2020 m. gegužės 25 d.

 

Ministerijos ir kariuomenės užsakytu boingu į Lietuvą bus atskraidintos medicininės apsaugos priemonės

5
Paskelbta: 2020-04-08 15:34 Autorius: ekspertai.eu
Lėktuvas „Boeing 747F“. parool.nl. nuotr.
Lėktuvas „Boeing 747F“. parool.nl. nuotr.

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, pasinaudodamos karinių pervežimų bendradarbiavimo platforma, priėmė sprendimą pasitelkti orlaivį „Boeing 747F“ medicininių apsaugos priemonių pervežimui iš Kinijos į Lietuvą. Orlaivis užsakytas pasinaudojant karinio Europos judėjimo koordinavimo centro (angl. Movement Coordination Centre Europe, MCCE) paslaugomis, gavus Susisiekimo ministerijos prašymą, nes šiuo metu yra didžiulis civilinių orlaivių pervežimo trūkumas.

Liuksemburgui priklausantis orlaivis medicininių apsaugos priemonių krovinį iš Kinijos į Lietuvos Vilniaus arba Kauno oro uostą, planuojama, atskraidins šį sekmadienį, balandžio 12 dieną.

Dar vienas toks orlaivis krovinių pervežimui iš Kinijos užsakytas balandžio 16 dienai.

Europos judėjimo koordinavimo centras - tai NATO ir Europos Sąjungos šalių karinio bendradarbiavimo mechanizmas, leidžiantis dalyvaujančioms šalims efektyviai išnaudoti turimus pajėgumus, pirmiausiai, karių ir karinių krovinių pervežimams. Esant civilinių transporto orlaivių trūkumui rinkoje, Lietuva nusprendė šį mechanizmą pirmą kartą panaudoti humanitariniams, Covid-19 pandemijos suvaldymo tikslams. Lietuva prie karinio Europos judėjimo koordinavimo centro prisijungė 2015 metais. Iš viso šio centro veikloje šiuo metu dalyvauja 28 NATO ir Europos Sąjungos valstybės, kurios tarpusavyje dalijasi turimais karinių pervežimo pajėgumais.

„Karinių pervežimo oru pajėgumų pasitelkimas medicininių apsaugos priemonių atsigabenimui į Lietuvą – tai dar vienas krašto apsaugos sistemos indėlis į bendrą mūsų valstybės kovą su Covid-19 pandemija. Mūsų kariai nuo pat karantino pradžios talkina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste, kartu su Valstybinės sienos apsaugos pareigūnais kontroliuoja atvykstančiųjų srautus Lietuvos pasienyje. Nuo praėjusio savaitgalio keliasdešimt karo policininkų prisijungė prie miestuose patruliuojančių ir viešąją tvarką užtikrinančių policininkų, buvo organizuoti trys karinių oro pajėgų orlaivio „Spartan“ skrydžiai, skirti medicininio krovinio ir užsienyje užstrigusių Lietuvos piliečių parskraidinimui“, –  teigia krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Atsiskaitymas už krovinio transportavimą tarp Krašto apsaugos ministerijos ir Liuksemburgo bus vykdomas ne finansiniais atsiskaitymais, o vadinamųjų ekvivalentinių kreditų EFH (angl. equivalent flight hour – orlaivio C130 „Hercules“ skrydžio valanda) apsikeitimo pagrindu. Dalyvaudama MCCE programoje, Lietuva turi galimybę sąjungininkams pasiūlyti pasinaudoti ne tik savo pajėgumais, pvz. orlaiviu C-27 „Spartan“, bet ir pasinaudoti sąjungininkų turimais orlaiviais. Todėl ir visi atsiskaitymai tarp sąjungininkų vykdomi ne eurais, bet skrydžio valandomis.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Nelaime
(2020-04-08 18:50:18)
(107.77.173.10) Parašė:

Senus surinks nuo mirusiu,dusto ides ir uzsidesit mirty! 5G.turi iranga kuri skleidzia radijacija ir silpna zmogaus vieta isaukia liga,nuo jos mirus viskas nurasoma vardu makarona!4. jeronimas
(2020-04-08 18:14:04)
(109.79.126.179) Parašė:

Paskelbkit kiek toks transportavimas kainuoja Lietuvai.Butu daugeliui atsakymai i klausimus.Lietuva turi tiek verslininku ,tiek siuveju,kurie laisvai galetu pasiutus antsnukius tiekti ne tik Italijai,ne tik Ispanijai,bet ir Kinijaisu USA.Deja,lietuviski verslininkai laukia 5 milijardu dalybu,nes dirbantiems dorai ir saziningai net vergu salygom ,is tu 5 milijardu tektu tik spyga.3. Tai tegul
(2020-04-08 16:32:28)
(78.58.126.191) Parašė:

Iškart skrenda į Italiją ir Ispanija, nes Lietuva gi pasiruošus remti tas valstybės.2. Romas
(2020-04-08 16:04:39)
(77.111.246.53) Parašė:

Pasakyciau kitaip - komunistiniai antsnukiai uzdeti lietuviskam "patriotui". Tai dalinai suvarzys zodzio laisve. :))) Laisvos, proeuropietiskos, Tapino gamybos kaukes visiskai netinka Lietuvai siuo sunkiu laiku. Teks persiorentuoti - galima pradeti siuti triusikus kariuomenei. Nesamone gabent is kito Pasaulio krasto. Kaukes kaukemis, varykit liaudi i laukus arti ir seti - siais metais gali ivykti taip, kad lenkai neparduos produktu.1. Darijus
(2020-04-08 15:49:22)
(185.6.234.25) Parašė:

Griūk negyvas, komunistinės kaukės ant lietuviško patrioto.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras