bei) Lietuvoje pasilikusiųjų okupantų (lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų_valstiečių) gaujos visi veikėjai bus paviešinti ir nušalinti iš visų įstaigų; Putino vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Ukrainą Krymą; Putino ir Lukašenkos vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Gudijos (Baltarusijos) gyventojus. ____________________________________________________ Tai gali būti ištrinta Putino gaujos gerbėjo32. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2018-03-14 07:12:03)
(90.137.83.99) Parašė:

Antilietuviškos neliustruotosios cccp komunist_kgb'istinės lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų_valstiečių gaujos sunaikinimas – tikroji Liustracija. _31. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2018-03-14 07:11:32)
(90.137.83.99) Parašė:

(atnaujinta, kai buvo ištrinta) K_o_m_u_n_i_s_t_ų partija kalta: dėl Lietuvos okupacijos; dėl karo žiaurumų Lietuvoje; dėl pokario partizaninio karo sadistinių žiaurumų Lietuvoje; dėl Lietuvos gyventojų trėmimų; dėl v_i_s_k_o iki šiol. ___________________________________________________ Žiniasklaidoje, visad rašoma t_i_k apie kgb gaujos darytą ir daromą žalą. Pagrindiniai Lietuvos bėdų kaltininkai komunistai neliečiami ir tai yra esminė klaida. Laaabai blogaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras