2020 m. kovo 30 d.

 

Kirgizijoje musulmonai nori uždrausti Naujųjų metų šventę

Paskelbta: 2012-12-27 13:43 Autorius: naujienų redaktorius

Kirgizijoje didelę įtaką turintys musulmonų dvasininkai užsimojo uždrausti Naujųjų metų šventę. Anot jų, ji neturi nieko bendro su islamu, be to per brangiai kainuoja valstybei. Tačiau panašu, kad eilinių kirgizų ši dvasininkų idėja visai nesužavėjo.

Kirgizijoje nėra valstybinės religijos, tačiau islamo įtaka visuomenėje nuolat auga. Maždaug 75 procentai šalies gyventojų yra musulmonai, likusieji - daugiausia stačiatikiai. Musulmonų dvasininkai vis dažniau išreiškia nuomonę, kad Naujųjų metų šventė neturi nieko bendro su islamu, tad ją reikėtų uždrausti. Dabar per Naujuosius metus kirgizai mėgaujasi ir atostogomis. „Naujieji metai nėra religinė šventė. Ji nesusijusi su islamu, turime savų religinių švenčių, tada galime ilsėtis, o visa kita nesusiję su mūsų religija“, - sakė Kirgizijos musulmonų lyderis Ravshanas Eratovas.

Dvasininkų teigimu, švęsti Naujuosius metus valstybei dar ir brangiai kainuoja. Šventei skirtus pinigus būtų galima išleisti kitoms reikmėms. „Geriau pinigus išleisti kitur, pavyzdžiui, vargingai gyvenantiems žmonėms, jie galėtų nusipirkti reikalingiausių daiktų. Yra tokių žmonių, kurie švenčia Naujuosius metus, tačiau jų vaikai eina į mokyklą neturėdami būtiniausių daiktų ar net drabužių, tačiau jų tėvai vis tiek švenčia“, - kalbėjo musulmonų lyderis.

Kaip ir Rusijoje, Kirgizijoje Naujųjų metų šventimas plačiai paplitęs. Pasitikdami Naujuosius, jie keičiasi dovanomis, o vaikai karnavalų metu laukia Kalėdų Senelio analogo – Senio Šalčio. Kirgizai nemano, kad nustoti švęsti Naujuosius metus yra gera idėja.

Nors Kirgizijos musulmonų religinė bendruomenė išleido nutarimą, skelbiantį, kad Naujųjų metų šventė prieštarauja islamo principams, politinės galios įsakas neturi. Tad pasitikdami Naujuosius kirgizai atostogaus ir toliau.  

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras