2020 m. birželio 5 d.

 

Lietuvos karo akademijoje prasidėjo tarptautiniai karininkų kursai

2
Paskelbta: 2019-08-05 17:18 Autorius: ekspertai.eu

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugpjūčio 5 d. prasidėjo tarptautiniai Vytauto Didžiojo karininkų kursai (VDKK). Kursuose, kurie truks 4 mėnesius, studijuos 39 karininkai, iš jų – 22 lietuviai, kiti – karininkai, atvykę iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos.
 
Kursų atidaryme dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės vyresnysis patarėjas Daivis Petraitis, Akademijos vadovybė ir VDKK instruktoriai. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos štabo viršininkas plk. ltn. Rolandas Greibus pasveikino kursų klausytojus, skatino ne tik mokytis iš instruktorių, bet ir pasidalyti savo patirtimi. Vienas iš reikšmingiausių pokyčių šiais metais – naujai paskirtas VDKK viršininkas plk. Darius Petryla. Atidarymo renginyje jis ragino kursų klausytojus mėgautis mokantis, pasisemti naudingos patirties ir tinkamai išnaudoti šį laikotarpį.
 
Nuo 2017 m. liepos mėn. Lietuvos karo akademijoje rengiami vienos pakopos sausumos pajėgų karininkų taktinio lygmens (L2) kursai – VDKK – apima anksčiau organizuotus kuopos / bataliono lygmens vadų ir jaunesniųjų štabo karininkų kursus ir brigados / sausumos komponento lygmens Vytauto Didžiojo karininkų kursus. Beveik 75 proc. atnaujintų VDKK laiko skiriama taktikai, siekiama ugdyti klausytojų gebėjimus analizuoti ir taikyti mišrios ginkluotės principus karinėse operacijose, karinio sprendimo priėmimo procesą, planuojant karines operacijas bataliono ir brigados lygmeniu. Be karybos dalykų, klausytojai išeina numatytą tarptautinio ir nacionalinio saugumo, projektų valdymo, lyderystės ir karinės etikos, karinio rengimo, tarptautinės humanitarinės teisės ir karo teorijos studijų programą.

Kursų klausytojams organizuojamos išvykos į kitų užsienio šalių karinius dalinius, kur vyksta praktinės pratybos.

Vytauto Didžiojo karininkų kursuose rengiami kompetentingi karininkai, gebantys vykdyti sausumos pajėgų karininkų funkcijas nacionaliniuose ir tarptautiniuose bataliono/brigados lygmens štabuose. Karininkams, sėkmingai išėjusiems mokymo programą, bus įteikti kursų baigimo ženklai ir pažymėjimai.

Šaltinis: lka.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. U-2
(2019-08-05 22:38:12)
(89.116.124.39) Parašė:

Galetu pasikviesti buvusy LR genstabo majoro Impuleviciaus adjutanta Adamkeviciu, pasidalinti patirtimi apie muziko kumeles eksproprijacija begant y Amerika nuo rusu puolimo.1. Nelaime
(2019-08-05 20:25:28)
(107.77.173.6) Parašė:

Karininkai pasirede,o karys,kaip lapsardokas!Karys turi turetu paradine uniforma,bet turi karys tureti,ka ginti namus zemes ir is to dauguma turi gyventi!Dabar is tarnybos uz terbos ir i uzsienius duoneliauti,o uzsidirbes atvaziuoja i savo krasta,per bankus ant barzdos ima gyvenama plota ir vergas,kol mirsi!Izduoti sunaikinti viska greitai,o sukurti,vel keliu kartu reikia,jeigu nekainuos visiskas isnykimas!Nezinau kokiu psichu buti,kad priduoti savo krasta!Ir viskas,kad izdav.vagis sociai graziAi gyventu!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras