2020 m. birželio 4 d.

 

L. Linkevičius pažymėjo būtinybę įvertinti Baltijos jūros valstybių tarybos regioninio bendradarbiavimo vaidmenį

5
Paskelbta: 2020-05-21 09:52 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Gegužės 19 dieną Lietuvos diplimatijos vadovas Linas Linkevičius kartu su Šiaurės ir Baltijos šalių, Lenkijos, Vokietijos bei Rusijos užsienio reikalų ministrais dalyvavo virtualiame Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) susitikime. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime „Baltijos jūros valstybių tarybos susitikime – dėmesys regiono integracijai ir jaunimo pilietiškumui“.

„BJVT buvo įkurta Baltijos jūros šalių integracijai skatinti. Pirmą žingsnį žengėme. Baltijos jūros valstybių regioninio bendradarbiavimo modelis pripažintas geru pavyzdžiu Europos Sąjungoje“, - pasakė L. Linkevičius.

Susitikimo metu priimta „Bornholmo deklaracija”, kurioje pabrėžiamas svarbus BJVT kaip tarpvyriausybinio dialogo ir praktinio bendradarbiavimo platformos regione vaidmuo.

BJVT bus svarbi atveriant regioną darbo ir kapitalo judėjimui, turizmui, atveriant sienas, užkardant kovą su organizuotu nusikalstamumu, puoselėjant žaliąją energetiką po COVID-19 pandemijos.

Ministrai daug vilčių deda į naują BJVT Jaunimo platformos iniciatyvą, kuri skatintų jaunimo pilietiškumą, regioninį identitetą ir politinį aktyvumą.

Ministrai taip pat išskyrė būtinybę skatinti jūros vėjo jėgainių plėtrą, anglies dioksido surinkimą. Šios priemonės turėtų sustiprinti Baltijos jūros regiono lyderystę žaliųjų mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų srityje, skatinti švarią laivybą ir ekologinį turizmą.

Nuo liepos 1 dienos Lietuva perims pirmininkavimą BJVT iš Danijos.

Kalbėdamas apie prioritetus ateičiai L. Linkevičius pažymėjo būtinybę įvertinti Baltijos jūros valstybių tarybos regioninio bendradarbiavimo vaidmenį ir numatyti strategines bendradarbiavimo kryptis iki 2030 metų.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. K
(2020-05-21 22:54:04)
(84.15.189.112) Parašė:

Bėda tame, kad į Baltijos jūrą netelpa JV lėktuvnešis su jį lydinčiu eskortu. Baltijos jūrą tokiems laivams per sekli. Manau, sekančiame Simpoziume, Linas pasiūlys įgilinti Baltijos jūrą nors iki Klaipėdos ar Sankt Peterburgo. Būtų pats tas.4. SS
(2020-05-21 17:15:19)
(78.63.162.242) Parašė:

Linuk, tai jau esi už bendradarbiavimą su Rusija? Kaip tu ukrams ir gruzams į akis pažiūrėsi? Matyt neturėjai kur dėtis, nes kiti URM ministrai su Rusija puikiai sutaria.3. U-2
(2020-05-21 12:45:11)
(162.247.72.199) Parašė:

Rusijos demokratiskumas, humanizmas ir kokia tai atjauta likimo ir Landzbergio apdovanotiems, mane varo y nevilty... Kokio b-ybio gaisti laika kalbantis su prakaituotu ir tiketina smirdanciu KiauLinu ir y jy panasiais, jeigu visus sios dienotvarkes klausimus galima spresti tiesiogiai su Unitaz States?2. Kaimo durnius
(2020-05-21 12:10:48)
(78.61.0.42) Parašė:

Siaubas !!!!! Tevyne pavojuje !!! Ka pasakys landsberga ??? Liniks sedejo uz vieno stalo su rusu ?????1. Anfisa
(2020-05-21 12:06:51)
(88.118.163.49) Parašė:

Eik tu sau! Baltijos jūros valstybių sovieto (BJVT) susitikime dalyvavo ir Rusijos uzsienio reikalu ministras. Ir ka? Linuks nieko jam ne pasake apie Krymo aneksija, Ukrainos okupacija, Donbaso uzgrobima ir busima Lietuvos uzpuolima??? Mulkis...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras