2020 m. liepos 9 d.

 

Latvija žengė Lietuvai visiškai nesuprantamą žingsnį dėl KGB agentų išviešinimo

61
Paskelbta: 2018-10-05 10:21 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorių profesorius Vytautas Landsbergis (antras iš dešinės) su bendrapartiečiais. Nuotr. facebook.com


Latvijos parlamentas spalio 4 d. patvirtino įstatymą, kuriuo numatoma dar šiais metais paskelbti KGB dokumentus internete.

Pagal jį ketinama skelbti slaptas kartotekas, kartoteką su neetatinių operatyvinių bendradarbių duomenimis ir KGB darbuotojų telefono knygas su informacija apie etatinius darbuotojus.

Ši medžiaga buvo laikoma buvusiuose Latvijos komunistų partijos Centro Komiteto archyvuose.

Iki kitų metų gegužės 31 d. turi būti paskelbti visi KGB dokumentai.

Totalitarizmo padarinių dokumentavimo centras turės viešinti pašalintų KGB agentų ir rezidentų asmeninių bei darbo bylų registracijos žurnalus, medžiagą apie nepavykusius verbavimus, taip pat KGB operatyvines bylas ir kitus šios organizacijos ir jos pirmtakų dokumentus.

Latvijos nacionalinio saugumo tarnyba – Konstitucijos gynimo biuras – pasisako prieš KGB dokumentų skelbimą internete, nes mano, kad tai gali pakenkti žmonių pasitikėjimui specialiosiomis tarnybomis.

Lietuvoje šis Latvijos politikų žingsnis yra visiškai nesuprantamas. Mūsų valstybėje daugelis KGB'istų yra įslaptinti 100-ui metų.

Teigiama, kad jei būtų sumanyta išslaptinti Lietuvoje ir dabar aktyviai veikiančius KGB'istus, gali kilti grėsmė mūsų valstybės nacionaliniam saugumui.

Pavyzdžiui, jei paaiškėtų, kad konservatorių profesorius Vytatutas Landsbergis yra KGB agentas „Dėdulė“, ar nemažai kitų garsų konservatorių yra KGB agentai, tai galėtų pakirsti Lietuvos žmonių pasitikėjimą savimi, savo valstybe, savo istorija.

Todėl kylant bet kokiems bandymamas paviešinti KGB agentus, didelė dalis Lietuvos politikų stipriai priešinasi, saugodami mūsų šalį nuo neprognozuojamų padarinių, kuriais suinteresuota priešiška valstybė iš Rytų.

Susiję:

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
61. Martynas: Šimonytei - NE, Nausėdai - NE!!!
(2018-10-09 01:48:25)
(185.189.112.108) Parašė:

Dar Seimo laikinoji tyrimo komisija nustatė, kad tiek Šimonytė, tiek Majauskas aktyviai dalyvavo Snoro užgrobimo plano ruošime. Viešai ir atsakingai tą teigė ir Seimo NGSK pirmininkas A.Paulauskas, komitete taip pat tyręs Snoro sužlugdymo aplinkybes. Tą patvirtino ir liudininkas Lietuvos banko Apsaugos skyriaus viršininkas Vyt.Korsakas sakęs, kad keletą mėnesių iki banko Snoras užgrobimo 2011-11-16d., Lietuvos banke ne kartą vyko pasitarimai, kuriuose be V.Vasiliausko, D.Petrausko, M.Leikos ir kitų LB “veikėjų”, planavusių bei organizavusių “operaciją” prieš Snorą, dalyvaudavo ir Finansų ministrė I.Šimonytė, premjero patarėjas M.Majauskas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas S.Kropas, SEB banko prezidento patarėjas G.Nausėda. Atvykdavo ir “Zolfo Cooper” atstovai su S.Frikliu priešakyje. Tik S.Friklio komanda V.Vasiliausko nurodymu, kad apie juos nesužinotų, nebuvo registruojami. Visiškai paskendę savo pačių mėšle tikrieji Snoro banko vagys. Ko norėt iš korumpuotų konservatorių???...60. Bravo BRALIUKAMS
(2018-10-08 21:47:11)
(213.226.169.79) Parašė:

Valosi...59. Nuomonė
(2018-10-08 14:00:00)
(78.157.74.23) Parašė:

Kol Lietuvą valdys Magnolija ir jos adjutantas Dėdulė, prie paviešinimo nebus prieita. Paviešinimas, tai ne saugumo reikalas, kaip aiškina kai kurie raštininkai, tai Tautos reikalas, Seimo ir valdžios naujos. Tik reikia užsispyrimo. Tada išlys ir Dėdulės, ir Anušauskai, teisėjai ir prokurorai senesnio raugo, VRM šliurės ir pan.58. Jonas Mažintas
(2018-10-08 11:14:32)
(188.69.207.87) Parašė:

Nuo kada Tiesos žinojimas trukdo žmogui gyventi? Šaunuoliai latviai. Jų vadai pagaliau patikėjo savo piliečiais ir tautiečiais. Žinoma, kad tai puikus sprendimas - geriau vėliau, negu niekados. Gaila, kad mūsų valdžia iki šiol netiki savo tauta ir laiko mus melo ir nežinios rūke. Tai gal jau greitai kai kurie ponai pasiūlys iš mūsų himno išbraukti žodžius "ir tiesa, ir šviesa mus žingsnius telydi". Beje, jei Lietuvoje dar yra tikrai laisvę suprantančių ir Lietuvą bei Jos būsimas ateities kartas mylinčių tautiečių ir piliečių, tai jie turėtų vienytis ir rinkti parašus, palaikančius brolius latvius, ir pareikalauti, kad Lietuvoje tai būtų padarytą. Kiek galima gyventi prieblandoje nematant tikrovės? Taip, Tiesa apie KGB bendradarbius būtų skaudi kai kuriems žmonėms, bet po to ateitų palengvėjimas. Bent jau mūsų anūkai ar vaikaičiai turėtų galimybę susitaikyti ir būti vieningais savo šalies patriotais. Juk tie kgb bendradarbiai ir agentai neatsirado patys, tokia buvo tos baisios praeities gyvenimo realybė - absoliučioje daugumoje juos privertė ir arba apgavo baisiųjų žmonijos demonų - Stalino, Hitlerio ir panašių į juos apologetai bei jų valios vykdytojai.57. aAlgirdas-Dzūkui(56)
(2018-10-07 18:36:30)
(78.56.79.247) Parašė:

šį kartą pilnai sutinku --- pretendentų į aukštus valdžios postus (ne tik į Prezidentus) tikrai sumažėtų [betgi sąlyga apie objektyvų viešinimą (kas mūsuose ko gero jau neįmanoma)yra BŪTINA].56. Dzukas > 54. aAlgirdas
(2018-10-07 14:18:54)
(93.100.87.209) Parašė:

As ne pries viesinima, bet skaitau, kad tai saugumo reikalas, o ne diletantu. Siaip, labai idomi situacija - "is vilku reikalaujama, kad ji parodytu kas buvo vilku gaujoje". Unikalu... :DDDDDDD Tarp kitko, absoliuciai isitikinesm tai nieko nepakeis. Daug kas pasikeistu, jeigu butu imanoma paviesinti kas zmogaus viduje. Dalinai galima isspresti problema, pries kandidatavima i valdzia butina poligrafo procedura ir rezultatu paviesinimas. Aisku tai gan zema, bet kas sake, kad bus lengva. Nezinau kiek tai padetu, bet visiskai isitikines - norinciu tapti "liaudies tarnais" zymiai sumazetu.55. Kaimietis
(2018-10-07 11:11:58)
(5.20.52.103) Parašė:

Manau, tokie mokslininkai ir "daktarės" tik lansbrazinėje Lietuvoje gali būti!54. aAlgirdas-Dzūkui(23)
(2018-10-07 10:32:49)
(78.56.79.247) Parašė:

leiskite šį kartą nesutikti su paties nuomone --- išviešinti BŪTINA ir tai reikėjo padaryti žymiai anksčiau. Tiesa, jei tai būtų padaryta žymiai anksčiau neįsivaizduoju kuo dabar BŪTŲ Lietuva, nes be KGB pertvarka neįvyktų. Vienok grįžtant prie esmės --- viešinti BŪTINA, ypač taip vadinamas "šeštiorkas", nes tai asmenys, kurie dėl įvairių priežasčių prisitaikys prie bet ko (pavyzdžių galite prisirinkti iš gyvenimo kiek norite). Vėlgi kas dėl viešinimo --- Jūs teisus ,gali "išviešinti" kaip sakoma į vienus vartus -- o tuomet jau tikrai pragaras.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras