2020 m. birželio 1 d.

 

L. Linkevičius nerimauja dėl Artimųjų Rytų taikos proceso, ieškos būdu grąžinti konflikto puses prie taikos derybų

4
Paskelbta: 2020-05-16 08:51 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt


Gegužės 15 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, lankydamasis Rygoje, kartu su kitų dviejų Baltijos valstybių diplomatijos vadovais vaizdo konferencijos būdu dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų taryboje.

„Joje buvo aptartas COVID-19 pandemijos poveikis Artimųjų Rytų ir ES Pietų kaimynystės regiono šalims, Artimųjų Rytų taikos procesas ir kiti aktualūs užsienio politikos klausimai“, - skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius: turime ieškoti būdų grąžinti Artimųjų Rytų konflikto puses prie taikos derybų“.

Pranešama, kad „kalbėdamas apie ES partnerystes trijų Baltijos šalių vardu, ministras pabrėžė Rytų partnerystės svarbą ir būtinumą artėjančio Viršūnių susitikimo metu pareikšti Rytų partnerėms aiškią paramą bei priimti atitinkamą pareiškimą“.

ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai daug dėmesio skyrė ES ir naujosios Izraelio vyriausybės, kurią numatoma prisaikdinti gegužės 17 dieną, bendradarbiavimo perspektyvoms, aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą bei naujosios Izraelio vyriausybės ketinimus įtvirtini Izraelio suverenitetą Vakarų Kranto dalyse ir Rytų Jeruzalėje.

„ES turi palaikyti glaudžius ryšius su naująja Izraelio vyriausybe, ypač abipusio intereso srityse. Kartu turime palaikyti dialogą su svarbiausiais Artimųjų Rytų taikos proceso partneriais – JAV ir regiono šalimis, ypač Egiptu, Jordanija, Saudo Arabija ir aktyviau ieškoti būdų, kaip, taikant abipusio pasitikėjimo priemones, grąžinti Artimųjų Rytų konflikto puses prie taikos derybų“, - nurodė Lietuvos diplomatijos vadovas.

ES  skiria pagalbą nuo COVID-19 pandemijos nuketėjusioms ES Pietų kaimynystės ir Artimųjų rytų regiono šalims, kuriose dar iki pandemijos susidūrė su ekonomikos sunkumais, nestabilia politine situacija dėl besitęsiančių konfliktų, o šiuo metu yra labai sudėtingoje padėtyje dėl neplanuotų finansinių išlaidų kovai su COVID-19 plitimu.

„Lietuva solidarizuojasi su ES ir tarptautine bendruomene ir skiria paramą pandemijos padarinių žalos minimizavimui labiausiai nukentėjusioms valstybėms ES kaimynystėje. Politinės šios pandemijos pasekmės gali būti itin skaudžios, ypač šalyse, kuriose dėl vykstančių konfliktų, saugumo padėtis nestabili ir humanitarinė situacija yra kritinė“, - atskleidė ministras L. Linkevičius.

Lietuva prisidėjo prie JT pastangų ir skyrė 50 000 eurų humanitarinę pagalbą Palestinos pabėgėliams kovoje su COVID, informuoja ministerija.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Pilietė SS
(2020-05-16 11:39:28)
(85.206.119.151) Parašė:

Tai čia prieš mus, Lietuvos žmones jam reikia pasirodyti, jog yra svarbus, o toliau - absoliutus nulis. Tai uodas, visur lendantis, bet nieko nelemiantis.3. Vadakste
(2020-05-16 11:31:59)
(78.62.55.176) Parašė:

Tai jie jau ir koronosviruso nebebijo , kad skraido i kitas salis. Gal jau baiges tas sukurtas zaidimukas.2. Gintas
(2020-05-16 09:45:49)
(85.166.37.233) Parašė:

Nerimauja dėl Artimųjų Rytų...grąžinti prie derybų stalo... Susitikę Rygoje... Ačiū už pakelta nuotaika! Baltijos tigrai turi įtaką Artimuosiuse rytuose, kad gali kažką kažkur grąžinti!1. Jolanta
(2020-05-16 09:12:06)
(78.63.229.198) Parašė:

Kiaulinas nerimauja del artimuju rytu, del Taivano, del Balio...demokratijos. Tuoj reikalaus "demokratijos" ir Zinzibarui, jeigu lieps "demokratai" uz upelio.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras