2020 m. vasario 24 d.

 

Lietuvos karininkas tarnaus NATO laivų junginio štabe valdant migracijos krizę Egėjo jūroje

Paskelbta: 2016-10-03 14:27 Autorius: ekspertai.eu
Junginis štabas yra įsikūręs Nyderlandų karališkojo karo laivyno fregatoje HNLMS „De Ruyter“, jame iki gruodžio ir tarnaus Lietuvos karininkas, kurio pavardė neatskleidžiama.
Junginis štabas yra įsikūręs Nyderlandų karališkojo karo laivyno fregatoje HNLMS „De Ruyter“, jame iki gruodžio ir tarnaus Lietuvos karininkas, kurio pavardė neatskleidžiama.

Lietuva prisideda prie NATO pastangų Egėjo jūros regione valdant migracijos krizę ir skiria tam Lietuvos karininką. Spalio–gruodžio mėnesiais Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas tarnaus NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės (angl. SNMG2) štabe. Čia jis eis kovinės pamainos vyresniojo karininko pareigas.

(Karininko pavardė neskelbiama. Kodėl, neaiškinama. – red. past.)

Šiuo metu NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės laivai dalyvauja NATO veikloje Egėjo jūroje. Turkijos ir Graikijos teritoriniuose vandenyse jie vykdo nelegalios migracijos tinklų aktyvumo jūroje žvalgybą, stebėjimą ir priežiūrą ir taip prisideda prie Turkijos ir Graikijos ir Europos Sąjungos pasienio apsaugos bendradarbiavimo koordinavimo agentūros  „Frontex“ pastangų valdant migracijos krizę šiame regione.

NATO SNMG2 štabo pagrindą sudaro Vokietijos karinių jūrų pajėgų personalas.  Junginis štabas yra įsikūręs Nyderlandų karališkojo karo laivyno fregatoje HNLMS „De Ruyter“, jame iki gruodžio ir tarnaus Lietuvos karininkas.

Tai pirmas toks Lietuvos indėlis NATO pastangoms kovojant su pabėgėlių ir migrantų krize Egėjo jūroje. Šiuo metu dar trys Lietuvos karininkai dalyvauja Europos Sąjungos operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“, kurios tikslas užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos.

NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės  laivai Egėjo jūroje buvo dislokuoti 2016 m. kovą, atsižvelgus į Vokietijos, Graikijos ir Turkijos prašymą  prisidėti prie tarptautinių pastangų valdant  pabėgėlių ir migrantų krizę, siekiant užkirsti  kelią neteisėtam judėjimui ir migracijai Egėjo jūroje.

Daugiau informacijos apie NATO paramą valdant migracijos krizę Egėjo jūroje.

Daugiau apie ES agentūrą „Frontex“.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras