2019 m. vasario 16 d.
 

 

Lietuvos kariuomenės vadas Lenkijoje aptars pasirengimą kolektyvinei gynybai ir kitas aktualijas

Paskelbta: 2018-06-20 11:21 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. aut. Alfredas Pliadis (KAM).
Nuotr. aut. Alfredas Pliadis (KAM).

Birželio 20-21 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Lenkijos kariuomenės vado generolo Lešeko Suravskio (Leszek Surawski) kvietimu, su oficialiu vizitu lankysis Lenkijoje.
 
Birželio 21 d. gen. ltn. J. V. Žukas pagerbs žuvusių Lenkijos karių atminimą padėdamas gėlių prie Varšuvoje esančio Nežinomo kareivio kapo. Vėliau vadas bus iškilmingai pasitiktas prie Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo, kuriame numatyti ir jo oficialūs susitikimai su Lenkijos kariuomenės vadu bei Generalinio štabo valdybų atstovais.

Susitikimuose planuojama aptarti regiono saugumo situaciją ir dvišalį bei daugiašalį karinį bendradarbiavimą. Šiame kontekste bus diskutuojama apie bendras karines pratybas ir tarptautines operacijas, regiono oro gynybos užtikrinimą, Suvalkų koridoriaus apsaugą, NATO ir JAV indėlį į regiono saugumą, šalių pasirengimą kolektyvinei gynybai, trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG vystymą ir paramą Ukrainai.

Karinis bendradarbiavimas su Lenkija yra labai svarbus tiek Lietuvos, tiek regiono saugumui. Lietuva plėtoja intensyvius santykius su Lenkija karinėje srityje nuo 1993 metų.

Lenkija yra viena aktyviausių NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių NATO valstybių. Ji pajėgumus šiai misijai jau yra skyrusi septynis kartus. Taip pat planuoja juos skirti ir 2019 bei 2020 metais. 2016 m., NATO užtikrinimo priemonių kontekste, Lenkija buvo du kartus treniruotėms į Lietuvą atsiuntusi savo sausumos pajėgų rotacinius vienetus.

Lietuva ir Lenkija aktyviai bendradarbiauja siųsdamos savo karius į viena kitos teritorijoje rengiamas tarptautines pratybas. Be to, Lietuvos ir Lenkijos kariuomenės plėtoja nuolatinį įvairaus lygmens štabų, karinio mokymo įstaigų ir karinių vienetų bendradarbiavimą. Šalys taip pat bendradarbiauja įsigijimų sityje. Pvz., 2014 m. Lietuvos kariuomenė, tarpininkaujant Lenkijos kariuomenei, iš Lenkijos gamintojo įsigijo priešlėktuvinės gynybos sistemų GROM. Šį projektą planuojama užbaigti iki 2021 m.

Lietuva ir Lenkija drauge su Ukraina 2014 m. yra įsteigusi trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG, kurios vadavietė įsikūrusi Ščecine, Lenkijoje. Pernai šiai brigadai suteiktas LDK Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio vardas ir šalių gynybos ministrų lygmeniu sutarta, kad brigada ar jos elementai gali būti naudojami tarptautinėse operacijose, remiantis tarptautinės teisės nuostatomis ir principais. Lietuva brigadai priskyrusi Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karius. Brigados štabe nuolatos tarnauja penki Lietuvos karininkai, vienas kurių yra šio štabo viršininkas.

Nuo 2003 m. Lietuva dalyvauja Lenkijoje veikiančio NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso, atsakingo už Aljanso šiaurės rytų regiono saugumą, veikloje. Šiuo metu septyni Lietuvos karininkai tarnauja šio korpuso štabe Liubline.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras