2020 m. liepos 3 d.

 

Krikščioniškasis terorizmas: Centrinės Afrikos Respublikoje vyksta musulmonų genocidas

4
Paskelbta: 2014-04-03 15:29 Autorius: ekspertai.eu

Kaip pranešė „Human Rights Watch“, Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR) vyksta musulmonų genocidas. Pastaruoju metu nužudyti bent 72 musulmonai vyrai ir berniukai, kai kuriems – vos devyneri.

Remiantis pranešimu, pastaruoju metu išpuoliai vyksta pietvakarinėje šalies dalyje esančiame Gueno mieste.

Žudikai – nuo 2013 m. šalyje siautėjanti grupuotė „Antibalaka“ (sango ir mandžos kalbomis tai reiškia „kovoti ne su kardu“), priskiriama krikščioniškajam terorizmui. „Antibalakos“ ištakos – XX a. paskutiniajame dešimtmetyje.

Krikščioniškasis terorizmas – gerai žinomas reiškinys, nors Vakarų žiniasklaidoje įprasta su terorizmu sieti Islamo civilizaciją ir religiją. Vis dėlto terorizmas – globalus dalykas, o krikščioniškoji jo atmaina užfiksuota dar 1605 m. Anglijoje, 1969–1998 m. Šiaurės Airijoje, taip pat Indijoje, Norvegijoje, Rumunijoje, Ugandoje, JAV ir kitur.

Tuo tarpu balandžio 2 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose į misiją CAR išlydėtas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „Spartan“ su dešimties karių įgula. Lietuvos kariai teiks logistinę paramą Prancūzijos vadovaujamai operacijai „Sangaris“, kuria siekiama stabilizuoti padėtį Centrinės Afrikos valstybėje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Prancūzijos operacija „Sangaris“ vyksta pagal 2013 m. gruodžio 5 d. priimtą Jungtinių Tautų Saugumo tarybos rezoliuciją. Jos užduotis – stabilizuoti padėtį ir užkirsti kelią smurtui ir civilių aukoms, sudaryti sąlygas humanitarinei pagalbai šalyje. Lietuva šioje operacijoje dalyvauja atsižvelgdama į Prancūzijos prašymą ir siekdama sustiprinti pastaruoju metu suintensyvėjusį Lietuvos ir Prancūzijos karinį bendradarbiavimą. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Letas Palmaitis
(2014-04-03 22:00:14)
(78.62.221.179) Parašė:

Įvyko neregėtas dalykas: šįkart p. Mindaugo informacija sutapo su "čečėnų teroristų ruporo" Kavkazcentro informacija, nes toje Centrinėje Afrikos Respublikoje krikščionimis pasivadinę laukiniai tikrai vykdo daugeliui afrikiečių, deja, dar įprastą genocidą (beje, toji respublika vienu metu buvo "imperija", o imperatorius Bokasa laikydavo savo šaldytuve skanius kūdikius pietums). Spėju, kad kalbamas neregėtas dalykas įvyko tik iš "meilės" krikščionims.3. Autorius viešai meluoja 2- am
(2014-04-03 20:59:54)
(78.60.7.175) Parašė:

Na, jeigu perskaitėte net pirmą pastraipą, o ne tik antraštę, drąsiai galite būti ekspertu centrinės afrikos (ir ne tik) žinovas. Drąsiai galite teigti, jog (cituoju M. Paleckį): "...Krikščioniškasis terorizmas – gerai žinomas reiškinys...", ir kitur, ir kitą ką :)2. 1-am
(2014-04-03 16:25:58)
(84.15.117.200) Parašė:

Neskleiskite netiesos. Nurodytoje nuorodoje pirmasis sakinys yra toks: "Anti-balaka fighters killed at least 72 Muslim men and boys, some as young as nine, in two recent attacks in southwestern Central African Republic."1. Autorius viešai meluoja
(2014-04-03 16:12:08)
(81.7.76.111) Parašė:

h t t p : / /w w w .hrw. org/node/ 124438 Human Rights Watch visai ne taip pranešė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras