2020 m. liepos 9 d.

 

Lietuvos kariuomenės analitikai pranešė liūdnų naujienų: kuriami nauji dezinformacijos naratyvai

5
Paskelbta: 2020-05-26 17:06 Autorius: ekspertai.eu
medium.com nuotr.
medium.com nuotr.

Informacinės erdvės stebėseną atliekantys Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento (SKD) analitikai atkreipia dėmesį, kad situacijai dėl viruso COVID-19 normalizuojantis vis vien kuriami nauji dezinformacijos naratyvai. Šį kartą dezinformacijos platintojai taikiniu pasirinko Vakarų valstybių žiniasklaidą ir žurnalistus, neva šie iškraipo realią COVID-19 situaciją Rusijoje ir pandemija pasinaudoja šios valstybės atžvilgiu priešiškai propagandai skleisti.

Šį naratyvą atliepia teiginiai, kad neva Vakarai negali pripažinti, kad Rusija „geriau“ susitvarko su epidemija, o jos oficialia COVID-19 statistika abejojantys ir klausimą apie galimą realių duomenų slėpimą keliantys naujienų agentūros „Bloomberg“ straipsniai kaltinami kaip neva siekiantys nukreipti dėmesį nuo specialiai „mažinamų“ mirusiųjų skaičių Vakarų šalyse.

Gegužės 15–21 d. SKD analitikai nustatė 78 informacinius incidentus. Iš viso nuo vasario 1 d. iki gegužės 21 d. nustatyta apie 1248 skirtingų tipų informacinių incidentų, skleidžiamų elektroninėje aplinkoje lietuvių, rusų, anglų ir prancūzų kalbomis, kurie yra susiję su COVID-19.

Kaip ir ankstesniu laikotarpiu, fiksuojami bandymai diskredituoti ir sumenkinti Lietuvos valstybę bei jos pastangas stabdyti koronaviruso plitimą, mūsų šalies narystę ES ir NATO, strateginius partnerius bei sąjungininkus, kritikuojamas Baltijos šalių sprendimas tarpusavyje atverti sienas, siekiama kurstyti šalies piliečių priešiškumą strateginės infrastruktūros ir 5G ryšio plėtrai. Taip pat tęsiamos ankstesnės dezinformacijos naratyvinės linijos, skleidžiamos įvairios realybės neatitinkančios sąmokslo teorijos, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas kaltinamas teiginiais, kurie yra neva Vakarų šalių vykdomo informacinio karo ir psichologinio spaudimo prieš Rusijos Federaciją išraiška.

Pasak Lietuvos kariuomenės analitikų, tokiais dezinformacijos ir melagingos informacijos naratyvais siekiama neutralizuoti Lietuvos visuomenės kritinį mąstymą, didinti atskirti tarp valstybės bei jos piliečių, ugdyti žmonių nepasitikėjimą ES ir NATO bei šių organizacijų valstybėmis narėmis, stabdyti naujų komunikacijų infrastruktūros plėtrą, kurstyti nesankcionuotas protesto akcijas.

Lietuvos kariuomenės informacija.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. nenorit dezinformacijos
(2020-05-27 10:23:30)
(188.69.223.222) Parašė:

klausykit Bzežinskio (ateities architekto), klausykit Greifo (centrinis taupomasis bankas /rusija), klausykit Geitso (virusai-vakcinos-skiepai)4. Naujas Dezinformacijos Naratyvas
(2020-05-27 08:38:07)
(188.69.223.222) Parašė:

Korono grupės švelnus (silpnas) Virusas, pareikalaujantis mažiausiai mirčių tarp visų gripinių virusų.3. išties
(2020-05-26 22:58:13)
(188.69.223.222) Parašė:

Izraelia (Mosada) ir Britanija (Mi6) rizikingai užsimojo; išties finišo tiesioji -lememoji: kam, ir kokiu mąstu2. Vytas
(2020-05-26 22:13:20)
(62.80.225.75) Parašė:

Ar kariuomenė užsiima savo darbu - abejoju. Kad patvirtinti, jog alternatyvi žiniasklaida sako tiesą, tereikia perskaityti tokio JAV politikos giganto, kaip Z.Bžežinskis, žodžius, parašytus 2009 metais: "Nauja PASAULIO TVARKA kuriama prieš Rusiją, kuriama Rusijos sąskaita ant Rusijos nuolaužų...Ši krizė nesibaigs , kol mes nepasieksime savo tikslų...Tam reikalinga daug daugiau, nei ekonominis paralyžius,- reikalingi karai, badas, epidemijos visame pasaulyje." Praėjo 11 metų, krizė siautėja su keleriopa jėga, karai per tą laiką nenurimo nė vienai dienai, epidemija apėmė visą pasaulį. Ar dar reikia abejoti, iš kur kyla visų negandų (tiek ekonominių, tiek socialinių, tiek medicininių) daigai? Neišsipildė pakol kas tik viena- Rusija gyva ir nesirengia lengvai pasiduoti. Tik aš čia nematau Lietuvos intereso. Ramiai ir gerai gyvenantis kaimynas - daug geresnė alternatyva, nei kaimynystė su suirute.1. aiste
(2020-05-26 17:50:33)
(78.63.229.198) Parašė:

Siekiama Neutralizuoti pilieciu kritini mastyma... . Per 30m. aktyvizuoto kritinio mastymo per masines informavimo priemones, 90 % pilieciu liko su neutralizuotu kritiniu mastymu, o tu likusiu, joki strateginiai komunikaciniai reiskiniai - nepakeis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras