2020 m. balandžio 3 d.

 

Lietuva – technologijų, sveikatingumo ir ekologiškos gyvensenos šalis

20
Paskelbta: 2020-01-06 11:16 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. lrv.lt
Nuotr. lrv.lt

Aukšta gyvenimo kokybė, Lietuvos kaip technologijų, sveikatingumo šalies potencialas, ekologiškas gyvensenos būdas, stiprus ryšys su gamta – tai pagrindinės  Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuotos diskusijos metu išryškėjusios galimos Lietuvos pristatymo užsienyje kryptys.

„Nors Lietuva ir neturi instagraminių – ypatingo grožio gamtos objektų, tačiau pasaulis pradėjo vertinti paprastumą, prieinamumą ir kokybę. Taip galime apibūdinti tiek Lietuvos turizmą, tiek verslą. Svarbu toliau žengti inovacijų keliu ir pristatyti Lietuvą kaip technologijų ir startuolių erdvę, tačiau taip pat svarbu išlaikyti ekologiškos ir darnios šalies įvaizdį“, - pasak4 Greta Petrošiūtė, tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) tinklo atstovė, gyvenanti ir dirbanti Danijoje.

Dirbtuvių iniciatoriai į diskusiją apie Lietuvos išskirtinumą ir galimas pozicionavimo kryptis užsienyje pakvietė GLL profesionalų tinklo narius.

Užsienyje gyvenantys Lietuvos profesionalai pabrėžė Lietuvos kaip erdvios, jaukios, žalios, draugiškos šeimai ir palankios talentams pritraukti šalies stiprybę.

„Lietuva – tai butikas“, „Čia aukšta gyvenimo kokybė, įstatymų bazė, palanki vaikams auginti“, „Lietuva kompaktiška, čia švaru, šalyje formuojasi ekologiškos gyvensenos įpročiai“, - pabrėžė diskusijoje dalyvavę tarptautinio profesionalų tinklo GLL atstovai.

Jie taip pat išskyrė didelį Lietuvos kaip technologijų šalies potencialą. Dažnai buvo minimas mūsų šalies atvirumas talentams, lyderystė aukštųjų technologijų srityje, pasiekimai fintech srityje.

„Užsienyje gyvenantys lietuviai labai atidžiai stebi, su kuo siejamas Lietuvos vardas šalyse, kuriose jie dirba ir gyvena. Jie didžiuojasi šiandieniniais Lietuvos pasiekimais ir norėtų apie Lietuvą pasakoti kryptingiau, dėl to toks sutarimas labai reikalingas. Lietuva apie save turėtų kalbėti tiesiog drąsiau ir garsiau,“ – akcentavo tarptautinio profesionalų tinklo vadovė Aušra Kukelkaitė.

Tai penktoji diskusija, kurą inicijavo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupė. Keturios aukšto lygio ekspertų diskusijos rugsėjį ir spalį buvo surengtos Vyriausybės kanceliarijos užsakymu atliekant Lietuvos žinomumo ir reputacijos tikslinėse užsienio šalyse ir šalies gyventojų Lietuvos vertinimo tyrimą. „Iš esmės tiek Lietuvoje gyvenančių ekspertų, tiek tarptautinio profesionalų tinklo GLL nuomonės sutampa. Minime tas pačias šalies stiprybes – aukštąsias technologijas, sveikatingumo sektoriaus pranašumus, aukštą gyvenimo kokybę, darbo ir laisvalaikio pusiausvyrą. Taip pat didžiuojamės savo kultūra ir istorija“, – diskusiją apibendrino Eglė Kudzmanienė, Lietuvos įvaizdžio grupės vyriausioji patarėja.

Dirbtuvėse, vykusiose „Globalių Lietuvos profesionalų forumo“ metu paskutinėmis 2019 metų dienomis Vilniuje, dalyvavo beveik pusšimtis įvairių sričių profesionalų lietuvių iš 22 pasaulio šalių, tame tarpe Egipto, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Švedijos.

Surinkta medžiaga naudosis Lietuvos pristatymo užsienyje strategijos 2020–2030 m. rengėjai, kurių užduotis – išgryninti Lietuvos visuomenės vertybes ir komunikavimo kryptis, parengti komunikavimo apie Lietuvą gaires, strategijos įgyvendinimo veiksmų ir priemonių planą. Strategija yra Vyriausybės kanceliarijos vykdomo projekto „Vieningos, viešuosius interesus atitinkančios ir į rezultatus orientuotos Lietuvos pristatymo užsienyje sistemos sukūrimas“, finansuojamo 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų lėšomis, dalis.

Šaltinis: lrv.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
20. Xxx
(2020-01-07 23:55:16)
(90.131.45.233) Parašė:

Jusu ta šudina lietuva neko neturi ,tik giresi cenzūraai ,sovietai viska savo turejo19. .
(2020-01-07 16:37:32)
(178.17.170.117) Parašė:

Tikiuosi kad greit nebeturėsim ir tokių sovietinių dykaduonių kai išstips tavo paskutiniai bendraamžiai. Moka mokesčius lenkam, o po to verkia, kad pensijų ir pašalpų duotų Lietuva. Džiaukis, duos išmoka ant laidotuviu kai ragus užversi, senas stribe.18. Esmė
(2020-01-07 16:16:13)
(92.243.166.42) Parašė:

Gerai Seiniuose, vaistinėje pasakė, kaip pirkau vaistus Batalok, o Jis sumokėjo su savo kortele kelis cnt. Ir kas jūsų per šalis,- savo pinigų neturit, banko neturit, kalbą prarandant, gyventojus prarandant... ? O ką aš galėjau atsakyti ?17. to> Eglei Kudzmanienei
(2020-01-07 12:24:16)
(82.132.216.203) Parašė:

tu is kokio durnyno rasineji?16. bocmanas
(2020-01-07 09:56:31)
(84.55.9.215) Parašė:

Durnių laivas - vos ne pasakų šalis.15. pilietis
(2020-01-07 09:42:59)
(84.55.9.215) Parašė:

Kiek daug makaronų ant ausų...14. Proletaras
(2020-01-07 08:57:44)
(78.58.185.179) Parašė:

Kokia dar "įstatymų" bazė, jei kaip prie Stalino, įstatymai jokios galios neturi.13. yel“l“ow submarine to 11. to....xxl
(2020-01-06 19:48:21)
(88.119.234.132) Parašė:

tamsta matau chroniškas pindofilas :)))) - jei visas pasaulis leis elgtis su gamta (tipo dėl saugumo) , kaip pindosai, žemė uždus per keliolika metų :) - tai viena ; ir, - antra, trečia bei penkiolikta: KET atskirose valstijose gali stipriai skirtis; gatvės ir juostos platesnės už litchūaniškas kelis kartus, infrastruktūros tankumas keliskart mažesnis - iš čia ir mažesnis eismo intensyvumas eilinėse gatvėse ir keliuose; kuras neturi kainoje nei jokio debiliško pvm, nei akcizo; jokių taršos ar registracijos mokesčių , ir niekam šiknos nedrasko nei trilitriniai, nei šešialitriniai “tankai“ gatvėse; apie avarijų statistiką tamsta svaičioji iš lubų, ir jokių konkretesnių ir kažką reiškiančių skaičių pateikti negali, o masinių avarijų pindosijoj visi per teliką prisižiūri į valias :))); įstatymų nesikeitimas šimtmečiais rodo ne išmintį ir stabilumą, o stabilų idiotizmą :) - po šiai dienai pindosijos įstatymai garsėja pačiais debiliškiausiais apribojimais - kaip ir “stop“ ženklai ties kiekvienu kelių/gatvių susikirtimu :))) - ir pabaigai - galėjai žodžio “profesonalas“ ir nerašyti - ir taip iš kelių pirmų minčių akivaizdu, kad diletantas visame kame :))))))))))))))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras