2020 m. sausio 27 d.

 

Kremliaus ir prezidentės D. Grybauskaitės nuomonių sutapimas dėl partizanų, labai supykdė Žmonių partijos atstovus

64
Paskelbta: 2019-01-18 08:38 Autorius: ekspertai.eu
A. Ažubalis, D. Grybauskaitė, L. Kasčiūnas.Nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, išskirtinį kasdienį dėmesį skiriantis Rusijos pasiekimas ir problemoms, pranešė, kad po šių metų sausio 13-osios už nuopelnus apdovanotų partizanų kalbų Seime – suskaudo Kremliui.

„Karo nusikaltėliai, civilių skerdikai, nacių bendrininkai. Taip Lietuvos partizanus pastaraisiais metais ypač aktyviai šmeižiantys Kremliaus dezinformacijos kanalai nepraleido progos sureaguoti į sausio 13 d. Seime vykusį Laisvės premijos įteikimą – aptaškė apdovanotus partizanus purvais. Į tai sureagavo Lietuvos politikai, bet jų prašymas taikyti sankcijas gali likti be atsako“, - skelbiama analitinėje analizėje „Po partizanų kalbos suskaudo ir Kremliui: išpylė melo dozę, o kas už ją atsakys?“.

Pranešama, kad „Sausio 13–osios proga Seime nuskambėjusi partizano Jono Kadžionio – Bėdos kalba sukėlė įvairių emocijų“.

„Kartu su dar 6 laisvės kovotojais J. Kadžionis buvo apdovanotas Laisvės premija, o iš Seimo tribūnos jis kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, savo ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę partizanų vardu prašydamas sustabdyti „tyčiojimąsi iš partizanų ir Lietuvos valstybės pamatų griovimą“, - informuojama publikacijoje.

Teigiama, kad „lyg tyčia kitą dieną iš Kremliaus informacinių kanalų – „Rossija 1“ ir „1-ojo kanalo“ pasipylė nauja užgauliojimų banga“.

„O sausio 15-ąją Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ir jos pirmininką Mantą Martišių dėl šmeižto prieš Lietuvos partizanus. Seimo narių rašte teigiama, kad 2019 m. sausio 14 d. Rusijos televizijos kanalo „Rossija 24“ transliuotoje žinių ir aktualijų laidoje buvo parodytas reportažas, kuriame lietuvių partizanai išvadinti nusikaltėliais ir taikių gyventojų bei vaikų žudikais“, - delfi.lt supažindina su Seime esančių Žmonių partijos atstovų pastebėjimais.

Šiemet Laisvės premija įteikta likusiems gyviems partizanams Jonui Čeponiui, Jonui Kadžioniui, Juozui Jakavoniui, Bronislavui Juospaičiui, Vytautui Balsiui, Jonui Abukauskui, Juozui Mociui. Septyni asmenys parinkti kaip viso laisvės kovos sąjūdžio simboliai. Delfi.lt analitinėje analizėje skelbiama, kad pokario metais nė vienas iš jų nėra nužudęs nė vieno civilio žmogaus.Ekspertai.eu atkreipia dėmesį, kad pernelyg pergyventi nereikėtų – Kremliaus ruporai neatskleidė nieko naujo, o tik pakartojo tuos pačius teiginius, kuriuos savo moksliniame darbe mini Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

O savo moksliniame darbe D. Grybauskaitė yra konstatavus, kad darbo klasės priešai, t.y. į miškus įšėję partizanai–Laisvės kovotojai, „socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu“.

Apie tai plačiau buvo skelbta ekspertai.eu publikacijoje „D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“.

Kaip gerai žinoma, 1993 m., kai Lietuva jau buvo laisva ir nepriklausoma valstybė atsikračiusi tarybinių okupantų, Lietuvos mokslo taryba (LMT) Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė dabartinei Lietuvos prezidentei D. Grybauskaitei socialinių mokslų daktaro diplomą.

Susiję:

LMT prezidentas V. Razumas neišdavė septynių habilituotų daktarų, iš kurių dauguma buvo profesoriai   

Partizanas Bėda nepagailėjo aštrių žodžių literatūriniam vandalui, apvėmusiam partizanų vadus   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
64. Socialistas
(2019-01-22 08:45:41)
(188.69.213.179) Parašė:

ekseprtai=delfi kelia ant sakiu banditus63. Dzukas > 60. T0mas J.
(2019-01-21 18:19:35)
(93.100.87.209) Parašė:

Puikiai zinau Tomuk, kad tamsta didelis banditu gerbejas, kad pats lazoraitis pati samane vaisino ir lietuviska pasa, dar senais laikais, ikiso. Viskas gerai, as niekuo pries. Visada busiu miskiniu priesu, bet galeciau su pagarba pripazinti garbinga priesa. Problema tame, kad nematau as ju. Kur tie garbingi kovotojai? Paviesink nors viena ju didvyriska poelgi, nors viena, verta demesio, zygdarbi. Pasakysiu tau taip - nereikia didelio dydvyriskumo zudyti civilius ir prievartauti moteris kaimuose. Nereikia didelio didvyriskumo, nakti kaip vagis, plesikauti ar sudeginti zmogaus turta. Visi jie, net ta idejiniu naivuoliu mazuma, tai padugnes ir nusikalteliai pries zmonis. Nereikia cia tu "poetisku snargliu" apie kazkokius taurius ir garbingus kovotojus. Nebuvo tokiu.62. Gražu žiūrėti į NKVD gaisrininko dukrą
(2019-01-21 00:39:23)
(185.17.149.205) Parašė:

Melage ji yra gimusi, dabartinė prezidentė net nežino, ar ji iš tikrųjų stovėjo Baltijos kelyjEe, negali pasakyti, kur ji buvo per sausio 13-osios įvykius?61. yel“l“ow submarine to 60. T0mas J.
(2019-01-20 23:42:20)
(88.119.234.132) Parašė:

praleista šitokia fantastiška proga patylėti/nenusišnekėti... :)))60. T0mas J.
(2019-01-20 23:35:57)
(85.206.112.194) Parašė:

Pagarba patriotams, okupacijos metais už laisvę kovojusiems, okupantus ir kolaborantus naikinusiems.59. nerka
(2019-01-19 15:46:25)
(78.31.226.155) Parašė:

kadangi as pats uzauges dzukijos kaime daug klausinejas apie tuos vadinamus partizanus savo dieduku ir kitu senu giminaiciu nei vienas apie juos gerai neatsiliepe ir vadindavo miskiniais lasininiais ir banditais, bet ta karta praktiskai jau ismirus o jaunimui tie veikejai dabar pateikiami kaip didvyriai58. Piksius
(2019-01-19 00:20:59)
(78.58.239.209) Parašė:

Mat kaip galima pavartyti. Ar norėjo kitos šalys tarkim klausimo kažkokiu ten, senai išrastu budu...buti? Sąntvarkos keičiasi žmonės lieka.57. Senis Šaltis
(2019-01-19 00:05:39)
(88.222.97.16) Parašė:

skaičiuk, kuris net iš airiško ip nesugebi pasirašyti nors B vardo, kaip E. "O tu - kaip nori. Turi teisę į savo nuomonę." kokią nuomonę galima turėti, jei tuo metu nebuvau gimęs ir nedalyvavau tiesiogiai? na nebent kokią oficialai įsiūlė, ar koks dzūkas įsiūlys, ar dar kitas siūlytojas. Jau parašiau, kad šiandien tai mažiausia problema. Yra didesnių problemų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras