2020 m. liepos 7 d.

 

Linas Linkevčius: Rytų Partnerystės programa turi išlikti ambicinga

16
Paskelbta: 2020-05-25 07:15 Autorius: ekspertai.eu
L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt
L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Gegužės 22 dienos vakare Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Masu (Heiko Mass).

Pokalbyje aptartas artėjantis Rytų Partnerystės šalių susitikimas.

L. Linkevičius pabrėžė, kad Rytų Partnerystės programa turi išlikti ambicinga, o Vokietijos palaikymas visada yra svarbus.

„Tikiuosi, kad Vokietija ir toliau palaikys Rytų Partnerystės programą, kuri privalo išlikti strategine ES politikos kryptimi. Tai labai svarbu remiant Rytų partnerių europinę kryptį ir motyvaciją“, - pasakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Aptariant dėl JAV prezidento sprendimą išvesti savo šalį iš „Atviro dangaus“ sutarties (Open Skies Treaty), L. Linkevičius pabrėžė, kad sutartis yra partnerių pasitikėjimą didinanti priemonė, todėl ją ir NATO vienybę svarbu išsaugoti.

Ministras padėkojo už Prancūzijos bei Vokietijos bendrą planą, skirtą paskatinti Europos Sąjungos (ES) atsigavimą po koronaviruso krizės ir pabrėžė, kad svarbu užtikrinti, jog visos šalys galėtų pasinaudoti paramos mechanizmu.

L. Linkevičius taip pat pabrėžė, kad Lietuva vertina Vokietijos nuoseklų ir tvirtą solidarumą palaikant NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimą Lietuvoje.

Ministrai aptarė savo šalyse taikomas kovos su COVID-19 priemones bei jų švelninimą. Praėjusią savaitę skrydžius į Lietuvą pirmoji atnaujino Vokietijos skrydžių bendrovė „Lufthansa“, o panaikinti ribojimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams, keliaujantiems tarp Baltijos valstybių neliko nepastebėti ir Vokietijoje.

L. Linkevičius palinkėjo sėkmės Vokietijai, šiuo sudėtingu laikotarpiu perimsiančiai pirmininkavimą ES Tarybai.

Rytų partnerystė (angl. – Eastern Partnership) – tai procesas, kada Lietuva, pasiekusi pagrindinius savo užsienio politikos tikslus po Nepriklausomybės atkūrimo – tapusi pilnateise Europos Sąjungos (ES) ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) nare, aktyviai padeda kitoms Rytų Europos valstybėms – Baltartusijai, Armėnijai, Ukrainai, Sakartvelui, Azarbaidžanui, Moldovai – jų euroatlantinės integracijos kelyje.

Šiuo metu labiausiai Lietuva padeda Ukrainai – remia šią šalį ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie „padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO“.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. Lietuvis
(2020-05-26 06:32:02)
(91.187.185.51) Parašė:

Pamatau tą riebią fizionomiją-ir visai dienai nuotaika sugadinta15. francuz
(2020-05-26 00:14:52)
(188.69.192.13) Parašė:

Asilas ne kvailas, jis - AMBICINGAS!14. K To 13.K
(2020-05-25 22:16:54)
(84.15.190.181) Parašė:

Kartais, matydamas TAI, norisi apsimesti durniumi. Bet netikiu, kad jais apsimeta likę 2/3 gyventojų. Jau plika akimi matosi, kad esame kitos šalies privatizuotas nekilnojamas turtas, teritorija, kuri kažkada vadinosi Lietuva. Seniai sakiau, kad valdžios sprendimai nepasiduoda logikai, iš gero, vidutinio, blogo priimamas iš blogo - pats blogiausias. Tikėjau, kad Seime surinkti patys protingiausi, pažangiausi Tautos Atstovai - Klydau, gavosi atvirkščiai. O kokioje skyleje atsidurėme dabar, patys kalti. Viena menka viltis, jeigu naujokai, iki šiol sėkmingai kovoję su virusu, atsistos tvirtai ant kojų ir išnaikins Valstybės Erkę, Vėliava jiems!13. K
(2020-05-25 21:54:10)
(84.15.190.181) Parašė:

Rytų partnerystė? Kas tai? Gal logistikos Projektų įgyvendinimas? Gal LT ekonominio, pramonės augimo, klestėjimo skatinimas? Gal kvalifikuotų emigrantų grąžinimas į tėviškę? Gal...? Paprasčiausiai, žmogus atidirbinėja investuotos pinigus.12. Tomas J.
(2020-05-25 21:36:33)
(85.206.112.194) Parašė:

Lietuva neturi jokio intereso Rytų šalių įtraukimui į priklausomybę nuo Vakarų šalių ar atvirkščiai. Lietuva už tai, kad kiekviena šalis keliautų savo keliu, kaip nori tos šalies žmonės, tos šalies diktatorius ar jie visi kartu sudėjus - lai plakasi, lai kovoja, siekia, vystosi, džiaugiasi, demonstracijose demonstruojasi, pagaliau lai nors pasikaria - tai kiekvienos šalies vidaus reikalas. Šventas reikalas. Tokia mano nuomonė.11. žopa-2
(2020-05-25 17:04:22)
(82.135.226.79) Parašė:

Koks jis ponas?Jis dvasios ubagas,žemiau šitas ubagas pulti negali,jis visiškame dugne.10. žopa
(2020-05-25 17:01:20)
(82.135.226.79) Parašė:

Padeda ES išvogti visa tai,ką nespėjo išvogti vietiniai vagys.Tarybiniais laikais niekam,net mintis nebūtų kilusi,kad bus įmanoma šitokiais mąstais naikinri savo valstybes.9. Silva
(2020-05-25 16:13:45)
(82.145.211.163) Parašė:

Šitas kadras atsibodęs lyg smegenų,pezėdamas apie rytų partnarystę.jo darbeliai pumpuot iš "partnerių"natui pinigėlius,parduodant karinę amuniciją ir netik. . .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras