2018 m. spalio 20 d.

 

Lietuvoje Danijos premjeras ir gynybos ministras ypatingą dėmesį skirs Rusijos atgrasymui

5
Paskelbta: 2018-01-11 16:08 Autorius: ekspertai.eu
Nuotrauka Alfredo Pliadžio (KAM) iš 2018 m. sausio 8 d. vykusios NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pasikeitimo ceremonijas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.
Nuotrauka Alfredo Pliadžio (KAM) iš 2018 m. sausio 8 d. vykusios NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pasikeitimo ceremonijas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.

Sausio 15 d. su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykstančiu Danijos Karalystės premjeru Larsu Lioke Rasmusenu (Lars Løkke Rasmussen) ir gynybos ministru  Klausu Jortu Frederiksenu (Claus Hjort Frederiksen) susitiks Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Svečiai su delegacijomis lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, susitiks su šią savaitę NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse pradėjusiais vykdyti Danijos karinių oro pajėgų kontingento kariais.

Lietuvos ir Danijos delegacijų susitikimo metu ketinama aptarti svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje aspektus, saugumo situaciją Baltijos jūros regione bei NATO Rytų kaimynystėje, taip pat šių metų liepą vyksiančio NATO valstybių vadovų susitikimo darbotvarkės prioritetus, ypatingą dėmesį skiriant Baltijos regiono gynybos ir atgrasymo priemonių stiprinimui.

Danijos karinių oro pajėgų kontingentas, patruliuojantis su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“ iš Vojens Skrydstrupo aviacijos bazės į Lietuvą atvyko sausio 5 d. ir oficialios ceremonijos metu sausio 8 d. perėmė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų.

Tai jau šeštas kartas, kai Danijos kariai saugo Baltijos šalių oro erdvę, prieš tai jie šią misiją atliko 2004, 2009, 2011, 2013 m. iš Aviacijos bazės Šiauliuose ir 2014 m. iš Amario oro pajėgų bazės Estijoje. Taip pat Danija buvo skyrusi šešis naikintuvus Baltijos oro policijos misijai sustiprinti 2014 m.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 m. kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 17 sąjungininkių šalių. Prieš trejus metus, Rusijai aneksavus Krymą, NATO oro policijos  misija Baltijos regione buvo sustiprinta.

2015 m. Danija su Lietuva atnaujino susitarimo memorandumą, pakeitusį nuo 1994 m. veikusius susitarimus gynybos srityje. Nuo 1994 m., kai Lietuvos kariai pradėjo dalyvauti taikos palaikymo operacijose, daugiau kaip tūkstantis jų buvo parengti tarptautinėms misijoms padedant Danijos kariuomenei. Lietuvos kariai Danijos kontingento sudėtyje tarnavo tarptautinėse operacijose Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kosove, Irake. Danijos kariai yra tarnavę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės sudėtyje.

Danija padėjo parengti ir apginkluoti Lietuvos kariuomenės Artilerijos batalioną, nuolat teikia paramą mokant Lietuvos karius, rengia bendras karines pratybas, siunčia savo karius dalyvauti įvairiose pratybose Lietuvoje. Jau ilgą laiką Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ yra priskirta Danijos kariuomenės Sausumos pajėgų divizijai ir reguliariai dalyvauja bendrose pratybose. Tai didina abiejų šalių gebėjimą vykdyti bendras operacijas, taip pat suteikia galimybę Lietuvos kariams dalyvauti NATO pratybose ir mokymuose divizijos sudėtyje.

Danijos karininkas pulkininkas Jakobas Siogoras Larsenas (Jakob Søgård Larsen) vadovauja 2015 metais Vilniuje įsteigtam NATO Pajėgų integravimo vienetui (angl. sutr. NFIU).

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Nelaime-4-am
(2018-01-11 18:11:30)
(107.77.173.4) Parašė:

Gerai prajuokinai,mes sernus vaikysteja gazdinom su pagaliu i medzio tosy,o medziotojai lauke!4. trumpai
(2018-01-11 17:55:14)
(78.57.130.78) Parašė:

Geriausias gasdinimo budas ipac nakti tarškinti auksiniais šaukštais per tušcias puodynes.3. Nelaime
(2018-01-11 17:37:21)
(107.77.173.4) Parašė:

Rytai kure,pas mus,o vakarai su izdavikais viska sugriove!Vadinasi suedziau savo ziuriu i rytus!Meska tarso briedy,o is uz tvoros nususes sakalas uodzia ir sele drimba!2. Anfisa
(2018-01-11 17:27:13)
(88.118.163.49) Parašė:

1-m. Teisingai. Zaibolaidi visada geriau tureti ant kaimyno namo....1. alius
(2018-01-11 17:09:50)
(78.60.93.131) Parašė:

Protingi, mąstantys skandinavai.Jiems daug smagiau rusus gąsdinti Lietuvoje,o ne savo valstybėje,o jeigu rusai išsigandę atgrasymo mus užpuls-palaikys morališkai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras