2020 m. liepos 9 d.

 

Lietuvos žydų bendruomenė prašo nustatyti nacių maniera ranką iškėlusių Seimo narių tapatybę

53
Paskelbta: 2020-05-27 20:12 Autorius: lzb.lt

LR Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui
NSGK pirmininkui Dainiui Gaižauskui

PRAŠYMAS IŠTIRTI VAIZDO MEDŽIAGĄ

Jau keletą dienų kanale youtube.com yra patalpintas vaizdo įrašas, kuriame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (toliau NSGK) posėdžio metu du nariai balsuoja iškeldami rankas, kaip buvo priimta nacių trečiajame reiche.  Įraše taip pat girdima, kaip kitas Seimo narys perspėja ranką iškėlusįjį, kad posėdis yra įrašomas.

Vaizdo įrašas patalpintas su pavadinimu „Naciai Seime“ ir prierašu, kad tai yra 2020 m. gegužės 20-ąją vykęs komiteto posėdis.Šis įrašas sukėlė didelį pasipiktinimą tarptautinėje erdvėje bei kelia įtarimų, kad Lietuvoje antisemitinės nuotaikos sparčiai auga. Žydams tampa pavojinga čia gyventi, nes tokie gestai buvo naudojami nacių ir jų pakalikų (taip pat nacių), kai žydai brutaliausiu būdu buvo naikinami Europoje, tame tarpe ir Lietuvoje.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė (toliau LŽB) prašo patikrinti, ar iš tiesų Seimo narys balsavo pakeldamas ranką, ar iš tiesų kitas parlamentaras sakė įraše girdimus žodžius ir apie tyrimo rezultatus pranešti LŽB.

Komentaruose prie įrašo nurodama, kad ranką nacių maniera iškėlęs Seimo narys yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Audrys Šimas.

Įraše taip pat matyti, kad panašiu būdu ranka kelia dar vienas parlamentaras. Kai kurie asmenys, kurie kreipėsi į LŽB, įtaria, kad tai Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, o konservatorius Laurynas Kasčiūnas siūlo jam to nedaryti, bet tik dėl to, kad įjungtos kameros.

Prašome patikrinti ir šią informaciją bei nustatyti nacių maniera ranką iškėlusių Seimo narių tapatybę.

Norime atkreipti dėmesį, tikras ar suklastotas, toks įrašas tikrai nedaro garbės Seimui, dar daugiau, jis juodina visą Lietuvą. Įrašas jau patraukė Lietuvos ir pasaulio žydų dėmesį bei pasipiktinimą.

Netikime, kad tik žydai Lietuvoje matė šį įrašą, tuo tarpu Seimo nariai ir teisėsaugos institucijos, kurios privalo reaguoti, jo nepastebėjo. Labai tikimės, kad tyrimas jau pradėtas.

LŽB pirmininkė Faina Kukliansky
 PAPILDYTA

Naujienų agentūra BNS gegužės 27 d. pranešė, kad NSGK narys, žaliasis valstietis Audrys Šimas išsakė apgailestavimą dėl savo veiksmo, kuris papiktino žydų bendruomenę, nes priminė nacių saliutavimą.

„Paaiškiname, kad Seimo narys minėtame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje ne kartą kėlė rankas balsuodamas ar norėdamas pasisakyti“, – BNS cituoja A. Šimo patarėją Aldoną Jakavonienę.

Pasak moters, „Seimo narys apgailestauja, jeigu jo rankų judesiai pasirodė dviprasmiški ir sudarė įspūdį įvairioms interpretacijoms“.

BNS praneša, kad su pačiu Seimo nariu nauejinų agentūrai susisiekti nepavyko.

BNS neinformuoja, ar bandė susisiekti Landsbergių partijos atstovu Laurynu Kasčiūnu, kuris minėto posėdžio metu galvos judesiu ir akių žvilgsniu perspėjo kolegą, kad pastarasis nerodytų nacių gesto, nes viską tiesiogiai transliuoja kameros.

Ekspertai.eu primena, kad labiausiai žaliasis valstietis A. Šimas iki šiol buvo pagarsėjęs, kai būdamas Seimo nariu nusipirko sunkvežimio dydžio džipą į darbą važinėti.

P. S.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas

524 straipsnis. Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas

1. Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, vėliavų, ženklų ar uniformų, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų, nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų platinimas, naudojimas susirinkimuose ar kituose masiniuose renginiuose arba kitoks demonstravimas, nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas

užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

2. Pagal šį straipsnį neatsako asmenys, kurie padaro šio straipsnio 1 dalyje nurodytas veikas muziejų veiklos, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais, asmenys, kurie naudoja oficialią egzistuojančios valstybės simboliką, ir Antrojo pasaulinio karo dalyviai, vilkintys savo uniformą.

3. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti daikto, kuris buvo administracinio nusižengimo padarymo įrankis, konfiskavimą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
53. šita
(2020-05-28 18:02:33)
(188.69.223.222) Parašė:

maža agresyvi tauta visuomet perlenkia lazdą; kartais užsigauna mitu galu (lazdos)52. V. Ladas
(2020-05-28 16:28:04)
(188.69.212.3) Parašė:

Manyčiau, ta buvusi (bent man)labai daili moterytė perlenkiia lazdą. Labai jau stačiai reikia ištiesti ranką, kad gautųsi tkkras "zig chail".51. > 52. Ronui Subnarinui ir kitiems
(2020-05-28 15:28:35)
(80.214.21.227) Parašė:

a poxmeliatsa kogda ?50. Nu jo... Romui (51)
(2020-05-28 15:28:23)
(188.69.207.102) Parašė:

Kalbame apie labai konkretų atvejį. O šiaip sutinku, jog bausti visų nėra tikslinga.49. Nu jo... Romui
(2020-05-28 15:24:28)
(188.69.207.102) Parašė:

Išmestos į priekį rankos ("balsavimui" )riešo krestelėjimas ir po to sekantis pirštų suglaudimas, išduoda, jog tai sąmoningas veiksmas. Nepatingėkite peržiūrėti video. Ir pabandykite įsivaizduoti tokį vyksmą Rusijoje, kokiame valstybės gynimo institucijos posėdyje... Nelaikykite manęs vakar gimusiu.48. Ronui Subnarinui ir kitiems
(2020-05-28 15:17:16)
(78.58.202.138) Parašė:

Kiek supratau Subnarinas tai l.diena savininkas-mačiau kažkada su arijų raudona naike ir tėvu Juodkrantėje-žemas intelektas tas pasimatė diskusijoje su Vaišvila.Visokie Romai tai net aptarimo neverti-Liandzbergis irgi primygtinai kartoja kad yra lietuvis.Svastikai-dešimtys tūkstančių metų-ir tai simbolis kaip atrodo mūsų galaktika iš toli.Svasti asta tai vadinama.Niekas neskleidžia neapykantos-tiesiog jau 6 metų berniukas vaikščiojantis į Ješivą pino kad jis NĖRA ŽMOGUS genetine prasme.Visa kita vėjai-reikia turėt limoną ir keliaut po Pasaulį-bet jūs to niekada negalėsite-yra toks bergždžio darbo simbolis-tai tipo eiti į Vasaros 5 ir kažką aiškinti-arba dar liaudyje sakoma "liudyti aborigenams Kristų.Tiek žinių.47. Nu jo... Romui (pataisymas)
(2020-05-28 14:34:23)
(188.69.207.102) Parašė:

Turėjo būti "...Hindi kultūroje..."46. Nu jo... Romui
(2020-05-28 14:31:19)
(188.69.207.102) Parašė:

Absoliučiai nesutinku, jog simboliai nieko nereiškia, nes simbolika bei vizualus/ audio kontekstas ir sudaro matomo vyksmo visumos esmę. Pvz. Svastika.... Taip, Svastiką naudojo Hidi kultūroje, bet ja dangstėsi ir Adoliuko fanai lengva ranka žudę pasiramstydami rasinėmis teorijomis. Todėl, visai logiška, jog "Kas yra kas" ir padeda skirti kontekstas, kuris vykstantį veiksmą nuspalvina savomis spalvomis. O kontekstą ašai matau tokį: visą Šimo balsavimo procesą, "patriotas" Kasčiūnas, savo jaunystės laikais nesibodėjęs tyrinėti Murzos skleidžiamą nacionalsocializmo dogmatiką, intensyviai "signalizavo", kad "viskas yra filmuojama", o "patriotas" Gumuliauskas ne kartą viešumoje springęs apie LAF'o patriotizmą, net pabandė nezgrabnai "pridengti" šitą Šimo išsišokimą, pats nedrąsiai "bezobraznai" atkartodamas tokį rankos pakėlimą, nors nykščio suglausti su likusiais pirštais ir neišdrįso. Šitoje vietoje Šimui vertėtų užsičiaupti ir padaryti pauzę, bet vietoje to, tas "Dievo pateptasis", pradeda svaigti apie"prorusišką propagandą", kas aiškiai sufleruoja, jog veiksmas buvo sąmoningas, o dabar yra tiesiog bukai plaunamos smegenys, aiškinant, alegoriškai pasakius, jog tai tebuvo "šiltas lietus". Aišku, jūs galite turėti savo asmeninę nuomonę, bet tokią pat teisę turi visi likę.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras