2020 m. liepos 7 d.

 

Kultūros ministerija nedisponuoja žmogiškaisiais resursais ir neleis eksponuoti projektų internete

5
Paskelbta: 2013-05-10 23:24 Autorius: ekspertai.eu

Kultūros ministerijos atsakė į kelis ekspertai.eu klausimus ir vieną pasiūlymą dėl Laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje meninės idėjos konkursui pateiktų projektų ekspozicijos.

Kaip jau rašėme, nors ši ypatingos svarbos paroda startuoja jau pirmadienį, Šarūno Biručio vadovaujama įstaiga iki šiol nesugebėjo apie tai normaliai paskelbti visuomenei, pasitenkindama konkurso dalyviams skirtu pranešimu.

Be to, ministerijos valia piliečiai, norintys pamatyti projektus, kurie pretenduoja tapti pagrindiniu Lukiškių aikštės akcentu, turės sugebėti tai padaryti per 20 valandų šios įstaigos klerkams patogiu laiku.

Bandydami išsiaiškinti šių ir kitų keistenybių priežastis, ekspertai.eu susidūrė su dar vienu savitu reiškiniu.

Paprašius interviu, ekpozicijos reikalus tvarkanti Profesionaliojo meno skyriaus vyriausioji specialistė Janina Krušinskaitė nurodė tai suderinti su ministerijos atstovais spaudai.

Deja, šios valstybinės įstaigos tinklalapyje nėra skelbiami jokie kontaktai asmenų, atsakingų už visuomenės informavimą. Tik gerokai pavargus pagaliau pavyko išsiaiškinti, kad bendrauti su žurnalistais patikėta kultūros ministro patarėjai Daliai Vencevičienei.

Taigi, ministerijos atsakymai atrodo taip:

Kur Kultūros ministerijos svetainėje skelbiami tarnautojų, atsakingų už visuomenės informavimą, kontaktai (prašytume pateikti nuorodą)?

Kultūros ministerija vienintelė iš ministerijų neturi Viešųjų ryšių skyriaus, artimiausioje ateityje žadame ištaisyti pirmtakų klaidą ir manome, kad šiai ministerijai tai ypatingai svarbu. Šiuo metu už komunikaciją esu atsakinga aš, Dalia Vencevičienė, kultūros ministro patarėja.

Ministerijos tinklalapyje paskelbta, kad minėto konkurso projektai bus eksponuojami pačioje ministerijoje. Ar ministerija turi tokiai ekspozicijai pritaikytą erdvę? Kokiose konkrečiai patalpose (salėje, kabinetuose, koridoriuje ir pan.) bus eksponuojami projektai?

Projektai bus eksponuojami Kultūros ministerijos Kolegijų salėje. Salė tam tinkama ir pritaikyta.

Kodėl konkurso projektai bus eksponuojami ministerijoje, o ne panašioms ekspozicijoms pritaikytose erdvėse - Nacionalinėje galerijoje ir kt.?

Muziejai ir galerijos turi savo patvirtintus parodų tvarkaraščius, todėl viešųjų pirkimų procedūrų parodos, kurios yra priklausomos nuo viešųjų pirkimų procedūrų eigos (apskundimų, procedūrų pakeitimų, laiko pakeitimų ir kt.) yra nesuderinamos su prieš metus patvirtinamais parodų planais.

Kur internetinėje erdvėje galima susipažinti su konkurso projektais? Jei projektai nebus eksponuojami interneto erdvėje, prašytume paaiškinti, kodėl.

Projektais interneto erdvėje pagal konkurso sąlygas neviešinami. Tokia galimybė nenumatyta ministerijos biudžete bei konkurso sąlygose.

Ministerijos tinklalapyje paskelbta, kad projektus bus galima apžiūrėti nuo gegužės 13 iki 27 d., nuo 15 iki 17 val., o norintys tai padaryti kitu laiku, turės specialiai susitarti su J. Krušinskaite. Kodėl visuomenės susipažinimui su tokios svarbos ekspozicija ministerija skyrė tik dvi valandas per dieną?

Ministerija nedisponuoja žmogiškaisiais resursais, kurie gali būti skirti tik parodų salių priežiūrai.

Ar tiesa, kad šiame konkurse numatytas tik vienas turas? Jei taip, prašytume paaiškinti, kodėl, nes paprastai tokios svarbos konkursai yra rengiami keliais turais.

Viešųjų pirkimų konkursų tvarką numato viešųjų pirkimų įstatymas. Projektų konkursai organizuojami taip, kaip numatyta Viešųjų pirkimų įstatyme.

Kiek projektų dalyvauja konkurse?

Kultūros ministerija gavo 28 projektų pasiūlymus. (Iš jų 14, kaip skelbė pati ministerija, yra atmesti, tad lieka tik 14 projektų - e.eu past.)

Kiek projektų šiai tarptautiniam konkursui pateikė dalyviai iš užsienio?

Tokie projektai nepateikti.

Ar tiesa, kad šio konkurso data buvo keičiama? Jei taip, prašytume paaiškinti, dėl kokių priežasčių.

Projektų konkurso data buvo pratęsta dėl techninių priežasčių.

Be šių klausimų, interneto portalas ekspertai.eu turi vieną pasiūlymą Kultūros ministerijai. Jei ministerija tikrai neketina eksponuoti projektų interneto erdvėje, siūlome nemokamai padaryti kokybiškas projektų nuotraukas ir surengti ekspoziciją mūsų portale. Prašytume atsakyti, ar ministerija sutinka su šiuo pasiūlymu ir leis ekspertai.eu surengti internetinį projektų pristatymą.

Kultūros ministerija nesutinka su Jūsų pasiūlymu dėl projektų viešinimo, nes negalės užtikrinti Jūsų interneto svetainėje pateikiamos informacijos tikslumo.

Iš ministerijos atsakymo paaiškėjo keli nemalonūs dalykai.

Svarbiausia - ministerija ruošiasi statyti paminklą ne žmonėms, kuriems svarbus Laisvės kovų įprasminimas vienoje svarbiausių sostinės viešųjų erdvių, bet Viešųjų pirkimų procedūroms. Todėl ši įstaiga ir rengia ne projektų pristatymą visuomenei, bet "viešųjų pirkimų procedūrų parodą, kuri yra priklausoma nuo viešųjų pirkimų procedūrų eigos (apskundimų, procedūrų pakeitimų, laiko pakeitimų ir kt.)". Visuomenei šiame procedūrų spektaklyje skirtas už durų išvyto šuns vaidmuo.

Kitaip tariant, pagal gražiausias sovietmečio tradicijas ministerija organizuoja pusiau slaptą nomenklatūrinį renginį, nors "nedisponuoja žmogiškaisiais resursais, kurie gali būti skirti tik parodų salių priežiūrai".

Įdomu, kad ministerijos atsakyme esama ir intriguojančių mįslių. Pavyzdžiui - kokios "techninės priežastys" privertė pratęsti konkurso datą. Gal ministerijos Kolegijų salėje buvo prakiuręs vandentiekis?

Ekspertai.eu toliau aiškinasi situaciją.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Benas
(2013-05-11 15:09:11)
(78.62.185.144) Parašė:

SSSR laikais ar daug kas buvo viesinama? Sistema juk nepasikeite o ir zmones kai kurie tie patys.4. to 1
(2013-05-11 13:04:39)
(86.9.247.29) Parašė:

Ne, nepasitikim.Nepasitikim nei vienu nusipedofilejusiu storu isgama sedinciam valdzioje.3. vilte
(2013-05-11 09:25:57)
(85.255.48.4) Parašė:

Ta Krusinskaite pati turbut nieko ir nezino , ministerija jos rankelemis raudona kaldryte ekspertams uzmesti nori...2. komuniagos...
(2013-05-10 23:57:24)
(78.61.80.242) Parašė:

kaip tarybiniais laikais - viską slėpdavo komuniagos1. Jurgis
(2013-05-10 23:40:10)
(78.57.208.170) Parašė:

Jūs nepasitikit ministerija, kuriai vadovauja ministras, išrinktas žmonių vienmandatėje apygardoje, o ne pralindęs pagal sąrašą?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras