2019 m. gruodžio 14 d.

 

Lietuviškojo kapitalo Edinburgo „Hearts“ futbolo klubas parduotas už 2,4 mln. svarų

Paskelbta: 2014-05-09 18:07 Autorius: Anglija.lt

Penktadienį Ūkio banko bankroto administratorius ir Škotijos bendrovė BIDCO pasirašė sutartį dėl Edinburgo futbolo klubą „Hearts“ valdančios bendrovės „Heart of Midlothian Plc“ pardavimo. Sutartis numato, kad už 2,4 mln. svarų Ūkio bankas atsisako reikalavimo teisių į futbolo klubo turtą, įskaitant klubą valdančios bendrovės akcijų įkeitimą. Atskaičius administravimo išlaidas, mokėtinas futbolo klubo administratoriams Škotijoje, Ūkio banko kreditoriai atgavo 2,075 mln. svarų (8,7 mln. litų). Pinigus investuotojas pervedė iškart.

„Sandoris leido mums pasiekti iškart du tikslus – išsaugoti šimtametę istoriją turintį klubą ir atgauti pakankamai reikšmingą pinigų sumą, kurią paskirstysime kreditoriams. Procesas vyko palyginti greitai ir sklandžiai, manau, kad rezultatas geriausias įmanomas esamomis aplinkybėmis. Palyginti su išduotais kreditais, atgauta suma nėra labai didelė, tačiau ji atspindi buvusių banko savininkų ir vadovų investavimo strategiją bei rizikos valdymo problemas, o ne pardavimo proceso kokybę. Tiek Škotijoje, tiek kitose užsienio šalyse Ūkio bankas veikė nepaisydamas elementarios ekonominės logikos“, – sakė BAB Ūkio banko bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Už „Hearts“ gautais pinigais bus baigta atsiskaityti su pirmosios eilės kreditoriais ir pradėta grąžinti skola VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Ūkio bankui už paskolas buvo įkeista 29,9 proc. „Hearts“ klubo valdančios bendrovės akcijų. Kontrolinį bendrovės akcijų paketą valdė Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG), kuriai taip pat yra iškelta bankroto byla. ŪBIG kreditoriai sandoriui su BIDCO pritarė balandžio 7 dieną įvykusiame kreditorių susirinkime.

Klubą valdančios bendrovės skolos Ūkio bankui siekė 61,6 mln. litų.
Bendra bankrutuojančio Ūkio banko kreditorių finansinių reikalavimų suma siekia 1 438 870 762 litus. Didžiausią finansinių reikalavimų dalį sudaro įsipareigojimai antrosios eilės kreditoriui VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ – jo reikalavimų vertė viršija 928 mln. litų. Kauno apygardos teismas bankroto bylą Ūkio bankui iškėlė 2013 metų gegužės 2 dieną. Nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną.

 

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras