2020 m. liepos 6 d.

 

Lietuva ketina ir toliau aktyviai teikti paramą nuo karo kenčiančios Ukrainos žmonėms

11
Paskelbta: 2019-10-09 19:47 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su į Lietuvą atvykusia Dniepropetrovsko srities delegacija ir Druskininkuose gydomais Ukrainos kariais.

Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas susitiko su Dniepropetrovsko srities delegacija ir Lietuvoje gydomais Ukrainos kariais“.

Pasak Prezidento, Lietuva ketina ir toliau aktyviai teikti paramą nuo karo kenčiančios Ukrainos žmonėms. Mūsų šalis kasmet reabilitacijai priima po 50 ukrainiečių karių, o Lietuvos parama Ukrainai per 2014–2018 m. laikotarpį sudarė 11,482 mln. eurų.

Remdamasi Lietuvos pavyzdžiu, Ukraina planuoja steigti psichologinės socialinės reabilitacijos centrą, kuris padėtų nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

Prezidentas taip pat pabrėžė aktyvų Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityje, pradedant moksleiviais, atvykstančiais mokytis į mūsų šalį, ir baigiant universitetų partneryste.

Dniepropetrovsko srities švietimo skyriai bendradarbiauja su Lietuva atrinkdami našlaičius ir nukentėjusius nuo karo vaikus, kuriems mūsų šalyje yra sudarytos mokymosi galimybės.

Aukštojo mokslo srityje Ukrainos aukštosios mokyklos bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Mykolo Romerio ir kitais Lietuvos universitetais. Dnipro vidaus reikalų universitetas 2018 m. įsteigė Lietuvos teisės centrą, o kartu su Vytauto Didžiojo universitetu šiuo metu kuria dvigubo diplomo studijų programą, sudarysiančią galimybes Dnipro vidaus reikalų universiteto diplomų pripažinimui ES.

Šaltinis: prezidentas.lt

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
11. negali but
(2019-10-12 11:29:25)
(84.15.188.179) Parašė:

ohmano pasakymas kad stengiamasi zudyti butent rusus man nesuprantamas10. 29155>6
(2019-10-10 21:48:45)
(81.97.45.130) Parašė:

>filmas,kas saude maidane( nezinomas amerikieciu autorius) youtube.com/watch?v=OHh0rLv0q2E&t=77s siaip praplesti akyrati.9. trumpai
(2019-10-10 14:57:07)
(78.57.130.78) Parašė:

Nieko prieš ta parama neturiu jei nuo tos teisingos paramos valstybės iždas pilnėja,na juk anglosaksai stiklinius karoliukus su indėnais irgi sėkmingai mainė i auksa.Teisinga pagalba ira tik tada kai valstybė išlošia.8. Proletaras
(2019-10-10 11:43:29)
(78.58.185.179) Parašė:

Taip ir nepasako su kuo Ukraina kariauja.7. U-2>6am. Landzberginiui muflonui
(2019-10-10 11:19:57)
(89.116.124.39) Parašė:

Tu ka zadi ap-ipisti, muflone? "Rusijos kariai ir samdiniai okupave Donbasa..." nera uzfiksuoti jokiose OSCE: Organization for Security and Co-operation in Europe ataskaitose o Ukrainos naciai, vakar suzlugde savo paciu pasirasytus susitarimus - yra. Eik NX. landzbergini...6. .
(2019-10-10 10:24:05)
(167.114.152.250) Parašė:

Choriste, tau arba balsai galvoj, arba pervij baltiskij per daug ziurejai. Rusijos kariai ir samdiniai okupave Donbasa nera nepriklausomybes kovotojai. Ko noreti, jei tokiem autistam Janukovyciu su jo auksinem statulom nuverte zmones yra banditai. YIroniska, ekspertai ir komentatoriai garbina visus apsivogusius diktatorius, bet tuo paciu kaltina Lietuvos valdzia.5. Balsas iš choro
(2019-10-10 09:38:40)
(78.63.30.45) Parašė:

Kažko nesuprantu. Kai Maidano banditai užiminėjo valstybinius pastatus, mėtė molotovo kokteilius ir gyvus degino milicininkus, jie buvo vadinami TAIKIAIS DEMONSTRANTAIS, juos gausiai doleriais ir eurais rėmė JAV ir ES. Kasdien emisarai iš Briuselio, Vašingtono ir… Vilniaus juos lankė, ragino nepasiduoti ir nuversti Janukovyčių. Dabar Rytų Ukrainoje, kuri visada buvo Rusijos teritorija ir tik tarybiniais laikais buvo prijungta prie Ukrainos, protestuotojai jau vadinami TERORISTAIS. Juos griežtai smerkia tas pats Bruselis, Vašingtonas ir… Vilnius, prieš juos buvo rengiama ANTITERORISTINĖ OPERACIJA su tankais, šarvuočiais, pabūklais “Grad”, nušluojančiais ištisus kvartalus, ir kasetinėmis bombomis iš naikintuvų. OPERACIJĄ, kurios metu visiškai sugriauta šimtai gyvenamųjų namų, mokyklos, ligoninės, vaikų darželiai, nutrauktas elektros ir vandens tiekimas, su didžiausiu entuziazmu sveikino ir palaikė JAV ir ES bonzos. Pagal šią logiką, 1918 m. paskelbusieji, o 1990 m. atkūrusieji ir gynusieji Lietuvos nepriklausomybę buvo TERORISTAI (ką jau bekalbėti apie pokario partizanus!), su kuriais turėjo būti susidorojama taip pat, kaip su Rytų Ukrainos gynėjais… Kai Janukovyčius surengė kuklią ANTITERORISTINĘ OPERACIJĄ ir bandė numalšinti į milicininkus molotovo kokteilius mėčiusis ir pastatus grobusius Maidano banditus, visokie „žmogaus teisių gynėjai“ skerdžiamų kiaulių balsais žviegė ir reikalavo Janukovyčiaus nedelsiant nutraukti operaciją. Dabar, kai Ukrainos kareivos kasdien apšaudo Donbaso gyvenvietes, jie kažkodėl tyli… Ponai „gynėjai“, kodėl neginat Donecko ir Lugansko gyventojų – ar todėl, kad jie ne amerikonų pusėje?4. vladas lukosevicius
(2019-10-10 08:11:15)
(90.131.38.105) Parašė:

Nausėda susitiko su žudikais ir padeda jiems ,,, o kodėl nepadeda Dombaso šeimoms ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras