2020 m. balandžio 10 d.

 

Klausimai Gen. prokurorui (papildyta atsakymais)

Paskelbta: 2010-09-02 05:20 Autorius: ekspertai.eu

2010 09 02
Vilnius
Generaliniam prokurorui Dariui ValiuiProkurorai Kęstutis Betingis ir Raimondas Petrauskas viešai yra pareiškę, kad dvi atskiras - V.Naruševičienės ir J.Furmanavičiaus nužudymo bei Drąsiaus Kedžio nužudymo (mirties) - bylas sujungs į vieną. Kiek žinoma, iki šiol šios dvi bylos nesujungtos į vieną.

1 KLAUSIMAS. Dėl kokių priežasčių šios dvi V.Naruševičienės ir J.Furmanavičiaus nužudymo bei Drąsiaus Kedžio nužudymo (mirties) bylos nesujungtos į vieną?

2 KLAUSIMAS. Kada planuojama šias dvi minėtas bylas sujungti į vieną?

"ekspertai.eu"

2010 09 17 PROKURATŪROS ATSAKYMAS:
Dėkojame, už Jūsų aktyvumą domintis prokuratūroje atliekamais ikiteisminiais tyrimais.
Informuojame, kad prokuratūroje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl D. Kedžio mirties priežasties nustatymo ir ikiteisminis tyrimas dėl J. Furmanavičiaus ir V. Naruševičienės nužudymo. Ikiteisminiai tyrimai pradėti pagal skirtingus Baudžiamojo kodekso straipsnius, tačiau prokurorai, tiriantys šias bylas dalinasi surinkta informacija.
Apgailestaujame, tačiau atsižvelgdami į Baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnį, kuris nurodo, jog ikiteisminio tyrimo duomenys neskelbtini, ir į tai, kad šiame ikiteisminiame tyrime Jūs nesate proceso dalyviai, daugiau informacijos Jums suteikti mes negalime. Apie prokurorų priimtus sprendimus šiose bylose būtinai informuosime visuomenę.

2010 09 02
Vilnius
Generaliniam prokurorui Dariui Valiui2010 rugpjūčio 10 d. jums uždavėme klausimus į kuriuos nesulaukėme jokio atsakymo, todėl šiuos klausimus dar kartą pakartojame.
Žiniasklaida skelbė, kad "Drąsiaus Kedžio mirties byloje yra Kopenhagos universiteto profesoriaus Hans Petter Hougem laiškas Lietuvos Teismo ekspertizės direktoriui Alvydui Pauliukevičiui, kur teigiama, kad peržiūrėjus du kompaktinius diskus, Danijos ekspertai įžvelgė skendimo požymių. Lietuvos Teismo medicinos ekspertizės išvadoje dėl D. Kedžio mirties aplinkybių šis Danijos eksperto raštas net nebuvo paminėtas".

1 KLAUSIMAS. Ar tikrai Drąsiaus Kedžio mirties byloje yra Kopenhagos universiteto profesoriaus Hans Petter Hougem laiškas Lietuvos Teismo ekspertizės direktoriui Alvydui Pauliukevičiui, kur teigiama, kad peržiūrėjus du kompaktinius diskus, Danijos ekspertai įžvelgė skendimo požymių?

2 KLAUSIMAS. Ar tikrai Lietuvos Teismo medicinos ekspertizės išvadoje dėl D. Kedžio mirties aplinkybių šis Danijos eksperto raštas net nebuvo paminėtas?

"ekspertai.eu"

2010 09 17 PROKURATŪROS ATSAKYMAS:
Laba diena,
Informuojame, kad dėl D. Kedžio mirties priežasties nustatymo vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas, dar nėra priimti ir galutiniai procesiniai prokuroro sprendimai. Pagrindinę informaciją, kuri yra nuolat atnaujinama, apie šį tyrimą galite rasti prokuratūros interneto svetainėje: http://www.prokuraturos.lt. Apie prokurorų priimtus sprendimus šioje byloje būtinai informuosime visuomenę.
Apgailestaujame, tačiau atsižvelgdami į Baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnį, kuris nurodo, jog ikiteisminio tyrimo duomenys neskelbtini, ir į tai, kad šiame ikiteisminiame tyrime Jūs nesate proceso dalyviai, daugiau informacijos Jums suteikti mes negalime.

2010 09 02
Vilnius
Generaliniam prokurorui Dariui Valiui

Balandžio 22 d. vykusioje spaudos konferencijoje l. e. Generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas informavo, kad šalia nužudyto D. Kedžio rasto pistoleto "IŽ 79-8 Baikal" aptikti DNR pėdsakai yra D. Kedžio.
Vėliau paaiškėjo, kad jokių biologinių D. Kedžio pėdsakų ant pistoleto “IŽ 79-8 Baikal” nėra.
Ikiteisminį tyrimą D. Kedžio mirties priežasčiai nustatyti atliekantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika rugpjūčio 31 d. "Respublikai" teigė manąs, kad dėl šios klaidos kaltas "sugedusio telefono" principas.
"Tądien, kai įvyko ši spaudos konferencija, prokuratūra buvo gavusi tik žodines ekspertų išvadas, o raštiškos išvados prokuratūrą pasiekė diena vėliau, - sakė A. Mažeika. - Specialistai žodinę išvadą perdavė prokurorui, prokuroras - padalinio vadovui, šis - tuo metu laikinai pareigas ėjusiam Generaliniam prokurorui. Kažkurioje šių grandžių įvyko nesusikalbėjimas”.
Išties, gyvenime taip kartais atsitinka, kad sugenda telefonai, kita buitinė technika ar žmonės tiesiog nesusišneka, ko pasekoje į viešumą pasklinda netiksli informacija. Tikrai tokių nutikimų būna ir to niekas negalėtų paneigti.
Šia proga užduodame du klausimus.

1 KLAUSIMAS. Ar pavyko per daugiau negu keturių mėnesių intensyvaus ikiteisminio tyrimo laikotarpį nustatyti, kas per išsiblaškėlis ir kada netyčia pametė ginklą "IŽ 79-8 Baikal" šalia Kauno marių?

2 KLAUSIMAS. Dėl kokių priežasčių l. e. Generalinio prokuroro R. Petrausko balandžio 22 d. netyčia paskleista dezinformacija, kad šalia nužudyto D. Kedžio rasto pistoleto "IŽ 79-8 Baikal" aptikti DNR pėdsakai yra D. Kedžio, nebuvo paneigta iš karto sekančią balandžio 23 dieną, arba vėliausiai balandžio 26 d. (mat 24 d. ir 25 d. buvo išeiginės), o paneigta tik po daugiau kaip keturių mėnesių?

"ekspertai.eu"

2010 09 17 PROKURATŪROS ATSAKYMAS:
Laba diena,
Dėkojame, už Jūsų aktyvumą domintis prokuratūroje atliekamais ikiteisminiais tyrimais.
Kartu pranešame, kad dėl D. Kedžio mirties priežasties nustatymo vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas, dar nėra priimti ir galutiniai procesiniai prokuroro sprendimai. Pagrindinę informaciją, kuri yra nuolat atnaujinama, apie šį tyrimą galite rasti prokuratūros interneto svetainėje: http://www.prokuraturos.lt. Apie prokurorų priimtus sprendimus šioje byloje būtinai informuosime visuomenę.
Apgailestaujame, tačiau atsižvelgdami į Baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnį, kuris nurodo, jog ikiteisminio tyrimo duomenys neskelbtini, ir į tai, kad šiame ikiteisminiame tyrime Jūs nesate proceso dalyviai, daugiau informacijos Jums suteikti mes negalime.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras