2020 m. vasario 29 d.

 

L. Graužinienė: „Sausio 13-oji yra priminimas ir pamoka – ginkime savo valstybę“

8
Paskelbta: 2014-01-13 17:15 Autorius: Naujienų redaktorius
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Minint Laisvės gynėjų dieną Seimo Pirininkė Loreta Graužinienė sako, kad Sausio 13-oji – tai ne tik gyva atmintis apie tai, kaip vieningai, susitelkę, aukodamiesi kovojome už laisvę, tai kur kas daugiau – tai jausmas širdies gilumoje, meilė Lietuvai, liudijimas dar ir dar kartą, kad mes, jei reikia, galime numirti už Tėvynę.

„Tai priminimas ir pamoka mūsų vaikams ir vaikaičiams: ginkime savo valstybę, ginkime Lietuvą, saugokime jos laisvę ir Nepriklausomybę – už ją Sausio 13-ąją žmonės paaukojo savo gyvybę“, – iškilmingame minėjime sakė L. Graužinienė.

Seimo vadovė apgailestavo, kad šiandien, sprendžiant įvairias valstybės gyvenimo problemas, vienybės kartais pritrūksta.

„Mes, politikai, neretai asmenines ambicijas ir tikslus iškeliame aukščiau to, kas svarbu paprastam Lietuvos žmogui. Tačiau noriu pasidalyti graikų filosofo Platono mintimis. Jis teigė, kad darna ir harmonija valstybėje galima tik tuomet, kai kiekvienas rūpinasi tik tuo, kas naudinga valstybei“, – sakė L. Graužinienė.

Pasak Seimo Pirmininkės, laisvė nėra mums įteikta dovana, esame atsakingi už savo sprendimus tiek prieš save, tiek prieš aplinkinius ir valstybę.

„Nuo kiekvieno iš mūsų vidinių nuostatų priklauso, kokia yra ir bus Lietuva. Mes patys formuojame savo vertybes, jas turime kiekvienas iš mūsų. Neretai norime greito sprendimo, tačiau kelias, vedantis į teisingesnę visuomenę, yra sudėtingas ir ilgas. Kad pasikeistume, gal prireiks dar ne vieno dešimtmečio. Turime susitelkti bendram tikslui, siekti geresnio, doresnio gyvenimo, gerbdami ir mylėdami vienas kitą. Mes visi norime to paties – gyventi laimingai, įgyvendinti savo troškimus, ir tam reikia vienybės. Tai pirmiausia taikytina politikams, kurie yra išrinkti tarnauti Tautai“, – sakė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Parlamento vadovė apgailestavo dėl emigracijos, dėl to, kad dalis gyventojų Sausio 13-ąją mini ne Lietuvoje.

„Po dalelę Lietuvos yra Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Australijoje ar kitose šalyse. Tai nėra vien paprasta emigracija, tai yra Tautos išsibarstymas arba dar daugiau – jos dalies praradimas. Šiandien ir ateityje mums neturi nustoti rūpėti, ar šis išsibarstymas yra tik laikinas reiškinys, ar mes prarasime tą Tautos dalį. Mums neturi nustoti rūpėti, ką apie Lietuvą ten išvykę tėvai pasakoja savo vaikams, kokias dainas lietuvės mamos dainuoja ten gimusiems mažyliams“, – sakė L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkės teigimu, nesvarbu, kur būtume, Lietuvą visada turime nešioti savo širdyje, ne mažiau svarbu palikti plačiai atvertas duris, kad savi galėtų sugrįžti.

L. Graužinienės nuomone, jaunajai kartai privalome pasakoti apie tuos žiaurius, skausmingus, bet mums labai brangius Lietuvos likimą pakeitusius Sausio 13-osios įvykius.

Eltos inf.


 
Komentarai

 
8. Dabar
(2014-01-14 01:03:39)
(185.26.182.38) Parašė:

pamirštas poetas Vaidilos Ainis (Julius Janonis) rašė:"Neverkit pas kapą narsiųjų draugų: Kas krito kovoj, tie didvyriai, Kiekviena kova reikalinga aukų — Laimingi už laisvę numirę. Nelaistykit kapo gailiąja rauda, Bet tęskit pradėtą jų žygį: Pasiektas jo tikslas minės visada Paguldžiusi galvą karžygį." Sausio 13-ają visada prisimenu tuos, kurie žuvo. Ir tampa labai liūdna. Liūdna dėl to, kad to tikslo, dėl kurio žuvo žmonės nepasiekėm. Buvau tarp tų, kurie saugojo AT ir puikiai žinau, kad ne Lietuvos ES sudėtyje norėjo žmonės. Norėjo laisvos Lietuvos, savos, visiems vienodai teisingos valdžios. Norėjo, kad niekas niekada netremtų lietuvių į svetimas šalis. Labai gaila, bet šių tikslų Lietuva nepasiekė. Kaip ir tarybiniais laikais kalbama viena, galvojama kita, daroma dar kitaip. Liūdna. O Loreta verta pagarbos, nes netyli, drąsiai pasako tai, ką galvoja. Lieka viltis, kad gal kada ir grįšime į tą kelią, kuriuo norėjome eiti 1991 m. sausio mėnesį.7. ziurekit
(2014-01-13 22:53:04)
(162.226.66.184) Parašė:

petras aukstai sedi brac blogi papyrusai,o tas ziedas tai debilu zibute6. Skorpė
(2014-01-13 19:58:33)
(213.164.101.175) Parašė:

GErai, kad nors Graužinienė apie EMIGRANTUS PRISIMENA...juk JIE IŠLAIKO ČIA LIKUSIUS TĖVUS< KAD BADU nemirtų...ot laisvė po galais...net PRAGYVENIMO LYGIO suskaičiuoti NESUGEBA, koks buvo prieš 23 metus , tks ir liko :(5. Skorpas
(2014-01-13 19:54:30)
(213.164.101.175) Parašė:

O gal šitą dieną reikia prdėti PASAKOTI ir apie TRIS perversmo naktis, po kurių į savus žmones, pareiškusius nuomonę imta šaudyti, sukietėjusiom ir pasnusiom kulkom...tampoma po teismus..... Gal reikia pasakoti ir apie 240 plėšikų , kurie gali po šiai dienai įsiveržti bet kokios anstolės prašymu į tavo namus, nors tu būtum Teisėjas , ar seimo narys - tada į tavo butą ...gal PAPASAKOTI KUR dabar mergaitė - ar gyva ir kokia jos vsveikata....SUGRIAUTI PAMATAI TIESOS- jau nekalbant apie PREZIDENTĖS biografijos slaptumą.... :( IR GĖLYTĖS ČIA NEPADĖS :(4. Skorpas
(2014-01-13 19:48:21)
(213.164.101.175) Parašė:

O TAI JEIGU aš nenusipirkau ir neisisegiau GĖLYTĖS - tai aš jau kaip ir PRIEŠAS ??? :)3. loretai
(2014-01-13 18:43:04)
(85.206.26.16) Parašė:

nuo ES rezoliuciju? sutinku .. reikia gint ar nuo parazituojančiu valdžiažmogiu?2. Darijus
(2014-01-13 18:31:37)
(194.154.216.93) Parašė:

Aš savo vaikams pasakoju tikrą istoriją, o ne šitų neužmirštuolinių.1. :D
(2014-01-13 17:27:25)
(188.69.193.201) Parašė:

Žiū ir ta su masonų neužmirštuole prie širdies :))))) Dar vienas masoninis graužikas valdžioje. Tai čia tokią mėlyną Lietuvą ji nešiojasi šidyje?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras