2024 m. balandžio 29 d.

 

L. Linkevičius pabrėžė atsparumo Rusijos melagingoms žinioms stiprinimo būtinybę

23
Paskelbta: 2018-01-27 10:35 Autorius: ekspertai.eu

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komiteto pirmininku Deividu Makalisteriu aptarė praėjusią savaitę vykusios Užsienio reikalų tarybos rezultatus, situaciją Artimuosiuose Rytuose ir Libijoje, diskutavo visuomenės atsparumo melagingoms žinioms stiprinimo, Vakarų Balkanų ir Rusijos klausimais.

Ministras akcentavo EP vaidmenį prisidedant prie visuomenės atsparumo didinimo sparčiai augant dezinformacijos ir propagandos sklaidos mastams.

„Darbui su netikromis naujienomis ir dezinformacija internete Europos Komisija subūrė aukšto lygio darbo grupę, Europos išorės veiksmų tarnyba vysto Strateginės komunikacijos padalinius skirtingiems regionams, bet matome, kad vis dar turime padaryti gerokai daugiau“, - pasakė L. Linkevičius.

Diskutuojant vis labiau agresyvėjančios Rusijos klausimu, ministras pabrėžė būtinybę ES santykius su šia šalimi ir toliau grįsti penkiais sutartais principais, o vieningą poziciją sankcijų klausimu išlaikyti tol, kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai.

„Neturime jokio pagrindo kalbėti apie pokyčius ES politikoje Rusijos klausimu“, - nurodė L. Linkevičius.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
23. Stop Europos tautu genozidui!
(2018-01-29 08:00:18)
(31.17.253.127) Parašė:

1. Pagal nauja briuselinio Europos genocido plana pareiskima galima pateikti ne po viena asmeni, bet net po 30 zmoniu iskart! Zodziu: klanais ir kaimais! 2. Kiekviena ES teritorija yra ipareigota jais rupintis!



22. Tesinys (IV)
(2018-01-29 07:56:28)
(31.17.253.127) Parašė:

Daugiau informacijos Dažnai užduodami klausimai. Perkėlimo į ES sistemos kūrimas: Reglamentas, kuriuo sukuriama Sąjungos perkėlimo į ES sistema ir iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 516/2014 Pranešimas spaudai. Įvykdyti bendros Europos prieglobsčio sistemos reformą siekiant veiksmingos, teisingos ir humaniškos prieglobsčio politikos Dažnai užduodami klausimai. Bendros Europos prieglobsčio sistemos reforma FAKTŲ SUVESTINĖ.Prieglobsčio tvarka: bendros Europos prieglobsčio sistemos reforma FAKTŲ SUVESTINĖ. Kvalifikacijos. Bendros Europos prieglobsčio sistemos reforma FAKTŲ SUVESTINĖ. Priėmimo sąlygos: bendros Europos prieglobsčio sistemos reforma FAKTŲ SUVESTINĖ. Bendra Europos prieglobsčio sistema Pranešimas spaudai. Perkėlimas į Europos Sąjungą ir perkėlimas Europos Sąjungoje. Toliau ryškėja teigiamos tendencijos, bet reikia didinti pastangas Pranešimas spaudai. Komisija paskelbė naują partnerystės migracijos srityje modelį. Siekiant geriau valdyti migraciją stiprinamas bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis. Pranešimas spaudai. Kuriame tvarią ir teisingą bendrą Europos prieglobsčio sistemą Pranešimas spaudai. Komisija pristato galimybes reformuoti bendrą Europos prieglobsčio sistemą ir tiesti saugius ir teisėtus kelius į Europą Tarybos išvados dėl 20 000 asmenų, kuriems reikia tarptautinės apsaugos, perkėlimo į ES Pranešimas spaudai. Kartu su Turkija vykdoma savanoriška pabėgėlių iš Sirijos humanitarinio priėmimo programa Komisijos rekomendacija dėl savanoriškos Turkijoje esančių pabėgėlių iš Sirijos humanitarinio priėmimo programos 2016 m. kovo 18 d. ES ir Turkijos pareiškimas. Tarybos sprendimo, kuriuo iš dalies keičiamas 2015 m. rugsėjo 22 d. Tarybos sprendimas (ES) 2015/1601, kuriuo Italijos ir Graikijos labui nustatomos laikinosios priemonės tarptautinės apsaugos IP/16/2434 srityje, pasiūlymas



21. tesinys (III)
(2018-01-29 07:55:35)
(31.17.253.127) Parašė:

Pagrindiniai faktai 2015 m. gegužės 13 d. Europos Komisija pasiūlė plataus masto strategiją, išdėstytą Europos migracijos darbotvarkėje, kurioje padedamas nuolatinės Komisijos veiklos sprendžiant skubias ir ilgalaikes veiksmingo ir visapusiško migracijos srautų valdymo problemas ir suformuluojamas bendro požiūrio į apsaugos teikimą perkeltiesiems asmenims, kuriems reikia apsaugos, užtikrinant jų perkėlimą į ES, poreikis. 2015 m. birželio 8 d. Europos Komisija paskelbė rekomendaciją dėl Perkėlimo į ES programos, o vėliau, 2015 m. liepos 20 d., paskelbtos Taryboje posėdžiavusių valstybių narių vyriausybių atstovų susitikimo išvados dėl 22 504 asmenų, kuriems akivaizdžiai reikia tarptautinės apsaugos, perkėlimo į ES. 2015 m. gruodžio 15 d. Komisija paskelbė rekomendaciją dėl kartu su Turkija vykdomos savanoriškos humanitarinio priėmimo programos. Pagal 2016 m. kovo 18 d. ES ir Turkijos pareiškimą, savanoriška humanitarinio priėmimo programa bus pradėta įgyvendinti, kai bus baigti neteisėti sienos kirtimai iš Turkijos į ES ar bent jau jų smarkiai ir ilgam laikui sumažės. 2016 m. balandžio 6 d. Europos Komisija paskelbė komunikatą, kuriuo pradėjo bendros Europos prieglobsčio sistemos reformą ir ėmėsi kurti struktūrinę perkėlimo į ES sistemą, suteikdama pavidalą Sąjungos perkėlimo ES politikai ir užtikrindama bendrą požiūrį į asmenų, kuriems reikia tarptautinės apsaugos, saugų ir teisėtą atvykimą į Sąjungą. Po šio komunikato Komisija 2016 m. gegužės 4 d. pristatė pirmąjį reformų rinkinį. Rinkinyje pateikti pasiūlymai sukurti tvarią ir teisingą Dublino sistemą, sustiprinti sistemą „Eurodac“ ir įsteigti tikrą Europos prieglobsčio agentūrą. Komisija kasmet teikia ataskaitą apie pažangą perkėlimo į ES srityje. Pirmoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita buvo priimta kovo 16 d. Antroji, trečioji ir ketvirtoji ataskaitos priimtos atitinkamai balandžio 12 d., gegužės 18 d. ir birželio 15 d. Penktoji perkėlimo Europos Sąjungoje ir perkėlimo į Europos Sąjungą ataskaita priimta šiandien.



20. tesinys (II): Ir kiekvienam atejunui 10000€!!!
(2018-01-29 07:54:54)
(31.17.253.127) Parašė:

Remdama valstybių narių pastangas vykdyti perkėlimą pagal tikslines ES programas, Komisija kiekvienam perkeliamam asmeniui skirs 10 000 € iš ES biudžeto. Lėšos bus skiriamos iš ES Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF). Perkėlimai, vykdomi už Sąjungos taikomos perkėlimo sistemos ribų, nebus finansiškai remiami iš Sąjungos biudžeto. UK ir Airija gali, jei nori, dalyvauti įgyvendinant šiuos veiksmus, vadovaujantis atitinkamais prie Sutarčių pridėtais protokolais. Danija nedalyvauja priimant šį reglamentą ir jis nėra jai privalomas ar taikomas.



19. Tesinys (I)
(2018-01-29 07:53:33)
(31.17.253.127) Parašė:

Šiandien pateikiamu pasiūlymu bus užtikrinama darni vieninga perkėlimo į visą ES sistema. Valstybės narės ir toliau pačios spręs, kiek žmonių kasmet gali būti perkelta į ES, tačiau koordinuodama pastangas ir veikdama vieningai, ES darys didesnį poveikį. Būsima perkėlimo į ES sistema bus įgyvendinama vykdant kasmetinius perkėlimo į ES planus, kuriuos priims Taryba, ir įgyvendinant Komisijos priimtas tikslines perkėlimo į ES programas. Kasmetiniuose perkėlimo į ES planuose bus apytikriai nustatyti geografiniai prioritetai: iš kurių šalių bus vykdomas perkėlimas, koks bendras didžiausias asmenų, kurie bus perkelti ateinančiais metais, skaičius, apskaičiuojamas pagal kiekvienos valstybės narės ir asocijuotųjų Šengeno narių dalyvavimą ir indėlį į konkretų kasmetinį perkėlimo į ES planą. Perkėlimo į ES sistemoje nustatyti kriterijai, į kuriuos reikės atsižvelgti sprendžiant, iš kurių regionų ar trečiųjų šalių bus vykdomas perkėlimas, kaip antai kiek trečiojoje šalyje asmenų, kuriems reikia tarptautinės apsaugos, kokie bendri ES ryšiai su trečiosiomis šalimis ir jų aktyvus bendradarbiavimas prieglobsčio ir migracijos srityse, įskaitant jų prieglobsčio sistemos plėtrą ir bendradarbiavimą neteisėtos migracijos, readmisijos ir grąžinimo srityse. Naujoje perkėlimo į ES sistemoje bus nustatyta standartinė perkeliamų į ES kandidatų atrankos ir elgesio su jais tvarka. Be to, joje nustatyti bendri perkėlimo į ES kriterijai pagal tikslines perkėlimo į programas, išdėstytos bendros galimos kandidatų atmetimo priežastys ir nurodoma, kokia gali būti taikoma perkėlimo tvarka (paprasta ar pagreitinta).



18. Mes buvom eilini karta apgauti del pabegeliu!!!
(2018-01-29 07:51:52)
(31.17.253.127) Parašė:

Europos Komisijos - pranešimas spaudai Šiandien Europos Komisija pasiūlė perkėlimo į ES sistemą, kuria sukuriama bendra perkėlimo į Europą politikos strategija, siekiant užtikrinti tvarkingus ir saugius būdus patekti į Europą asmenims, kuriems reikia tarptautinės apsaugos. Šiandien Europos Komisija pasiūlė perkėlimo į ES sistemą, kuria sukuriama bendra perkėlimo į Europą politikos strategija, siekiant užtikrinti tvarkingus ir saugius būdus patekti į Europą asmenims, kuriems reikia tarptautinės apsaugos. Pasiūlymas yra Komisijos reformuojamos bendros Europos prieglobsčio sistemos ir Europos migracijos darbotvarkėje nustatytos ilgalaikės geresnio migracijos valdymo politinės strategijos dalis. Juo taip pat prisidedama įgyvendinant naują, birželio 7 d. Komisijos pristatytą į rezultatus orientuotą bendradarbiavimo su svarbiausiomis trečiosiomis kilmės ir tranzito šalimis partnerystės sistemą. Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas sakė: "Mums reikia suaktyvinti bendras pastangas teikti tarptautinę apsaugą, o tam,be kita ko, reikia saugiai ir tvarkingai perkelti pabėgėlius į Europą. Iki šiol vykdytos ad hoc programos davė rezultatų, bet šiandien pateikta naujoji tvarka reiškia, jog iš pat pradžių dirbsime su nacionalinėmis vyriausybėmis, didinsime ir telksime pastangas ir darbą atliksime geriau. Valstybės narės spręs, kiek žmonių turi būti perkelta į ES kiekvienais metais, ir gaus ES biudžeto paramą, kad sprendimus paverstų veiksmais. Tai veiksmingiausias būdas ES įgyvendinti savo kolektyvinę atsakomybę, parodyti solidarumą su ES nepriklausančiomis šalimis ir joms padėti spręsti problemas, kylančias dėl to, kad daug žmonių bėga nuo karo ir persekiojimų." Už migraciją, vidaus reikalus ir pilietiškumą atsakingas Europos Komisijos narys Dimitris Avramopoulos pridūrė: "Šiandienos pasiūlymas – didelis žingsnis aktyvinant mūsų pastangas siūlyti poreikį išgyvenantiems asmenims teisėtus kelius saugiai patekti į ES ir gauti apsaugą. Tai neatimama didesnio tikslo – užtikrinti, kad apsauga suteikiama tiems, kuriems jos reikia, mažinti neteisėtos migracijos motyvaciją ir apsaugoti migrantus nuo kontrabandininkų grupuočių išnaudojimo bei pavojingų kelionių siekiant patekti į Europą – dalis. Sukurdami nuolatinę, pagal darnias taisykles veikiančią sistemą galėsime užtikrinti spartesnes procedūras ir palaipsniui didinti mūsų bendrus perkėlimo į ES įsipareigojimus. ES iš tiesų atveria teisines galimybes mūsų pastangoms užkirsti kelią neteisėtiems atvykimams." Šiandien pateikiamu pasiūlymu bus užtikrinama darni vieninga perkėlimo į visą ES sistema.



17. Klemas
(2018-01-28 22:59:03)
(46.249.171.57) Parašė:

Linkevicius privalejo diskutuoti visuomenės atsparumo melagingoms žinioms is LRT stiprinimo .



16. Andrius.A.
(2018-01-28 19:29:31)
(88.222.106.102) Parašė:

Ar tai kas dabar vyksta Libijoj, Sirijoj, Irake ir Jemene po JAV joms atneštos demokratijos yra Rusijos propoganda???



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras