2020 m. balandžio 9 d.

 

Kodėl perversmininkai taip stipriai pasitikėjo Dalia Grybauskaite?

27
Paskelbta: 2020-03-02 19:33 Autorius: ekspertai.eu
Bendražygės: prezidentė Dalia Grybauskaitė ir valstybinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.


Po Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujamo valstybinio transliuotojo spjūvio visiems, kuriems svarbi ir brangi Kovo 11-oji (apie tai skelbėme publikacijoje „30–mečio topų topas: Kovo 11-osios proga valstybinis transliuotojas pakalbino pagrindinę Lietuvos kolaborantę“), ekspertai.eu pakalbino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Zigmą Vaišvilą, žmogų, kuris skirtingai nuo kolaborantės, žymios Vilniaus aukštosios partinės mokyklos dėtytojos, Mykolo Burokevičiaus bendražygės, oficialios Rusijos Federacijos valstybės paslapties, po nepriklausomybės atkurimo buvo visai kitoje barikadų pusėje.

- Kovo 1 d. LRT laidoje „Savaitė“ Nemira Pumprickaitė Kovo 11-osios 30-mečio proga kalbino ne Sąjūdžio pirmeivius, ne signatarus, bet Dalią Grybauskaitę. Buvusi prezidentė pasidalino ir prisiminimais apie jos aktyvų dalyvavimą 1990 m. kovo 11 d. atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės įtvirtinime. Po Nepriklausomybės Akto paskelbimo TSRS Lietuvai paskelbtos ekonominės blokados metu sprendė net nutraukto šildymo klausimus.

- Reikia, kad tauta gerai įsimintų, jog nepakeičiamosios mūsų vadės gimtadienis yra kovo 1 d. O tai pamirš... Kol buvo veikianti prezidentė, o 2009 m. kovo 1 d. ir avansu dar prieš rinkimus - tai primindavo žurnalas „Moteris“, kasmet kovo 1 d. skelbdamas D. Grybauskaitę Lietuvos metų moterimi.

- Ir vis tik kaip ten buvo su nutrauktu šildymu po 1990 m. kovo 11 d.? Ar pavyko jį atnaujinti.

- Nepamenu, ar šildymas visiems buvo nutrauktas ir atnaujintas, nes vistik jau pavasaris buvo. Tačiau ji, matyt, turėjo omenyje savo buvusią darbovietę – TSKP CK Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, kurioje ji tuo metu tebedirbo.

- Ar toje, kurioje Mykolas Burokevičius su kitais „naktinukais“ iš LKP „ant TSKP platformos“ ir TSRS kariškiais buvo įkūrę vieną perversmo prieš Lietuvą štabų?

- Taip. Po LKP atsiskyrimo nuo TSKP 1989 m. gruodyje D. Grybauskaitė ne tik liko M. Burokevičiaus vadovaujamoje LKP atšakoje „ant TSKP platformos“. Už lojalumą docentei ir šios įstaigos mokslinei sekretorei (antros pareigos po rektoriaus) Daliai Grybauskaitei 1989 m. gruodžio 27 d. rektorius įsakymu buvo paskirtas 30% darbo užmokesčio priedas.

- Tačiau 1990 m. kovo 11 d. laikinai vykdžiusios Ministrės Pirmininkės pareigas Kazimiros Prunskienės potvarkiu ši Maskvos finansuojama įstaiga su bendrabučiais buvo perduota Vilniaus pedagoginiam institutui.

- 1990 m. kovo 25 d. ne be M. Burokevičiaus pastangų TSRS vidaus kariuomenė išmetė VPI studentus ir dėstytojus iš ten ir įvedė režiminį leidimų režimą, įrengė vieną iš 1991 m. sausyje bandyto įvykdyti perversmo štabų, kuriame veikė ir „Tarybų Lietuvos“ radijas, transliavęs perversmininkų laidas rusų, lenkų ir lietuvių kalbomis, leidęs ir spausdintą leidinį. Visą šią veiklą techniškai ir organizacine prasme aprūpino ir vykdė TSRS kariškiai, ruošę perversmą.

- Ar tai tirta mūsų prokuratūros? Iki kada būsima Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė ten darbavosi, ar ją įleisdavo TSRS kariškiai?

- Pagal jos darbo bylos duomenis, D. Grybauskaitė ten darbavosi iki 1990 m. vasaros vidurio. Po to, matyt, gavo kitą užduotį. O šis epizodas tirtas Lietuvos prokuratūros. Ši baudžiamoji byla – viena iš sudėtinių Sausio 13-osios bylos dalių. Tuometinis VPI rektorius a.a. signataras Saulius Razma buvo šio byloje pripažinto nukentėjusiojo VPI atstovu.

- Koks šios baudžiamosios bylos likimas?

- Po D. Grybauskaitės perrinkimo Lietuvos prezidente bylą šioje dalyje Generalinė prokuratūra nutraukė 2014 m. lapkričio 3 d. be jokių motyvų.

- Negali būti. Iš kur tai žinote?

- Iš bylos medžiagos. Šioje byloje po sumušimo 1990 m. balandžio 20 d. Vilniuje Maironio gatvės spaustuvėje „Spauda“ taip pat buvau pripažintas nukentėjusiuoju drauge su kitais 25 asmenimis.

- O koks šios bylos likimas?

- Taip pat be motyvų nutraukta tuo pačiu Generalinės prokuratūros 2014 m. lapkričio 3 d. nutarimu, kaip ir TSKP CK Vilniaus aukštosios partinės mokyklos epizodo tyrimas.

- O kodėl perversmininkai taip stipriai pasitikėjo Dalia Grybauskaite?

- Tarybų Sąjungoje buvo rimta sistema. Aukštosiose partinėse mokyklose dėstė tik partinio elito ir specialiųjų tarnybų atstovai.

- KGB?

- Taip, ir KGB (lietuviškai - Valstybės Saugumo Komiteto) profesionalai.

- Prasmingai mums LRT siūlo sutikti Kovo 11-osios 30-mečio šventę.

- Taip prasmingai. Tik reikia mąstyti.

Keli susiję:

Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė duoti sutikimą dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją

B. Genzelis: prezidentė nepriklausė Lietuvos Komunistų partijai

Dėl kokių priežasčių režisierius D. Ulvydas išdavė viešą valstybės paslaptį? Tai neatsakingas poelgis

30–mečio topų topas: Kovo 11-osios proga valstybinis transliuotojas pakalbino pagrindinę Lietuvos kolaborantę

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
27. Vytas
(2020-03-03 19:56:27)
(62.80.225.75) Parašė:

"Magnolija", t.y. Grybauskaitė ruošiasi jau sekantiems dešimčiai metų užimti Daukanto rūmus. Intensyviai ruošiasi. Žymus rašytojas Bernardadas Šo kadaise pasakė: "Mažai kas masto daugiau dviejų ar trijų kartų per metus. Aš tapau pasaulyje žinomas todėl, kad mastau du-tris kartus per savaitę" Tad pamastykime, Lietuvos žmonės, nors prieš rinkimus. O tai Lietuvos valdžioje esantys karo šaukliai tikrai prišauks karą. Juk pora G.Nausėda-D.Grybauskaitė labai jau primena duetą Putinas-Medvedevas.26. U-2>20. ANTKAPINIS AKMUO
(2020-03-03 12:02:40)
(89.116.124.39) Parašė:

Jus - baisus bet teisingas zmogus! Jeigu visa tai paskaitys sene Bestija ir ant savo ragu "laisve" Lietuvai atneses kuprotasis Ozys Vytautas, jie neabejotinai kreipsis y "lietuvos tolerancijos zmogu" psichologa Roberta ir Jus turesite atsakyti uz jiems sukeltus gerus atsiminimus, vidiny jauduly(visai kaip per XXVII TSKP suvaziavima) ir jau primirsta nora pakelti taures uz drg. Lenino sveikata.25. 23. Patriot
(2020-03-03 11:40:43)
(84.46.237.82) Parašė:

Kad atgimti DAR kartą, reikia kad būtų jau bent kartą "atgimus" praeityje. Klausimas: kada tai buvo?24. > 23. Patriotas
(2020-03-03 11:23:31)
(90.127.63.55) Parašė:

Cia prie to fasistu parankinio Vetros lentos ar nuolauzu ?23. Patriotas
(2020-03-03 11:07:16)
(90.131.54.121) Parašė:

Zmones, burkites i naujaji Radzvilo Sajudi, tai judejimas, kuris isves Lietuva is skurdo ir nevilties. Suvaziavimas kovo 7 diena, atgimkime dar karta!22. yel“l“ow submarine to 20. ANTKAPINIS AKMUO
(2020-03-03 10:59:23)
(88.119.234.132) Parašė:

šaunuolis tamsta - faktus iš smetoninės-fašistinės litchūanijos gyvenimo reikia priminti nuolatos , nes iš esmės smetoninė Lietuva, - o realiai - pirmoji litchūanija , yra dabartinės, antrosios litchūanijos kertinis akmuo ir idėjinis pamatas :) - tai egzaltuota spekuliacija patriotizmu, tai nepakaltinamųjų kastos, tai totali ekonominė ir politinė priklausomybė nuo “teisingo“ užsienio, tai visiškas elito parsidavimas ir degradacija, tai didžiulė socialinė gradacija ir veršidės sindromas, vėliau pasireiškęs dar ir žydų genocidu ...21. yel“l“ow submarine to 9. U-2>7. yel“l“ow submarine (2020-03-02 22:14:17) (89.116.124.39) Parašė: Deja, deja, Kolega. Grybauskaite galima kaltinti ir vadinti kaip nori bet skirtingai nuo Zigmo, ji puikiai zino ka, kam ir del ko sukure buvusi
(2020-03-03 10:41:00)
(88.119.234.132) Parašė:

na, nieko keisto, kad beveik kožnas idiotas turi vienokią ar kitokią savo veiksmų motyvaciją ir link savo idiotiško tikslo eina kaip tankas, nesiskaitydamas su niekuo, kas jam nekelia tisioginio fizinio pavojaus :)))20. ANTKAPINIS AKMUO
(2020-03-03 10:40:10)
(195.176.3.24) Parašė:

Lietuva,kuria po karo atstate Lietuvos darbo zmones,per labai trumpa istorini laikotarpi pagal ekonomika,pagal pramones issivystymo lygi,pateko i desimtuka labiausiai issivysciusiu valstybiu pasaulyje,o pagal statybiniu plytu gamyba 1 tukst.gyventoju Lietuva pirmavo visame pasaulyje.Lietuvoje buvo melioruoti laukai, nutiesti keliai ir greitkeliai.Kaunas buvo isgelbetas nuo pavasariniu potvyniu,pastacius Kauno HES,pastatyta Ignalinos AE ir Elektrenu silumine elektrine, Vilniaus "Venta", "Elfa","Komunaras" ir daugelis kitų, Kauno ir Siauliu televizorių g-la, „Nuklonas“, Panevezio "Ekranas", “Lietkabelis” ir kt., Mazeikiu Kompresorių, baldu, naftos perdirbimo gamyklos, Klaipedos Laivu statykla, "Sirijus" ir simtai kitu gamyklu visoje Lietuvoje.Lietuvos pramone gamino viska,pradedant degtukais, baigiant dideliais zvejybiniais laivais. Smetonineje Lietuvoje net ir degtukai buvo importuojami - kainavo 80 cnt.,o elektra gamino belgai ir pardavinejo po 1,5 lito uz kWh .Pokario Lietuvoje elektros gamyba,elektronine,chemijos pramone ir zemes ukis - tai tos liaudies ukio sakos,kuriomis Lietuva didziavosi pries visa pasauli. Pagal pieno produktu gamyba buvome antri Europoje (siandien – paskutiniai). Siandienis kapitalizmas viska nuslave, palikdamas zmones be darbo ir priversdamas emigruoti.Kapitalizmo isnaudotojiska prigimtis - iteisintos vagystes,DARBO ZMONIU ISNAUDOJIMAS, PELNO NUSAVINIMAS,suskalde visuomene i dvi klases: ISNAUDOTOJU ir ISNAUDOJAMUJU. Isnaudotojai LOBSTA IS PAVERGTU IR BETEISIU DARBO ZMONIU. 60% turto siandien Lietuvoje priklauso 0,5% gyventoju.Ubagai ir narkomanai - ant kiekvieno kampo. Oficialiais duomenimis apie 20.000 vaiku - tevu palikti naslaiciai, dar 140.000 vaiku auga skurde...30.000 Lietuvos gyventoju,kiekviena diena gyvena visiskam skurde... Apie 20% - pusbadziu,o artejant sildymo sezonui,daugelis is ju nori pasikarti, o nemazai kasmet is nevilties nusizudo. Toks siandien yra LAISVOS RINKOS ROJUS.Truputis istorijos.1926 metais,gruodzio 19 diena,karines fasistines chuntos lyderis A.Smetona su karininkais,kuriems pazada po perversmo dvigubai pakelti alga,nuvercia teisetai isrinkta Lietuvos prezidenta,uzgrobia valdzia ir pasiskelbia Lietuvos prezidentu iki gyvos galvos.Uzgrobes valdzia,jau po 6 dienu,gruodzio 26 d.(Kaledu antra diena),susaudo KETURIS KOMUNARUS,kiek veliau,SUSAUDO UKININKU STREIKA SUVALKIJOJE.Zlugo zmoniu viltis issivaduoti is burzuazines,kapitalistines priespaudos.Smetonineje Lietuvoje buvo siaubinga socialine nelygybe.Saujele ponu ir karininku Kaune lebavo, is pinigu zaide kortomis ir gere sampana,o likusi Lietuva buvo beteise,beraste,uteleta ir vyzuota.KRASTA SMAUGE NEDARBAS IR SKURDAS. Savo rankas susitepes ir save iki gyvos galvos pasiskelbes prezidentu,karines fasistines chuntos diktatorius A.Smetona,perbrides upeli,pabego i fasistine Vokietija. Paskaitykit E.Maluko knygas:"SIUKSLYNO ZMONES" ir "JUODIEJI ZELMENYS".Sios knygos - tai rasytinis ANTKAPINIS AKMUO Lietuvos puvancios valdanciosios burzuazines chuntos lyderiams.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras