2020 m. kovo 30 d.

 

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo kalba Policijos – Angelų sargų – dienos proga

2
Paskelbta: 2019-10-03 07:06 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Gerbiamieji,

šiandien mes sveikiname policijos pareigūnus ir dėkojame jiems už tarnybą Lietuvai. Kartu tai yra ta diena, kai mes galime pasidžiaugti savo valstybės pažanga.

Policijos pajėgos kūrėsi su nepriklausoma valstybe, su ja tvirtėjo ir žengė aukščiausių teisinių bei organizacinių standartų įgyvendinimo keliu. Pastaruoju metu jos tapo dar efektyvesnės ir modernesnės, todėl geba laiku atskubėti į pagalbą, kai to labiausiai reikia. Policijos vadovybės ryžtas imtis nepopuliarių, bet būtinų sprendimų leido ženkliai padidinti pareigūnų atlyginimus bei pagerinti jų darbo sąlygas.

Ilgainiui keitėsi ir visuomenės požiūris. Šiandien žmonių pasitikėjimas Lietuvos policija yra vienas iš didžiausių Vidurio ir Rytų Europos regione. Tai yra puikus visos policijos bendruomenės ir vadovybės įvertinimas.

Teigiami policijos darbo pavyzdžiai daugeliui Lietuvos žmonių leidžia jaustis geriau, tvirčiau, palankiau vertinti savo valstybę ir ja didžiuotis. Pareigūnai vis dažniau yra matomi kaip sąjungininkai, kurie tiesia pagalbos ranką ir padeda spręsti konfliktus. Mažėjant žmonių nerimui tapti nusikaltimų aukomis, sparčiai nyksta ir ta baimės atmosfera, kurią visi dar puikiai prisimename ir kurią regėjome atkūrus nepriklausomybę. Atsikratę baimės, piliečiai gali labiau pasitikėti vienas kitu ir kartu kurti geresnę ateitį.

Policija svariai prisidėjo prie to, kad šiandien mes galime jaustis tiesiog laisvesni. Tik laisvoje visuomenėje įmanomas tvirtas žmonių pasitikėjimas policija. Tik laisvoje visuomenėje gali rastis tikra pagarba pareigūnams ir sunkaus jų darbo pripažinimas. Tik laisvoje bendrystėje policija kuria tą neįkainojamą saugumo jausmą, be kurio tikrai negalėtume kalbėti apie orų gyvenimą. Tas saugumas, mano akimis žiūrint, yra vienas iš kertinių gerovės valstybės elementų.

Žinoma, dar turime pasitempti kaip valstybė. Kur pasitempti turi ir policija. Laikau tai proga dar ryškiau atsiskleisti pareigūnų ir jų vadovų kūrybiškumui siekiant kilnaus tikslo – didesnės visuomenės santarvės. Pradėti darbai turi būti tęsiami, kad kiekvienas policijos bendruomenės narys galėtų jaustis vertingu, visaverčiu savo valstybės kūrėju.

Profesinės šventės proga linkiu kiekvienam pareigūnui visada elgtis taip, kaip liepia policijos šūkis – ginti, saugoti ir padėti. Dėkoju Jums!

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Buvęs...
(2019-10-03 22:13:32)
(188.69.207.53) Parašė:

Devynis metus ištarnavau jau su agurkų spalvos uniforma ir buvau išleistas į pensiją. Angelų sargų dienos šiemet net nešvenčiu. Nes, kiek kartų aš, ar vaikai nukentėjome, tiek kartų laimėjo mums žinomi nusikaltėliai, o ne mes, nuo jų nukentėję. Štai ir dabar sūnus pavarde vardija jam žalą padariusį asmenį, buvusį "spiritovščiką", pilstukininkų tiekėją, o aš jau matau liūdną bylos baigtį. Ne "spiritovščikui".1. Pastebejome
(2019-10-03 21:04:47)
(90.140.189.207) Parašė:

pastebejom kazkokia keista ir nepatrauklia policijos apranga , kazkokia juoda iki pat kaklo uzsagstyta labai neskoningai. Kas padare ta policijos aprangos dizaina ir kas pasirase uz ta dizaina, tikrai yra didziule geda , pries kitas EU valstybes. Pasiziurekit i prancuzu , vokeciu apranga , eikit su EU , bukit ir atrodykit tvarkingi , gerai vykdantys savo darba europieciai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras