2020 m. vasario 23 d.

 

Konservatorė išaiškino, kas yra „Daesh“: analizuoti padėtį – ir mūsų darbas

17
Paskelbta: 2016-11-20 16:37 Autorius: ekspertai.eu
R. Juknevičienė. Nuotr. facebook.com
R. Juknevičienė. Nuotr. facebook.com

Konservatorė Rasa Juknevičienė socialiniuose tinkluose pranešė, kad šiandien NATO PA sesijoje pristatė rezoliuciją „Kaip įveikti Daesh“.

„Šiandien NATO PA sesijoje Stambule pristačiau rezoliuciją Defeating Daesh. Lietuviškai turbūt būtų „Kaip įveikti Daesh?“

Kas yra Daesh? Pas mus vadinama Islamo valstybe. Jau prieš porą metų buvo pastebėta, kad toks teroristinės organizacijos pavadinimas skleidžia neteisingą propagandinę žinutę. Iš tiesų tai nėra nei visas islamas, nei jokia valstybė.

Todėl buvo pradėtas naudoti kitas žodis – Daesh. Tai yra arabiškas tos pačios ISIS akronimas, kuris lotyniška abėcėle atrodo taip: „al-Dawla al-Islamiya fil Iraq wa al-Sham“ (ad-Dawlah al-Islāmiyah fī 'l-ʿIrāq wa-sh-Shām - red. past.). Tačiau šis sutrumpinimas skamba panašiai kaip arabiškas žodis sutrypti, sutriuškinti (tiksliau, nesantaikos skleidėjai - red. past.) Jis nelabai patinka tos vadinamos valstybės veikėjams.

Taigi, pavadinimas Daesh naudojamas tam, kad išvengtume propagandinio Islamo valstybės vartojimo.

Daesh veikia Sirijoje ir Irake. Prieš šią struktūrą nuo 2014 metų kovoja Global Coalition, plati valstybių koalicija. Jai pavyko išstumti Daesh iš 56 proc. jų kontroliuotos teritorijos Irake ir iš 27 proc. – Sirijoje.

Ar mums svarbu, kas vyksta tose žemėse? Taip, labai svarbu. Visų pirma todėl, kad esame vieno aljanso nariai ir grėsmės sąjungininkams, yra ir mūsų grėsmės. Juk mes norime, kad grėsmes mums sąjungininkai taip pat traktuotų kaip savo grėsmes. Solidarumas yra NATO pagrindas.

Antra, Sirijoje aktyviai veikianti Rusija turi savų tikslų. Kaip jau rašiau vakar, ji turi geopolitines užmačias, veikia plačiu Vakarų – Pietų frontu palei visą sienos su NATO perimetrą. Todėl kibirkštys Pietuose, kur yra viena stipriausių NATO valstybių Turkija, gali sukelti pavojingą domino efektą iki pat mūsų. Ir atvirkščiai, jei Rusija situaciją eskaluotų pas mus, banga gali nusiristi tuo pačiu domino principu.

Trečia, padėtis Viduržemio jūros pietiniame ir rytiniame regionuose yra didžiulių migracijos srautų į Europą priežastis. Ten gyvena apie 90 milijonų jaunų žmonių nuo 15 iki 28 metų, kurių daugelis neturi darbo. Jie neišvengiamai veršis į turtingesnę Europą. Turime suprasti, kad tai ilgalaikis procesas ir vien sienų stiprinimu pabėgėlių srautų nebus įmanoma sustabdyti. Šiandien vienas pranešėjas kalbėjo apie rimtą Maršalo planą (toks buvo sukurtas po karo Europai) toms valstybėms. Šalia juk yra turtingoji arabų pasaulio dalis, kuri nedaug teprisideda prie regiono stabilizavimo.

Kol kas efektyvių receptų nėra, bet analizuoti padėtį – ir mūsų darbas. Šiame pasaulyje yra daug kas glaudžiai susiję“, - išaiškino konservatorė.

Susiję:

Ir šviesa, ir tiesa Mūs žingsnius telydi   

Gerai pasirengė R. Juknevičienė, bravo. Vikipedijoje taip viskas ir aprašyta. Tiesa, joje dar parašyta, kad su Daesh kovoja ir Iranas, Rusija, Azerbaidžanas, Pakistanas, kurie NATO vadovaujamai Globaliajai koalicijai nepriklauso, tačiau kovodami su teroristais yra gerokai daugiau nuveikę nei kelerius metus nežinia ką veikusi koalicija, nepastebėjusi, kaip Daesh vieną po kito naikino kultūros paveldo objektus (pvz., Palmyroje Sirijoje) ir civilius. NATO vadovaujama koalicija susiėmė tik po Rusijos veiksmų.

Kodėl R. Juknevičienė neužsiminė apie tai? Nejaugi jai nerūpi Palmyra ir Daesh engiami Sirijos bei Irako gyventojai?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
17. real
(2016-11-21 20:04:34)
(158.255.171.180) Parašė:

Šlykštu. konservatoriai mirę mano akyse. Antras milijonas emigruoja, o jie vis dar apie savo "vertybes", kai valstiečiai kviečia konsoliduotis. Apgailėtina.16. as
(2016-11-21 20:02:02)
(78.56.103.233) Parašė:

bobela galėtų pati imt šautuvą į rankas ir varyt į Siriją kariaut su Daesh, bent nauda būtų Lietuvai15. Brudams konservatoriams
(2016-11-21 19:56:09)
(158.255.171.180) Parašė:

Tai taip išeitų,kad konservatoriai turėjo skurdo panaikinimo formulę,pagal kurią reikėjo pensijas atimti.Kartu su socdemais pasikeisdami pagal savo formules taip nuvarėt Lietuvą,kad jus teisti reikia,o už Skvernelį nebalsuojat ir pavydo, norit ,kad ir jam nepasisektų,tada pulsit kaip žvėrys,ką jūs gerai sugebat14. Kas yra Daesh?
(2016-11-21 10:39:33)
(5.20.115.102) Parašė:

Tai Amerikos ir NATO kūrinys iki šiol jų palaikomas ir remiamas ginklais ir kt..Kai Rasytės draugai nustos remti,tai rusai daug greičiau nukenksmins tą Daesh.13. Nu jo
(2016-11-21 08:47:18)
(84.240.21.23) Parašė:

Gavo progą pakudakuoti, tai ja ir pasinaudojo....12. Vidas
(2016-11-21 01:02:48)
(5.20.95.49) Parašė:

Musulmonu genocidas vygdomas jav ir ju sajungininku prasidejo praeito amziaus 6 desimtmety. Kai zydai jav rememi musulmunu zemese ykure Izraeli. Kure jie Izraeli okupuodami keleto musulmonu valstybiu teritorijas. Daugiasia nukentejo Palestina ir Egiptas. Nuo tada jav ir sajungininkai siekia uzvaldyt naftos ezerus an kuriu “pludurioja“ musulmoniskos valstybes. Jie nese “demokratija“ zudydami ir grobdami. Kirsindami konfliktus ir juos “gesindami“ uzvaldydavo vis daugiau naftos greziniu. Pries iraka buvo Kuveitas kur “isvaduotojai“ pasiliko. Bet naftos troskulys beribis, todel jiems prireike Irako. Veliau Libija. Kadafis kazkada Vasinktone statesi savo palapine ir glebesciavosi su jav prezidentu. Buvo jav daugas! Kol laike atsuktus naftos krniukus amerikai. Bet vos juos uzsuko ir tapo diktatoriu... Nors Libija buvo turtingiausia siaures afrikos valstybe. Mokslas ir medicina buvo namokami. Mediku mokytoju atlyginimai sieke 300 jav doleriu. Pagal Libijos kainas, tai pasakiski atlyginimai. Zmones gyeno gerai. Bet issigimeliai jav ir sajungininkai sukele kara, sukirsino ir apginklavo smogikus ir padedami jiems aviacijos bombomis nuverte ir nuzude Kadafi. Baigesi kaip Irake. Klestejusi, turinga valstybe sugriauta. Plusta pabegeliu srautai i europa. Kiti pasiryze atkersyt jankems uz sugriauta valstybe ir simtus tukstanciu nuzudytu tautieciu passeka Irakieciu pavyzdziu. Jungesi prie islamistu pasiryze iki mirties kersiyt tiems kas sugriove ju valstybes, teims kas isszude ju brolius, seseris giminaicius, semas, draugus ir tautiecius. Jie neturi ka prarast, jie dega neapsakomu pykciu ir troksta kersto. Tad jie ziaurus, negailestingi, nebijo mirt ir kivoja kaiop zverys. Todel ir sunku juos nugalet. Na ir Sirija. Nesenei klestejusi, turtinga valstybe neitiko jankiams, neatsiklaupe, pries juos Asadas. Ir baigesi kaip ir Libijoj..... O jankiai gudrus. Jie teroristu pagalba siekia savo tikslu. Teroristai kol kas atlieka jiems naudinga darba. Todel ir remia juos. Remia ir imituoja kad pries teroristus ksariauna. Net irasus kur rusai maikina islamistus, jie pasisavino ir rodo atseit tai nato koalicija subombardavo.11. T0mas J.
(2016-11-20 23:50:11)
(84.55.8.176) Parašė:

Kol JAV ir jos draugai nekišo nosies į Iraką - nebuvo jokio DAESH. Ši organizacija susikūrė kaip logiškas atsakas į Vakarų vykdomą (JAV vadovaujant) musulmonų genocidą. Kai JAV pradėjo tą genocidą - nebuvo jokio pasiteisinimo prieš rinkėjus, tad prireikė melo, prasimanymų tai kruvinai agresijai pridengti. O šiandien jau paprasčiau - „Kaip įveikti Daesh?“ Esmė be galo paprasta - JAV kuria įvairiausius planus, kad tik kiršinti musulmonus tarpusavyje, naikinti musulmonus ir tą naikinimą pagrįsti melagingomis priežastimis. JAV naikina visur ir visus, kas tik atsisako jai paklusti. Visi žinom koks buvo Irakas valdomas S.Huseino - šis valdovas ne itin švelniomis priemonėmis, bet sugebėjo šalyje palaikyti tvarką. 2003 m. atėjo į Iraką JAV vadovaujami okupantai ir neišėjo iki šiol. Atėję nužudė daugybę musulmonų, vien neginkluotų civilių išžudyta 134000. Tai žino viso pasaulio musulmonai, ir iš religinio solidarumo jie keršija Vakarų pasauliui už savo tikėjimo brolių genocidą, kuriame deja dalyvavo ir daugybė Europos valstybių. Esu prieš musulmonų genocidą. LAUK JAV okupantus iš Irako!10. V.Ladas
(2016-11-20 21:53:31)
(188.69.212.9) Parašė:

Kaip supratau, neišrinktoji konservatorė pateikė visai ES receptą, kaip įveikti Daesh. Labai įdomu, kaip? Gaila, kad neišdėstė mums, vietoje to nukopijavo Vikipedijos tiesas, pridurdama, kad receptų tai ir nėra. Tai kaip įveikti Daesh, Rasele. Ką ten priraizgei toje rezoliucijoje, ir ar verta buvo gadinti popierių ar tuščiai varinėti kitą informacijos teikimo priemonę?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
to 6. > 1. Tomas
IP 89.163.239.216 | 02:34:41 Valdykis cizofrenike....
to 1
IP 78.58.110.126 | 02:22:48 neadvokatauja, o talpina, kaip ir jusu nuomone....
Prapuls
IP 78.58.110.126 | 02:14:56 ir sie pinigai......
IMPLEMENTUOTAS
IP 78.58.110.126 | 02:07:37 Atsiminkit. Lauksim dar izmu, azmu. Man patinka -INFLUENCERIS....