2019 m. gruodžio 7 d.

 

Konferencija „Lietuviško pieno ūkio perspektyvos“

5
Paskelbta: 2015-09-10 07:34 Autorius: Žemdirbių Savivaldos Asociacijos pirmininkas Algirdas Mačiulaitis

Rugsėjo 8 d. Jurbarko rajone, Raudonėje, vyko pirmoji respublikinė konferencija „Lietuviško pieno ūkio perspektyvos“, kuria inicijavo kaimo bendruomenė „Prie Raudonės pilies“. Konferencijoje dalyvavęs gausus žemdirbių būrys dar kartą įrodo, jog žmonės nebenori daugiau dirbti vergijoje. Raudonės verslininkų Rimutės ir Sigito Kuncių salė vos sutalpino iš visos Lietuvos suvažiavusius žemdirbius, valdžios ir vyriausybės atstovus bei Seimo narius. Beje konferenciją tiesioginiame eteryje stebėjo būrelis Vokietijoje „uždarbiaujančių“ lietuvių ir keletas Vokietijos Westfalijos žemės ūkininkų, kuriuos subūrė kaimo bendruomenės „Prie Raudonės pilies“ narė Irena Janulaitienė. Vokietijoje stebinčių konferenciją lietuvių replikas konferencijos dalyviai stebėjo dideliame monitoriuje. Konferencijos dalyviams buvo pagarsinti sveikinimai nuo Zarasų rajono žemdirbių asociacijos, nuo Londono lietuvių bendruomenės, bei Kauno miesto tarybos nario Kęstučio Pūko kreipimasis į žemdirbius, skatinantis puoselėti lietuviškų produktų gamybą bei pardavimą tiesiogiai vartotojui, aplenkiant didžiuosius prekybos centrus.

Susidomėjimą sukėlė visų pranešėjų paruošta medžiaga. Dabar jau galima pasakyti drąsiai, jog jeigu būtų konferencija vykusi dvi dienas, konferencijos dalyvių dėmesys nebūtų sumažėjęs. Beveik visiems be išimties pranešėjams pritrūko laiko pateikti auditorijai paruoštą medžiagą. Ypatingą dėmesį sukėlė diskusijos ir rezoliucijos priėmimas. Rezoliucija priimta iš 8 punktų, apie ką artimiausiu metu bus informuoti Seimas, vyriausybė, prezidentūra ir visuomenė. Tiek žemdirbiai, tiek pranėšėjai gavo „namų darbus“. Konferencijoje dalyvavo apie 50 žemdirbių iš 22 Lietuvos rajonų, bei svečias iš Vokietijos, Westfalijos žemės ūkio pieno sektoriaus konsultantas Jozef Assheuer. Svečias atsakė į daugybę jam pateiktų klausimų. Žemdirbiai buvo nustebę informacija iš „pirmų lūpų“, kad Vokietijos ūkininkai išmokas už deklaruotas žemės gauna tais pačiais metais (Lietuvos ūkininkai išmokas gauna tik kitiems metams įpusėjus). Į klausimą, ar yra Vokietijoje programa, kurios tikslas sunaikinti kaimą („ankstyvas pasitraukimas iš žemės ūkio“, „perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“)? svečias atsakė, kad „tokios“ programos Vokietijoje nėra ir nieko panašaus apie „tokias“ programas nėra girdėjęs. Visa tai privertė susimastyti visus konferencijos dalyvius. Svečio iš Vokietijos pateikta informacija norom – nenorom davė visiems suprasti, jog „kaimo sunaikinimo“ programa sukurta būtent Pabaltijo šalims. Kodėl „tai“ reikalinga, tur būt supranta kiekvienas sąmoningas žmogus. Apie tai, jog barbariškai naikinamas ne tik Lietuvos kaimas, bet ir mūsų tėvų ir protėvių kultūra, labai vaizdžiai, įtikinamai ir emocingai kalbėjo valstietis Marijus Čekavičius.

Konferencija vienbalsiai pritarė protesto akcijai dėl žemų pieno supirkimo kainų. Vienas iš bene svarbiausių konferencijos metu į rezoliuciją įtrauktų punktų, kad konferencijos dalyviai kartu su konkurencijos taryba, ž. ū. ministerija ir Seimo kaimo reikalų komitetu kreipsis į generalinę prokuratūrą dėl kartelių tarp pieno supirkėjų, kas yra draudžiama įstatymu.

Ž. ū. ministerijos maisto departamento direktorius Rimantas Krasuckis konferencijos dalyviams pateikė pieno rinkos analizę tarptautiniame kontekste už keletą metų. Gal šiek tiek nejaukiai pasijautė pranešėjos Karina Kučaidzė ir Viktorija Urbonavičiūtė , atstovaujančios konkurencijos tarybą. Merginas ūkininkai tiesiog užpuolė klausimų lavina. Suprantamą pasipiktinimą sukėlė KT pateikta statistika apie pieno produktų pardavimo kainas. Bet patys žemdirbiai pripažino, jog patys ūkininkai nenori dalyvauti KT tarybos inicijuojamose apklausose, iš kur faktiškai ir gaunama informacija. Tad kaip sakoma, „lazda turi du galus“. Arba „nekaltink veidrodžio, jeigu snukis kreivas“. Sekančiai konferencijai pažadėjo „pasitemti“ ir žemdirbiai, ir simpatiškos merginos iš KT.

Apgailestaujame, kad į konferenciją nerado laiko atvykti jurbarkiečių išrinktas Seimo narys ir Raudonės seniūnas, nors į konferenciją buvo pakviesti prieš mėnesį. Konferencijoje taip pat pasigedome jaunimo. Džiugu, kad konferencijoje dalyvavo Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius ir visur spėjantis Seimo kaimo reikalų komiteto narys Edmundas Jonyla.

Visi be išimties savo pranešimuose pabrėžė, jog Lietuvos ūkininkams trūksta vienybės. Jei žvelgti „giliau“ , tai vienybės trūksta visiems Lietuvos žmonėms. Konferencijos pirmininkas Alfonsas Butė susirinkusiems trumpai pristatė vos prieš porą savaičių įsikūrusios „Žemdirbių Savivaldos Asociacijos“ programą ir tikslus. Tikimės, kad ši respublikinė konferencija taps pirmuoju žingsniu link pozityvių permainų ne tik pieno sektoriuje, bet ir visame Lietuvos žemės ūkyje, ko labai laukia visi mūsų šalies žemdirbiai o ypač Lietuvos kaimas.

 
Komentarai

 
5. mama iš kaimo >3
(2015-09-10 23:51:16)
(78.60.59.216) Parašė:

O kodėl gi rašote su klaustukais?4. Marta
(2015-09-10 23:09:16)
(78.57.181.97) Parašė:

po istojimo i es buvo rasoma, kad Lietuvoje zemes ukyje dirba perdaug - 13 %, turi likti - 3%. Naikinimas vyksta seniai, bet sitie lietuviai, bjaurybes, vis dirba ir dirba, bus sugalvota stipresniu priemoniu nei nuejimas nuo ukininkavimo, uzkretimas maru sernu, Rusijos sankciju isprovokavimas.3. apie pienelį
(2015-09-10 12:20:05)
(78.62.175.113) Parašė:

Pieno rinkai turim kaimyną Rusiją, į Rusiją pieno produktus nors vežimu vežk, mėsos produktus nors vežimu vežk. Kas trukdo? Bobų isterija? Truparegiškumas? Tikslas sunaikinti Lietuvą ir lietuvius pakeisti migrantais?2. ?
(2015-09-10 12:03:19)
(78.63.37.37) Parašė:

Ir vėl eilinis verkšlenimas, kokių jau buvo daugybė, bet realių prognozių, o ką daryti: su nurodymais, datomis ir veiksmais - NĖRA. Na tai sėkmės verkšlenti toliau, kol išnyksite kaip dūmas. Manau jeigu tai tiesa, kad kaimo sunaikinimo programa sukurta Pabaltijo šalims, tai ir bus įgyvendinta.1. b
(2015-09-10 07:54:24)
(86.38.208.233) Parašė:

Galėtumėte ir visą vokiečio kalbą įdėti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras