2020 m. gegužės 25 d.

 

Konservatorių bendruomenės susitarimas: nacių kolaborantai yra mūsiškiai, jie geresni negu sovietų kolaborantai

19
Paskelbta: 2018-09-25 16:10 Autorius: ekspertai.eu
T. Venclova.


Poetas, publicistas, profesorius Tomas Venclova LRTDELFI rugsėjo 24 d. radijo laidoje „LRT aktualijų studija“ išreikė savo nuomonę dėl netylančios diskusijos susijusios su paminklų už Lietuvos laisvę kovojusiems nacių kolaborantams.

„Kiek žinau, J. Noreikos memorialinė lenta nėra nuimta, nors to daug kas reikalauja, taip pat ir aš pats reikalavau, pasirašiau po tokiu raštu. Ir K. Škirpos gatvė nėra pervadinta, nors ji labai svarbioje mūsų sostinės vietoje, prie pat Gedimino kalno.

Visą laiką atsiduriame į tokią tarsi nematomą sieną. Visą laiką vyksta bandymai pateisinti tuos asmenis. Tie bandymai, mano manymu, yra gana bejėgiški, gana nesąžiningi. Visą laiką kalbama, tą skaičiau ir šiomis dienomis – surinkime visą dokumentaciją, tegul istorikai įvertina. O tai reiškia – atidėkime iki švento niekados. Nes surinkta pakankamai dokumentacijos, kad galėtume pasakyti: J. Noreika ir K. Škirpa, ypatingai J. Noreika, suvaidino gana svarbų vaidmenį Lietuvos istorijoje, bet jie nėra herojai be priekaištų. O valstybininkams, jeigu jų vardu vadiname gatves, arba kabiname lentas, neturi būti rimtų priekaištų.

Yra pakankamai dokumentų, kad K. Škirpa reikalavo eliminuoti žydus iš Lietuvos gyvenimo. Arba J. Noreika – pasirašė, o tai ir yra dokumentacija, kurios reikalaujama – pasirašė, kad žydai būtų izoliuoti gete, o jų turtas būtų konfiskuotas.    

Tai lygiai tas pats, arba net dar blogiau, negu pasirašyti įsakymą dėl lietuvių trėmimo į Sibirą. Labai panašus dalykas. Sakoma, na, J. Noreika pats nežudė. Nežudė. Bet ar tas valdininkas, kuris trėmė lietuvius, bet sušaudymuose, kankinimuose nedalyvavo,  į vagonus negrūdo, tik pasirašė, kad reikia ištremti, ar mes tokiam žmogui kabiname memorialinę lentą? Manau, kad ne.

Aš tik norėčiau, kad nebūtų gerbiami tie, kurie pagarbos nenusipelnė. Aš priešinausi sovietiniais metais ir dabar priešinuosi tiems dalykams, kurie man atrodo neteisingi. <...>

Kaip žinome, net J. Noreikos anūkė laikosi pažiūrų, kurios artimesnės mano pažiūroms. Toji diskusija smarkiai gadina Lietuvos prestižą. Lietuvoje tarsi yra toks visuomenės sutarimas: nacių kolaborantai yra mūsiškiai, jie vis dėlto geresni negu sovietų kolaborantai. Mano manymu, kažkuo netgi blogesni. Blogesni tuo, kad labai pakirto Lietuvos prestižą pasaulio akyse. Pakirto dešimtmečiams, galbūt net šimtmečiams, padarė Lietuvai labai daug žalos savo veikla, savo dalyvavimu Holokauste, savo tuomete propaganda. Tai žala, kurią Lietuvai iki šiol labai sunku išsrėbti.

Su mūsų nacių kolaborantais pasaulis niekad nesutiks, niekad jų nepateisins. Juos teisindami, mes pasaulyje daromės savotiška anomalija. To mes neturime daryti“, - teigė T. Venclova.

R. Bogdanas.


Tačiau kaip visada agresyvūs ir fanatiški konservatorių bendruomenės atstovai (nūdienos neonaciai – ekspertai.eu pastaba) savo nepriklausomuose ir valstybiniuose žiniasklaidos kanaluose išreiškia aktyvią poziciją siekiant pateisinti Generolo Vėtros poelgius. Vienas iš tokių – buvęs profesoriaus Vytauto Landsbergio patarėjas, konservatorių analizių analitikas Ramūnas Bogdanas.Keli susiję:

Prieš akis pamatęs kopijas dokumentų, L. Linkevičius užsimojo prieš Generolą Vėtrą ir ragina nesvyruoti  

Šis tas nauja dėl „Generolo Vėtros“   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
19. skorpe
(2018-09-26 03:03:51)
(37.228.230.184) Parašė:

youtube.com/watch?v=Gi3kUvv5cuE ///С ЭТИМ НАДО КОНЧАТЬ - Жак Фреско - Проект Венера18. skorpe
(2018-09-26 02:41:46)
(37.228.230.184) Parašė:

youtube.com/watch?v=6_l7Ibj6klE ///Истинная суть и смысл любой религии, Ролик бомба для мозга17. Nu jo... (pataisymas)
(2018-09-25 21:14:47)
(188.69.196.66) Parašė:

Turėjo būti "...dekriminalizavimas..."16. Nu jo...
(2018-09-25 21:12:53)
(188.69.196.66) Parašė:

Kažkaip smulkmeniškėja konservatoriai, - vis pešiojasi dėl kažkokių paskirų veikėjų. O juk būtų daug paprasčiau nesismulkinti ir pripažinti tai, kas plika akimi matosi: karo metų ir pokario nusiklatimų prieš civilius dekriminaliavimas yra vienas kertinių konservatorių partijos ideologijos akmenų.15. Nesamonė
(2018-09-25 20:57:44)
(78.62.225.181) Parašė:

Čia dėl to kad Lietuvoje nebuvo SS?14. K To Vytas
(2018-09-25 20:44:11)
(84.15.191.66) Parašė:

As Nieko neklausiu. Ar Tu pasiruošęs , kad eilinio šimtmečio karo metu, bus siaubiamos anglu, olandų, vokiečių ir amerikonu sodybos Lietuvoje ir kitose ES salyse? Visi žmonės vienodi. Holokaustas visiems bus vienodai, nes LIETUVOJJE jokiu žydų parduotuviu Nera. O dabar paskaičiuok, Kas ir Ka išnaikino? P.S. aš ne žydas, aš socialistas, gimęs Sibire, man rūpi Taika Planetoje, mano šeimos saugus gyvenimas, neziuriu TV dėžės, Ieškau alternatyvių šaltinių ir vertinu . Todėl žinau, apie Ką rašau. Nebūk naivus.13. trumpai
(2018-09-25 20:37:45)
(78.57.130.78) Parašė:

Taip taip jie yra musiškiai nes tuo metu aš ten buvau ir galvas pjaušciau o kita pusė blogesnė nes man galva žadėjo nupjauti,viskas aišku,12. Vytas
(2018-09-25 20:07:12)
(46.249.171.29) Parašė:

Pasiklausius vienos pusės atrodo, kad antrojo pasaulinio karo metu buvo žudomi tik žydai. Iš jų pusės pretenzijos reiškiamos tiek Hitleriui, tiek Stalinui bei jų valdomoms, t.y. okupuotoms valstybėms. O kad tų okupuotų tautų etniniai gyventojai irgi buvo žudomi, tai nesiskaito? Ar kas nors suskaičiavo, kiek lietuvių buvo išžudyta per vokiečių ir Tarybų Sąjungos okupacijos metus ir kas perskaitys jų pavardes? Arba, kas atsakys į klausimą, kodėl draudžiama tyrinėti holokausto istoriją? Arba, juk žinomas faktas, kad žydų getuose veikė pačių žydų policija, ar kas nors nustatė tos policijos veikimo rezultatus? Ar kas nors įvertino žydų-enkavedistų veiklos rezultatus lietuvių atžvilgiu pokario metais, pav., Rainių tragediją? Klausimus galima tęsti, tik ar yra prasmės?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Lietuva rodo lyderystę pasaulyje – kovodami su koronavirusu prikaustėme viso pasaulio dėmesį: ruošiamės 2 bangai
11 Didelio dėmesio taip pat susilaukė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, kuris pristatė Lietuvos patirtį kovoje su koronavirusu.