2020 m. liepos 3 d.

 

Lietuva sėkmingai perduoda reformų patirtį Moldovai, Sakartvelui ir Ukrainai

5
Paskelbta: 2019-10-25 08:09 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”.

Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

„Švęsdami Rytų partnerystės dešimtmetį galime drąsiai teigti, jog bendradarbiavimo įgyvendinimas plečiasi į naujas sritis, įskaitant Darnaus vystymosi politiką. Sveikinu Lietuvos ir Rytų partnerystės šalių savivaldybes vis daugiau bendradarbiaujant ir perduodant reformų įgyvendinimo patirtį. Tikiuosi, kad ir toliau tęsime dialogą įvairiose srityse“, - pasakė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius pabrėžė, kad įgyvendinant Darnaus vystymosi tikslus svarbus vaidmuo tenka savivaldybėms.

Konferencijoje dalyvauja Lietuvos ir Europos šalių savivaldybės, valstybės institucijos, nevyriausybinių organizacijų, mokslo institucijų atstovai, savivaldybių atstovai iš Moldovos, Sakartvelo, Ukrainos, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Latvijos.  Renginyje aptariami darnaus vystymosi politikos prioritetai ir rezultatai, būsimi iššūkiai, DVT lokalizacija ir Vystomasis bendradarbiavimas, tvarios ekonomikos ir aplinkai draugiško transporto plėtra, tikslingas visuomenės švietimas, atsakingas vartojimas, šių priemonių finansavimo galimybės, fondai Rytų partnerystės šalių vystymuisi.

Spalio 24-25 dienomis vykstančią konferenciją organizuoja Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Europos savivaldybių ir regionų bendradarbiavimo tinklas PLATFORMA.

Renginys  skirtas ir Rytų Partnerystės 10-čiui paminėti.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Nu jo...K
(2019-10-25 20:31:23)
(188.69.214.181) Parašė:

Nieko daryti nereikės. Ten viskas yra suderinta ir vyksta pagal planą. Tai akivaizdu. Kurdai gavo laiko pasitraukti iš formujamos 30km buferinės zonos, kurioje patruliuos turkai ir rusų karo policija. Sirijos valdžia, per tai gauna solidžius svertus kontroliuoti savo teritoriją, kuri nėra jai pavaldi. Kurdai mainais į lojalumą Sirijos valdžiai, gauna neliečiamumą už turkų kuriamos buferinės zonos. Jankiai gauna laiko pergrupuoti Irako pasienio link. Visi patenkinti. Visi išskyrus etatinius jovalo kustytojus, į kurių gretas Trampas tikrai neįsipaišo nuo pat pirmos prezidentavimo dienos..4. joo ,sake ,
(2019-10-25 20:25:56)
(37.139.52.40) Parašė:

kad pas lenkus padaugejo sakartvelu ,moldavu ir ukrainieciu . Matomai , jie po reformu puikiai integruojasi i lenku darbo rinka .3. K To 2. Tomas
(2019-10-25 19:35:09)
(84.15.182.95) Parašė:

Ką darysime, kai Turkija užpuls Sirijos, Ru GP, esančias legaliai suverenios Valstybės teritorijoje? Ką darysime, kai turkai puls kurdus, susitarusius su Asadu ir RU GP? Ką darysime su Rytų Sirijos naftos verslovėmis, kontroliuojamomis susitarusių su Asadu kurdų , bet dabar skubiai užimtomis amerikiečiais, kurių nekvietė į pagalbą nei turkai, nei sirai, nei jų pačių išduoti kurdai? Gražu? Bręsta įdomi Situacija. Laikas parodys...2. T0mas J.
(2019-10-25 18:49:51)
(85.206.112.194) Parašė:

NATO šalis Turkija vykdo kruviną karinę agresiją prieš suverenią šalį, o NATO vadovybė tyli. NATO lyderė - JAV - atlieka tarnaitės rolę: padeda užpultosios teritorijos kariams nuolankiai vykdyti agresoriaus nurodymus - bėgti iš savo žemės. NATO negerbia tarptautinės teisės, NATO išsiduoda esanti neteisingumo pusėje, NATO elgiasi kaip jauna gauja su nesustyguota hierarchine struktūra. Europos Sąjunga neskelbia sankcijų agresorei, apsiriboja vien nuomonės išreiškimu. JAV sankcijas paskelbė ir jau atšaukė, NORS AGRESORĖ OKUPUOTŲ TERITORIJŲ NEPALIKO! Tokia išgirtoji Vakarų pasaulio užsienio politika, kuria taip didžiuojasi demokratijos į Rytus skleidėjai! Ar ne gėda? Mirtis okupantams - turkų, rusų ir amerikiečių! Niekas niekur neturi teisės okupuoti svetimų žemių!1. Vadakste
(2019-10-25 14:12:01)
(78.62.55.176) Parašė:

Tai va, ukrainieciu imigrantu jau Lietuvoj sulaukem , tai dabar lauksim po tokiu reformu kurias siulo Lietuva, sulauksim is Gruzijos ir Moldovos , su kuo ir svekintina visa Lietuviu tauta. Ko norejom ta ir gausim.Linukai taip dirbk ir toliau. Lietuviukai emigruokit is Lietuvos , o cia dirbs pigi darbo jega atvyke is svetur. va taip mes mylime savo sali Lietuva ir jos zmones.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras