2020 m. sausio 26 d.

 

Lietuvos kariai dalyvaus karinėse operacijose prie Irano, prie Libijos, Ukrainoje (mokymo), JAV prašymu naikins teroristus Irake

17
Paskelbta: 2019-11-21 15:02 Autorius: ekspertai.eu

Seimui pritarus, 2020-2021 metais Lietuvos kariai tęstų dalyvavimą dešimtyje tarptautinių operacijų, kuriose dalyvauja šiuo metu, o taip pat vyktų į naują tarptautinę jūrinio saugumo operaciją Hormūzo sąsiauryje – tai numatyta šiandien Seimui krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pateiktame  Lietuvos Respublikos prezidento dekrete.

„Dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra svarbi Lietuvos įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemonė stiprinti NATO kolektyvinę gynybą, Europos Sąjungos bendrąją saugumo ir gynybos politiką, Jungtinių Tautų taikos palaikymo pastangas, daugiašalį ir dvišalį karinį bendradarbiavimą, ypač su strateginėmis Lietuvos sąjungininkėmis – Jungtinėmis Amerikos Valstijomis“, - sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

2020–2021 metais Lietuvai prioritetais išliks dalyvavimas NATO, NATO sąjungininkų koalicijų ir ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose, bus išlaikomas Lietuvos indėlis JT vadovaujamoje operacijoje Malyje ir Lietuvos Respublikos karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje.

Seimui pritarus, Lietuvos kariai pirmą kartą vyktų į jūrinio saugumo užtikrinimo operaciją  Hormūzo sąsiauryje. Pritarti karių siuntimui siūloma atsiliepiant į Jungtinių Amerikos Valstijų prašymą prisijungti štabo kariais prie valstybių koalicijos vykdomos operacijos. Numatoma šiai operacijai skirti iki 5 karių.

Ateinančius dvejus metus Lietuva toliau dalyvautų NATO vadovaujamose operacijose Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support), operacijoje  Kosove ir karinėje mokymo operacijoje Irake (angl. NATO Mission Iraq).

Lietuva taip pat tęstų dalyvavimą Europos Sąjungos vadovaujamose operacijose: karinėje operacijoje Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „EUNAVFOR MED operacija SOPHIA“, kuria siekiama užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos, įgyvendinti ginklų embargą Libijai, taip pat tobulinti Libijos pakrančių apsaugos pajėgumus. Lietuva ir toliau dalyvautų kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ prie Somalio kratų, dalyvautų karinėje mokymo misijoje Centrinės Afrikos Respublikoje, kuria šaliai padedamos vykdyti gynybos sektoriaus reformos ir padės rengti vyriausybines saugumo pajėgas mokymo misijoje Malyje.

Malyje Lietuva toliau dalyvautų ir Jungtinių Tautų operacijoje MINUSMA, kuria siekiama apsaugoti civilius gyventojus ir padėti atkurti vyriausybės valdžią šiaurinėje Malio dalyje.

Ateinančius dvejus metus Lietuvos kariai dalyvautų JAV vadovaujamoje koalicijos karinėje operacijoje „Įgimtas ryžtas“ (angl. Inherent Resolve) ir prisidėtų prie šios operacijos tikslų įgyvendinimo – ISIL/Daesh teroristinės organizacijos veiklos nutraukimo ir Irako ginkluotųjų pajėgų apmokymo.

Nacionalinėje karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais dalyvautų iki 60 karių.

Planuojama, kad artimiausius dvejus metus tarptautinėse operacijose dalyvautų apie 150 Lietuvos karių.  

Planuojama, kad LR Seimas šį nutarimo projektą svarstys gruodžio mėnesį.  

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
17. Vadakste
(2019-11-22 18:10:46)
(78.62.55.176) Parašė:

Tegul vaziuoja , o jei kas nors nutiktu blogai , tai tegul neverkia teveliai , zmoneles , vaikai , nes patys sutiko ten vykti , ar uz gerus pinigus , ar be pinigu .Stop karams kur jie bevyktu. Zmonijai reikalinga taika.16. T0mas J.
(2019-11-22 11:35:42)
(85.206.112.194) Parašė:

Tos vadinamos "tarptautinės operacijos" - tai kova su partizanais Vakarų agresorių okupuotuose kraštuose. JAV yra 2001 m. okupavusi Afganistaną, 2003 m. - Iraką. Prancūzija Afrikoje okupavusi keletą valstybių, kurių bendras plotas 10 kartų didesnis už Prancūziją. Lietuva neturėtų dalyvauti šiuose gėdinguose karuose. Būkim teisingi.15. Koks mazas skaicius
(2019-11-22 11:20:29)
(78.58.225.231) Parašė:

Vykdyti operacijas karstuose toliuose tik 150 kariu,o kodel 600 kariu ten ne pasiusti.? Kariaujant kariui,karininkui pati geriausia praktika,be praktikos yra savo srities ne vykęs profesonalas.Jeigu teks gintis tai tik nuo Rusijos ,o kokia patirti turi rusenu kariai,karininkai.Kaunasi kelinti metai Sirijoje.Ar gali mūsų karininkai susilyginti su jais ,manau kad ne jie tik turi teorines žinias,gal kiti net negirdėję gaubicu,ar tanku patrankų kalbos.Kuo daugiau kariaunos į musių zonas,tuo geriau bus paruošta kariuomene.Kad koks per žiopluma..tai tėvyne jo nepamirš.14. ???
(2019-11-22 10:38:50)
(77.247.181.163) Parašė:

Gal Lietuvoje pastatysite paminklą ypatingai slaptų operacijų smogikams iš "Aitvaro" eskadrono, Afganistane medžiojantiems ir žudantiems partizanus, KOVOJANČIUS UŽ SAVO TĖVYNĖS LAISVĘ??? Kada ir kas už karo nusikaltimus teis, kaip dabar teisiami buvę stribai ar buvę OMON’nininkai, lietuviškojo spec. eskadrono "Aitvaras" smogikus, Afganistane naikinančius tenykščius partizanus-kovotojus prieš okupantus? Kuo skiriasi Afganistano okupacija nuo Lietuvos okupacijos po II pasaulinio karo? Kuo skiriasi lietuviškieji "Aitvaro" smogikai, medžiojantys Afganistano partizanus-patriotus, nuo "Smerš" ar NKVD spec. padalinių, medžiojusių Lietuvos partizanus?13. Arns
(2019-11-22 09:11:57)
(2.247.245.210) Parašė:

Vaziuokit zudyt zmoniu durneliai krveiveliai ateis ir jusu metas kai padesit viska isnaikint kas dar kovoja pries sistema...12. tautietis
(2019-11-22 08:27:19)
(78.58.26.62) Parašė:

nieko pries kad parves koky apcinkuota ,gal tada prades mastyti kad jie okupantai11. Gintas
(2019-11-22 06:37:15)
(82.140.191.117) Parašė:

O kaip pažadas kai grąžino karius iš Rusijos armijos Afganistano karo kai žadėjo kad lietuviai nedalyvaus svetimų valstybių karuose mažai gal jų žuvo 1979 1989 metu Rusijos kare su afg anistanu kam kištis kur nerieikia ar Lietuvoj problemų maža10. rusai kariauja
(2019-11-22 00:16:50)
(78.58.110.126) Parašė:

uz Tevyne uz ka mes?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras