2020 m. gegužės 26 d.

 

Lietuva perspėjimų negirdi, nesuvokia ir nestabdo Kinijos grėsmės

9
Paskelbta: 2019-06-10 09:49 Autorius: ekspertai.eu
A. Maldeikiėnė ir Kinijos lyderis.


Šių metų vasario 5 d. paskelbtame 2018 m. Lietuvos „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui įvardinta ne tik Rusija, bet ir Kinija. Seime šį dokumentą pristatė LR VSD direktorius Darius Jauniškis ir AOTD prie LR KAM direktorius Remigijus Baltrėnas.

Seimo narė (šiuo metu jau ir išrinkta ir Europos Parlamento nare) Aušra Maldeikienė ta pačią dieną perspėjo, kad Kinija turi būti stabdoma.

„Lietuvos užsienio politika Pietryčių Azijoje, kurios turinį dabar išsemia tik aklas pataikavimas Kinijos Liaudies Respublikai, tikintis ekonominių dividendų bent kokia kaina, yra pavojingas Lietuvos nacionaliniam saugumui, ir tai privalo būti suvokta bei stabdoma“, - savo analitinėje analizėje „Kinijos grėsmės įvardinimas reikalauja imtis skubių veiksmų“ yra informavusi Lietuvos ir pasaulio visuomenę politikė.

Tačiau atrodo, kad į šiuos perspėjimus žiūrima pro pirštus ir taikyti sankcijų pavojingai Kinijai, taip kaip daroma su teoristine Rusija, nesiruošiama.

Praėjusią savaitę su darbo vizitu Kinijoje viešintis Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis apsilankė Ningbo mieste vykstančioje Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių (17+1) Expo parodoje, pasveikino konferencijos „Kelias ir juosta“ bei Lietuvos ir Kinijos verslo forumo dalyvius.

Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių (17+1) Expo parodoje A. Stončaitis dalyvavo Lietuvos įmonių stendo atidarymo ceremonijoje ir perkirpo simbolinę juostelę.  Vyriausybės vardu sakydamas sveikinimo kalbą A. Stončaitis pabrėžė, kad  Lietuvos stendo atidarymas šioje parodoje – išskirtinė proga.

„Lietuvai šiais metais suteiktas garbės valstybės statusas. Tai – didžiulis įvertinimas. Lietuvos vardas garsinamas už 10 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos. Kreipiuosi į Lietuvos įmonių atstovus – kiekvienas iš jūsų esate Lietuvos ambasadoriai. Skleidžiate žinią apie savo šalį ir kartu stiprinate Lietuvos ir Kinijos ryšį. Neabejoju, kad ši paroda, Lietuvos matomumo didinimas užtikrins intensyvesnį bendradarbiavimą prekybos ir investicijų srityje“, - pasakė Vyriausybės kancleris.

Apie tai skelbiama Vyriausybės pranešime visuomenei „A. Stončaitis: Lietuvos vardas garsinamas už 10 tūkstančių kilometrų“.

Akcentuota, kad Kinija, grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui, yra mūsų svarbiausia prekybos partnerė Azijoje, dvišalės prekybos mastai didėja, o Kinijos verslas paragintas dar aktyviau investuoti Lietuvoje.

„A. Stončaitis pasveikino Lietuvos–Kinijos ekonomikos forumo dalyvius ir teigė neabejojantis, kad šis renginys paskatins stipresnius dvišalius ryšius ir užtikrins intensyvesnį Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą prekybos ir investicijų srityse“, - skelbiama skandalingame Vyriausybės pranešime.

Kyla klausimas – taikyti sankcijų pavojingai Kinijai, taip kaip daroma su teoristine Rusija, Lietuva nesiruošia? Kodėl? Kam tai naudinga?

Keli susiję:

Kodėl pasaulyje leidžiama siautėti Kinijai? Kada Lietuva tars savo griežtą žodį ir imsis veiksmų?  

Teigiama, kad ekonominiuose santykiuose su grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui Kinija – ypač daug galimybių  

Kinija grėsme Lietuvai paskelbta be įrodymų, mūsų politikai į tai niekaip nereaguoja  

Centrinis Lietuvos bukos propagandos ir melo kanalas LRTDELFI lakoniškai sureagavo į Kinijos pareiškimą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
9. arthur
(2019-06-10 21:15:08)
(88.222.107.223) Parašė:

Kas galėtu patikėti,pasirodo geriausi pasaulyje "ekonomistai" lietuviški......8. Komentatorius
(2019-06-10 12:41:47)
(86.38.26.112) Parašė:

Vis atsiranda entuziastų, kurie nori, kad Lietuvą ištiktų Pilėnų likimas.7. suldu
(2019-06-10 12:04:00)
(82.135.249.117) Parašė:

Tegul plecia ta ekonomine draugyste, svarbiausia tegu neisileidzia kinijos investuotoju.6. žopa
(2019-06-10 11:49:54)
(82.135.226.79) Parašė:

Nebereikalo sakoma,kad viena karvė visą kaimenę apšika.Kai tik k,ekšės patenka į valdžią joms pasimaišo protelis ypač klimaksinėms.5. Ceslovas
(2019-06-10 11:42:33)
(188.69.223.113) Parašė:

Juk ne Maldeikiene kalta, kad teslagalviai isrinko ja, juk musu besmegeniai nesunkiai galetu isrinkti ir psichligonines pacienta.4. Eivis
(2019-06-10 11:35:27)
(82.145.211.144) Parašė:

Atsibudo disidentai kur buvot,kai rusai puolė,o dabar nukarusiom kišenėm karksyt3. lr
(2019-06-10 11:06:59)
(78.58.207.48) Parašė:

sita pusprote visa gyvenima ryjo is biudzeto ,o dar isinorejo didesnio kasnio,kad pensija butu didesne,net nezino ,kaip uzdirbami pinigai,o dar save vadinanti "ekonomiste".Tu ponia,pasiimi pinigus is biudzeto,o kazkam reikia juos uzdirbt jiems nera priesu nei rusu,nei kinu jiems reikalingi geri darbiniai santykiai,nes jie negauna is jankiu jokiu pakysu,kad lotu ant vieno ar kito.Tau kadaise ir Leninas buvo kelrodis,o dabar kapitalistas ant kurio tada lojai...2. yel“l“ow submarine
(2019-06-10 10:22:13)
(88.119.234.132) Parašė:

ir šita pusprotė dabar darys “garbę“ litchūanijai eurokolūkio soviete :))))))))))) - debilus turi atstovauti itin debilai ! - “demokratija“ :)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras