2020 m. liepos 2 d.

 

Lietuvos kariuomenės pulkininkas džiaugiasi labai glaudžiais ryšiais su JAV kariais

6
Paskelbta: 2018-06-08 12:30 Autorius: ekspertai.eu

Apie 60 karių iš Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos birželio 7 d. atliko bendrą šuolį parašiutais Gaižiūnų poligone (Rukla) iš JAV orlaivio C130. Bendru šuoliu su parašiutais Lietuvos ir JAV kariai simboliškai paminėjo Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 25-erių metų bendradarbiavimo sukaktį.

Sekmadienį, birželio 10 d., Lukiškių aikštėje Vilniuje vyks bendra JAV ir Lietuvos karių rikiuotė, jos metu visuomenė taip pat galės apžiūrėti karių ginkluotės ir karinės technikos ekspoziciją.

Pasak kartu su Lietuvos ir JAV kariais šuolį atlikusio KASP štabo viršininko plk. ltn. Lino Kubiliaus, per šį 25-erių metų laikotarpį užmegzti labai glaudūs ryšiai ir daugybė karių yra tapę ne tik puikiais kolegomis, bet ir draugais.

„Tiek Lietuvos, tiek JAV kariams yra didelė garbė atlikti bendrą šuolį ir už tai gauti sąjungininkės šalies „parašiutininko sparnų“ ženklelį“, – sakė plk. ltn. L. Kubilius.

Visi sėkmingai šuolį atlikę kariai jau šį sekmadienį bus apdovanoti iškilmingos rikiuotės Lukiškių aikštėje Vilniuje metu.

Vilniečiai ir miesto svečiai birželio 10 d., 14.00 val. kviečiami į Lukiškių aikštėje, Vilniuje vyksiančią iškilmingą Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos gvardijos bendradarbiavimo 25-mečio šventę ir bendrą Lietuvos ir JAV karių rikiuotę.

Susirinkusiuosius pasveikins krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas brigados generolas Entonis Kerelis (Anthony Carrelly), skambės šalių himnai ir bendradarbiavimui dedikuotos salvės.

Renginio Lukiškių aikštėje metu vilniečiai ir miesto svečiai taip pat galės apžiūrėti karių ginkluotę, ekipuotę ir techniką, naudojamą ne tik Lietuvos ir JAV karių, bet ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Lietuvoje - 36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, šarvuotį „Patria“ ir „Stryker“, išminavimo robotą ir įrangą, šarvuotą žvalgybos visureigį „Fennek“, Specialiųjų operacijų pajėgų keturračius ir kt.

Vilniaus centre bus galima pamatyti JAV ir Lietuvos karinių orkestrų pasirodymą, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos karių parodomąją programą.

Į Lietuvą birželio 4 d. atvykę JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai jau dalyvauja tarptautinėse pratybose „Saber Strike 2018” (liet. „Kardo kirtis 2018”).

Šiais metais sukanka 25 metai, kai vyksta intensyvus Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas karinėje srityje pagal „Valstijos partnerystės programą“ (angl. „State Partnership Program”).

Pirmoji JAV programos „Kariai kariams" (angl. Mil-to-Mil) grupė savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1993 m. balandį. Lietuvos atstovai vykdavo į JAV ginkluotųjų pajėgų bazes, kur susipažino su JAV kariuomenės daliniais, jų veikla.

JAV kariniai ekspertai atvykdavo į Lietuvą ir rengdavo seminarus, kursus. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vienetai kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais aktyviai dalyvavauja pratybose ir tarptautiniuose mokymuose Lietuvoje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
6. Faini zmones saaldafonai
(2018-06-12 16:59:33)
(78.56.75.110) Parašė:

jiems jokiu klausimu nekyla... gavo isakyma, vadas parode kur priesas ir pirmyn. Jeigu ka - soc.garantijos ..:) Eina eina uz tevyne. O is kos susideda ta Tevyne jie ir nezino...5. Gal mums ateityje nebereikes
(2018-06-09 11:10:23)
(78.56.75.110) Parašė:

Prezidento ir Konstitucinio teismo instituciju ?4. EJ
(2018-06-08 14:48:58)
(101.188.58.160) Parašė:

Na, nereikia,zinote, tokiu dviprasmisku pavadinimu....Prie Karoblio kabinejosi visokie gandai, zmogus vos beapsigyne nuo smeizto. Dabar vel... Pulkininkas leitenantas. Ah, bet ka cia ir kalbeti, kai pacia Generalisimuse vadina visokiais zodziais...3. Dzukas > 1. ant kiek
(2018-06-08 14:22:12)
(93.100.87.209) Parašė:

Labai aktualus ir siuolaikiskas klausimas.2. trumpai
(2018-06-08 14:10:37)
(78.57.130.78) Parašė:

Jav kariams labai patinka musu alus ir jie tuo tikrai džiaugiasi o musu pulkininkams patinka jav valgykloje degustuoti jav kariu maista,žiurėk greitu laiku ir pagurkliai atkris,nes kur rasi kitur lašišom ir ju ikrais nukrautus stalus.1. ant kiek giliai
(2018-06-08 13:56:20)
(176.10.99.200) Parašė:

ir glaudžiai džiaugėsi pulkininkas su jav "linksmaisiais vyrukais"?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras