2020 m. liepos 9 d.

 

Lietuvos kariuomenėje tarnybą pradėjo daugiau nei tūkstantis šauktinių

6
Paskelbta: 2019-10-04 16:25 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo 30 – spalio 1 d. Lietuvos kariuomenėje Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradėjo daugiau nei 1000 karo prievolininkų. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) specialistai naujokus palydėjo į Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Dragūnų batalionas) batalioną.
 
Rugsėjo 30 d. MPB „Geležinis Vilkas“ padaliniuose tarnybą pradėjo daugiau nei pusė tūkstančio NPPKT karių. Jie tarnaus MPB „Geležinis Vilkas“ vadovybei pavaldžiose Žvalgybos, Ryšių, Štabo kuopose, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų (Vaidoto batalionas) bei Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos (Artilerijos batalionas) batalionuose.

„Sveiki atvykę į šeimą, į kariškių bendruomenę. Mes, profesinės tarnybos kariai, tarnausime su jumis, nes vieningi mes – stipriausi!“– sveikindamas naujokus kalbėjo Vaidoto bataliono vadas pulkininkas leitenantas Artūras Purlys.

Iš 9 mėnesių tarnybą daliniuose pradėjusių jaunuolių didžioji dalis atvyko savanoriškai, likusieji – pašaukti privalomai. Naujokus pasitiko personalo specialistai, kuopų instruktoriai bei Karo policijos pareigūnai, kurie patikrino, ar būsimieji kariai neturi neleistinų daiktų, ar nėra apsvaigę nuo alkoholio bei psichotropinių medžiagų.

Pirmąją tarnybos dieną NPPKT kariams buvo išduota karinė uniforma, kuprinės, amunicijos diržai, miegmaišiai ir kiti ekipuotės elementai. Pradedantieji kariai susipažino su gyvenimo, poilsio, sporto sąlygomis naujose tarnybos vietose, taip pat buvo susipažindinti su saugumo reikalavimais bei dienotvarke padaliniuose.

Spalio 1-ąją dieną į Dragūnų batalioną Klaipėdos mieste devynių mėnesių tarnybai atvyko beveik 500 jaunuolių. Tarp šauktinių yra 22 merginos. Į NPPKT vaikinai ir merginos atvyko iš įvairių šalies regioninių Karo prievolės ir komplektavimo skyrių, esančių Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus, apskrityse.

Nepertraukiamos NPPKT metu karo prievolininkai įgys pagrindinį karinį parengtumą ir pasirengs veikti karinio vieneto sudėtyje.

Pirmąsias savaites NPPKT kariai dalyvaus baziniame kario kurse. Jo metu kariai lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais bei ryšio priemonėmis.

Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Minėtomis dienomis į Lietuvos kariuomenės karinius vienetus atvyko apie trečdalis viso 2019 m. šauktinių skaičiaus. Šiais metais KPKT į NPPKT planuoja pašaukti dar apie 1500 jaunuolių. Artimiausiu metu (spalio 7 d.) atlikti NPPKT į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją atvyks iki 200 jaunuolių.
 
Tarnyba Lietuvos kariuomenėje grindžiama kario vertybėmis: patriotizmu, ištikimybe, pasiaukojimu, sąžiningumu, drąsa, pagarba, garbe, principingumu.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
6. Cia tie
(2019-10-05 20:22:44)
(86.38.159.86) Parašė:

Kurie baudoms neturi babkiu susimoketi... Tai ir atvyko.5. arthur
(2019-10-05 20:22:06)
(88.222.107.223) Parašė:

Žygiuos į Maskvą!4. vladas lukosevicius
(2019-10-05 17:45:58)
(90.131.41.221) Parašė:

,,DĖDULE,, Lansergai kur gi Austėjos ir žaginto Garieliaus Liansbergiuko patriotizmas apie kurį jie taip rėkia ant kiekvieno kampo ? .... Kodėl jų sūnelis nenori atlikti pilietinę pareigą , atitarnauti šauktinių kariuomenėje ? Jis nusimuilino į JAV tipo mokytis matematikos ...... O gal jam kaip ,,DĖDULEI,, Lansbergui daktarai kokį baltą bilietuką išrašė ? Na kažkokie DEFEKTYVINIAI visi šioje šeimynėlėje , netinkantys net karinei tarnybai .... O skelbiasi Lietuvos gelbėtojais ....3. Anfisa
(2019-10-05 12:53:18)
(88.118.163.49) Parašė:

"Spalio 1-ąją dieną į Dragūnų batalioną Klaipėdos mieste devynių mėnesių tarnybai atvyko beveik 500 jaunuolių." Pirma nuotrauka nuostabi - busimi dragunai pamate savo arklius...2. pasienietis
(2019-10-05 10:02:28)
(84.15.185.231) Parašė:

.... mėsos nato pajėgoms padavė, ...nors tiksliau daržovių turbut1. Nelaime
(2019-10-04 19:22:30)
(107.77.173.5) Parašė:

Zombinimo vaizdines dezes,garsines dezes,popierines peckelynes ir ant backos vaitojimas tamsuoliu visa tai tesis kol bus sie instrumentai tamsos zinioje!Tarnauja vaikai kariuomeneja policijoje ir kai ju tevai sukyla is nepritekliaus,na mitinguoja tuoj mitinguotojus talzo ju vaikai!Iseja i atsarga talzytojai ir jau jie miting.tada talzo juos ju vaikai!Nonsensas,kosmaras!Geras vergas,kuris nesuvoke,kad jis vergas!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras