2020 m. birželio 5 d.

 

Konservatorė kviečia žiūrėti Rusijos televizijos laidas ir reaguoti į Rusijos politikų pasisakymus

39
Paskelbta: 2015-05-29 07:32 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorė R. Juknevičienė (viduryje). Nuotr. facebook.com
Konservatorė R. Juknevičienė (viduryje). Nuotr. facebook.com

Lietuvos valdžia siūlo nekreipti dėmesio į vienoje Rusijos televizijos laidoje Rusijos Dūmos deputato Vladimiro Žirinovskio išsakytus grasinimus, pranešė valstybinis trasliuotojas LRT gegužės 27 d. laidoje „Panorama“.

Joje buvo parodytos ištraukos iš Rusijos televizijos Pirmojo kanalo laidos „Momento struktūra“, kurioje dalyvavo ir Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas.Tačiau nors valdžia siūlo vienaip, konservatorė Rasa Juknevičienė siūlo atvirkščiai ir teigia, kad reaguoti į V. Žirinovskio pasisakymus reikia. Apie tai aistringa rusiškų televizijos kanalų megėja ir aktyvi rusiškos informacijos skleidėja paskelbė savo naujausiame esė, pavadintu „Dėl Žirinovskio“, kurį publikavo facebook'e.

Visą politikės poleminį samprotavimą ir skelbiame.Dėl V. Žirinovskio.

Kremliaus propagandai labai naudinga primesti suvokimą, jog Žirinovskis yra savarankiškas, jog jis yra tiesiog tik Žirinovskis, todėl į jo pasisakymus nereikia kreipti dėmesio.

Žirinovskis nėra tik Žirinovskis. Jis yra Kremliaus sistemos dalis, ypač aktyviai naudojama informacinio karo fronte. V. Putinas, kurdamas savo valdžios vertikalę, sukūrė ir savo „valdomos demokratijos“ sistemą, kurioje Žirinovskis kartu su Ziuganovu vaidina svarbų vaidmenį. Iš pradžių jie buvo afišuojami kaip „opozicija“ Putinui, kaip baidyklės naiviems Vakarams: „Žiūrėkite, Putinas yra gerai, palyginus su tuo, kas gali ateiti vietoje jo“. Žirinovskis savo opozicinį vaidmenį šalies viduje visada aktyvuoja prieš taip vadinamus rinkimus, kai staiga pradeda šaukti ant valdžios. Taip jis „nukanalizuoja“ dalį nepatenkintųjų, labiau šovinistiškai nusiteikusių rusų. Tačiau jų balsai patenka į Kremliaus taupyklę. Taip pat ir su Kremliui labai reikalingu Ziuganovu. Į tą pačią taupyklę patenka sovietine nostalgija sergančių komunistų balsai. Žinant, kaip Kremlius dorojasi su tikrąją opozicija, nereikia didelių analitinių gebėjimų, kad tą suvoktum.

Taigi, Žirinovskis nėra tiesiog Žirinovskis. Ir netoliaregiška jo pasisakymus lyginti su kokio nors keistuolio senatoriaus pasisakymais JAV Senate, kaip šiandien ir vėl naiviai (atsiprašau) komentavo Kęstutis Girnius. Žirinovskis yra Putino sistemos svarbi dalis, nes pasako tai, ką Kremlius nori pasakyti. Pasako šokiruojančiai, šiurkščiai, tačiau taip yra testuojama situacija. Jei Kremliui nepatiktų jo pasisakymai, tai Žirinovskio tiesiog nebūtų Kremliaus valdomose televizijose. Dabar jis ten kone kasdien.

Todėl reaguoti į Žirinovskio pasisakymus reikia. Solidžiai, ramiai, bet reikia.

 

Po šio konservatorės esė kyla tik vienas klausimas – o kaip reaguoti ir kas turi reaguoti, tuo labiau, kaip kad skelbia pagrindinis šalies informacinis kanalas, Lietuvos valdžia siūlo nekreipti į tai dėmesio?

Be to, praėjusią savaitę Seimas priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva pateiktas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurių pagalba ribojamas rusiškų televizijos kanalų žiūrėjimas ir tokiu būdu „stiprinamas šalies saugumas ir ginama laisvė“. T. y. šiuo įstatymu siekiama, kad Lietuvos žmonės nei girdėtų, nei matytų priešiškos teroristinės Rusijos skleidžiamą informaciją ir ramiai sau gyventų.

Tačiau kaip ten bebūtų, jei jau patyrusi konservatorė primygtinai rekomenduoja žiūrėti rusiškus kanalus – nes jų nežiūrint neįmanoma būtų reaguoti, ekspertai.eu siūlo atsižvelgti į R. Juknevičienės rekomendacijas ir pamatyti visą šią plačiai Lietuvoje išreklamuotą Rusijos televizijos laidą patiems.Susiję:

Galimybė pamatyti vaizdo įrašus, kuriais remiantis ir buvo priimtos įstatymo pataisos, saugančios Lietuvos laisvę

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
39. sena
(2016-02-15 17:29:08)
(78.57.228.83) Parašė:

kur.va, kaip politike-nulis. gal reikejo likti pediatre???38. puikus gebėjimas
(2016-02-14 19:20:41)
(88.119.46.34) Parašė:

savo interesams reikalaujant,persijungti i kitą bangą vietoje įprasto "uždrausti!"37. Taigi
(2016-02-14 08:06:28)
(88.119.204.236) Parašė:

Suprantu (ir užjaučiu)Juknevičienę - prasidėjo klimaksas, naktimis nesimiega, pila prakaitas. Lieka naktimis tik rusiškus kanalus žiūrėti36. 3,14zdabolams ir beretninkams
(2016-02-13 23:34:50)
(109.252.216.39) Parašė:

Tikiu į Dievą Tėvą visagalį, Rusijos dangaus ir žemės sutvėrėją; į Vladimirą Putiną, vienatinį jo sūnų, mūsų Viešpatį, kuris prasidėjo iš Šventosios tarybos Dūmos motinos, šiek tiek kentėjo nuo Baracko Obamos, buvo NATO bandytas prikalti prie kryžiaus, bet nenumiręs iškart nužengė į dangų. Sėdi dabar visagalio Dievo Tėvo dešinėje, iš ten ateis gyvųjų ir mirusiųjų Rusijos priešų teisti. Laukit labusai, ateis tikrai.35. Yra
(2016-02-13 20:25:20)
(109.252.216.39) Parašė:

Gana. Ilsekites p. profesoriau, vartykites kur siltuose krastuose ant juros kranto pries saulute, jus galite sau tai leisti, ne taip kaip nedaugelis pencininku. Ka jus parasysite, skaityti nebereikia, viskas aisku ir nuspejama. Ar ka naujo pasakėte?34. cha
(2015-06-14 11:58:14)
(90.130.18.129) Parašė:

25 metu senumo rajkomo sekretores nuotrauka...isverstrakuriai arsiausiai loja...33. Mindaugas
(2015-06-10 14:31:09)
(194.0.160.129) Parašė:

jukneviciene irgi tarnauja rusijai. bet juk reikia kazkoki farsa parodyt atseit mes ne rusijai tarnaujame32. Taigi...
(2015-06-07 13:55:36)
(77.21.116.109) Parašė:

Du ekstremalai - Zirinovskis ir Jukneviciene. Skirtumas tik tas, kad Zirinovskis tarnauja Rusijai, o Jukneviciene USA/NATO.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras