2018 m. rugsėjo 26 d.


Konservatorius pranešė, kad pasaulyje gali gyventi 4,5 milijono lietuvių ir įregistravo Grįžimo įstatymo projektą

52
Paskelbta: 2017-09-22 12:33 Autorius: ekspertai.eu
K. Masiulis. Nuotr. tsajunga.lt
K. Masiulis. Nuotr. tsajunga.lt

Konservatorius Kęstutis Masiulis įregistravo Grįžimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-1130, kuriame aptariama valstybinė grįžimo politika, grįžtančiųjų į Lietuvą teisės ir jų apsauga.

„Lietuvos valstybė susiduria su didele lietuvių emigracija, o tai yra viena iš svarbiausių strateginių problemų šalyje. Dabartinė Vyriausybė, kaip ir buvusios vyriausybės, šiai problemai neskiria reikiamo dėmesio ir išteklių. Šis įstatymas paskatins Vyriausybę veikti. Izraelis, sėkmingai skatinantis žydų imigraciją, savo politiką grindžia 1950 m. priimtu Grįžimo įstatymu. Tai tinkamas pavyzdys Lietuvai“, - pasakė teisės akto rengimą inicijavęs parlamentaras.

Pagal įstatymą, šalyje turėtų atsirasti kompetentinga institucija, kuri skatintų lietuvių kilmės asmenų ir su Lietuva istoriškai susijusių asmenų grįžimą į Lietuvą.

„Lietuvoje turėtų veikti „vieno langelio“ principas, kad visi norintys grįžti į Lietuvą žinotų ką valstybė gali jiems pasiūlyti, o jau grįžus, kas padės integruotis. Iki šiol Lietuva labai pasyviai bendravo su lietuviais užsienyje, atsiliekame ne tik nuo Izraelio ar Airijos, bet ir nuo kaimynų lenkų. Net tremtinių sugebėjome susigrąžinti vos 2 tūkst. šeimų“, - išaiškino K. Masiulis.

Pasak konservatoriaus, nuo 1990 m. Lietuvoje gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 iki 2,8 mln., tačiau lietuvių kilmės asmenų, K. Masiulio skaičiavimais, pasaulyje gali gyventi apie 4,5 mln.

Šaltinis: lrs.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
52. E
(2017-10-01 12:55:58)
(8.37.225.182) Parašė:

Ateities Lietuva jau gyvena internete, nebeliko skiriančių sienų, pasaulio pilietis daugiau nebesieja savęs su kokia nors teritorija, etnine ar religine grupe. Nacionalizmas ir protekcionizmas yra tik paskutinės kliūtys liberalios demokratijos kelyje į pasaulinį dominavimą.51. .
(2017-09-24 17:20:38)
(213.103.84.56) Parašė:

Prašaliečiui ..juk be Petkevičiaus kūrinio ir Orwelo palyginimu nelabai ką ir turite čia pacituoti .:) Gal problema 'išrankus' skonis ? o gal pripratote nuryti sukramtyta ? bet kuriuo atveju stebėti bus įdomu tik vienu atveju jei ka nors daugiau matysite per tą binokli .:)50. Prašalietis-45. .
(2017-09-24 15:54:21)
(90.113.241.128) Parašė:

Prašalieti .. skirtingai nuo Jūsų , mano samprotavimai skirti visiems gebantiems juos perprasti – apgalvoti , nebus bėda jei juos ir ignoruos , laisvė galvoti nesirišant prie peršamu stereotipu ir matymo esamo viena puse , problema tamstu stebėtoju , bet tai jau tęsiąsis per ilgai ..,Įdomu stebėti šiandienos Tamstos tipo"tautinių mąstytojų"samprotavimus pereinančius į tranzo būseną ir bendravimą su prosenelių dvasiomis,kurio prasmę,po kiek laiko perskaitęs savo komentarą,vargu ar besuprasi pats.Daugiau skaityk tau ir tokiems kaip tu skirtus "genealius straipsnius"šiandienos"tautinio mąstymo guru,tautos patriarcho,inteligentų inteligento"ir t.t.Lansbergių Vytautuko"Santykis yra viskas"(ištraukėlė yra ankstesniame komentare)ir panašius,ir pačiam viskas pasidarys aiškiau nei aišku"apie būtinus pokyčius visuomenėje ,.."ir be tavo kreipimosi į prosenelių dvasias..."problema tamstu stebėtoju , bet tai jau tęsiąsis per ilgai .., kad tai galima butu vadinti ieškojimu atsakymu . Savo išvadas apie būtinus pokyčius visuomenėje ,..retranliavau ‚ čia, ..dar tada kai ekspertai galėjo blokuoti visus kitaip galvojančius ir su ju ‚trizna‘ nesutinkančius".49. įdomu
(2017-09-24 15:04:01)
(84.46.238.248) Parašė:

ką reiškia vienas įstatymo projektas(grįžimo) prieš šimtą įstatymo projektų(išvarymo)?48. senis
(2017-09-24 14:12:43)
(84.15.178.121) Parašė:

visi, kurie negerbia savo tevu, seneliu, nemyli savo vaiku, visi kurie ciulpia negrui, kad islikti prie lovio, kita gyvenima gali praleisti Masiulio kailyje. Gerbiamas Lietuvi, ar noretum kokius 70 metu praleisti tokios taburetes vietoje?47. dimmer
(2017-09-24 10:02:53)
(86.38.215.213) Parašė:

stasikas paskutinius kelis mėnesius gvildena klausimą: tai visgi kas? višta ar kiaušinis? Imbicilas vis kiša valdžios sampratą į paprasto žmogaus gyvenimą :))) viens durnai mėgina stasikui pasakyt, kad valdžia be paprasto žmogaus yra niekas, o tam susivirškina, kad valdžia reikalinga tam, kad nuolatos plaktų varguolį, antai tie patys varguoliai yra kalti, kad tokia valdžia :D bl tikrai norėčiau tą idiotą stasiką gyvai pamatyt :D nes realiai tikrai su juo kažkas negerai :)))46. .
(2017-09-24 09:36:23)
(90.135.225.116) Parašė:

Dzukai .. buvote Dzukas tapote geltonas, lengva nusiristi :))45. .
(2017-09-24 09:35:17)
(90.135.225.116) Parašė:

Prašalieti .. skirtingai nuo Jūsų , mano samprotavimai skirti visiems gebantiems juos perprasti – apgalvoti , nebus bėda jei juos ir ignoruos , laisvė galvoti nesirišant prie peršamu stereotipu ir matymo esamo viena puse , problema tamstu stebėtoju , bet tai jau tęsiąsis per ilgai .., kad tai galima butu vadinti ieškojimu atsakymu . Savo išvadas apie būtinus pokyčius visuomenėje ,..retranliavau ‚ čia, ..dar tada kai ekspertai galėjo blokuoti visus kitaip galvojančius ir su ju ‚trizna‘ nesutinkančius . Iš esmė Jus ginate publika ..kuri kitokia nei esama valdžioje , bet jų virsmas svarbiais toks atgrasantis ir nepriimtinas ...kad toliau to tinklapio ir raudojimo Daukanto a. nieko ir neprilipdysi . Jie neturi idėjų Lietuvai .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras