2019 m. rugpjūčio 21 d.

 

Lietuva budi: A. Zananavičius pristatė „Brexit“ aktualijas ir pabrėžė pasirengimo visiems „Brexit“ scenarijams svarbą

5
Paskelbta: 2019-01-16 00:00 Autorius: ekspertai.eu
Albinas Zananavičius.
Albinas Zananavičius.

Sausio 15 dieną Vyriausybės Europos Sąjungos reikalų komisija (VESK) aptarė pasirengimą Jungtinės Karalystės išstojimui iš Europos Sąjungos. Ypatingas dėmesys buvo skirtas piliečių teisių apsaugos aspektams galimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES be susitarimo atveju.

Apie tai skelbiama Užsienio ministerijos pranešime „Ruošiamasi galimiems pokyčiams Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos be susitarimo atveju“.

Užsienio reikalų viceministras, komisijos pirmininkas Albinas Zananavičius pristatė „Brexit“ aktualijas ir  pabrėžė savalaikio ir atsakingo Lietuvos institucijų pasirengimo visiems „Brexit“ scenarijams svarbą.

„Jungtinėje Karalystėje gyvenančių, dirbančių ir studijuojančių Lietuvos piliečių teisių ir socialinių garantijų išsaugojimas buvo ir yra vienas iš pagrindinių mūsų prioritetų „Brexit“ procese. Su  atsakomybe turime pasiruošti ir galimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES be susitarimo atveju“,  pasakė A. Zananavičius.

Posėdžio metu aptarti galimi pasikeitimai sveikatos draudimo, profesinių kvalifikacijų pripažinimo, įdarbinimo ir socialinės apsaugos srityse.

Šiandien Jungtinės Karalystės parlamentas balsuos dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos suderėtos išstojimo iš ES sutarties ir Politinės deklaracijos dėl ateities santykių. Šiai sutarčiai dar turės pritarti Europos Parlamentas. Sausio 16 dieną klausimas dėl pasirengimo „Brexit“ bus svarstomas Lietuvos Vyriausybės pasitarime.

Europos komisija 2018 metais yra paskelbusi tris komunikatus, kuriuose informavo apie numatytas ES lygio priemones bei pateikė gaires su rekomendacijomis ES valstybėms narėms JK išstojimo be susitarimo atvejui.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Dzukas
(2019-01-16 20:12:16)
(93.100.87.209) Parašė:

Visiskai nedomina kas bus su tuo "Brexit". Jeigu britai nebus kvaili ir pasius ES nx..., tai jiems bus tik i nauda, nors pradzioje bus sunkumu. Siaip, britu kapitalo zvilgsnis nukreiptas i Kinija ir Tolimuju rytu regiona, ES projektas jau neidomus ir negyvybingas.4. V .Ladas
(2019-01-16 10:42:10)
(188.69.194.213) Parašė:

Patys JK gyventojai nepatenkinti tuo, kas vyksta, yra nežinioje, bet lietuviai tikrai nepuls būriais iš ten grįžti, nes blogiau, kaip Lietuvoje ten nebus.3. Trigrašis
(2019-01-16 08:42:13)
(178.16.34.170) Parašė:

Man susidaro įspūdis,kad mūsų dundukams labiau skauda galvą,nei patiems lietuviams,gyvenantiems Anglijoje.2. valdziagyviai laukia
(2019-01-16 08:03:34)
(2.25.226.175) Parašė:

kad sugryztu pigi darbo jega .1. Nelaime
(2019-01-16 04:42:54)
(162.226.66.184) Parašė:

JK. gudravimai aiskus.Greitai lietuva dairysis,dairysis i visas puses,ne EU,ne NATO ir isstoti nereikes!Ka liurbiai pasiulys lietuvos zmonems,o,gi tuscia lovy,ne tau,ne man!Ir uznugario neliks,kas bus su liurbiais?Tyliu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras