2020 m. liepos 7 d.

 

Kelios pastabos

53
Paskelbta: 2012-10-15 14:51 Autorius: Andrius Navickas, Bernardinai.lt

Kai rašau šį trumpą komentarą, dar toli gražu ne iš visų rinkimų apylinkių yra pateikti duomenys. Vilniaus ir Kauno rezultatai dar koreguos situaciją, bet ne tendencijas, kurios jau išryškėjo.

Pabrėžiau, kad šių rinkimų baigties prognozuoti buvo beveik neįmanoma. Kai ką galima buvo nujausti. Džiaugiuosi ir apgailestauju, jog didžioji dalis nuojautų pasirodė esančios tikros.

Džiaugiuosi, kad Socialistinis liaudies Frontas, kurį galima vadinti didžiausiu mūsų pakantumo išbandymu, kurio retorika tiesiog nusikalstama, liko toli už borto. Taip pat džiugu, kad K. Brazauskienės ir V. Romanovo politiniai UAB-ai nebuvo paklausūs. Prieš rinkimus sakiau, kad kuo toliau nuo valdžios reikėtų laikyti liberalcentristus. Džiaugiuosi, kad ši kompanija patyrė visišką nesėkmę, Algis Čaplikas atviravo Edmundui Jakilaičiui, kad FNTT skandalas labai pakenkė jo vadovaudamos partijos įvaizdžiui. (Ar prisimenate, kaip Lauras Bielinis ir Vladimiras Laučius įrodinėjo, kad FNTT skandalas suteiks liberalcentristams politinius sparnus? Spręskite patys, ar jie taip sakė kaip tikri politiniai apžvalgininkai, ar kaip propagandistai.)

Apgailestauju, jog tiek mažai paramos gavo Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“. Tegaliu pakartoti, jog čia nieko netikėto. Deja, iš tokių pamokų Lietuvoje niekaip nenorime mokytis.

A. Zuoko nesėkmę po apsijuokimo su „Vilniečio kortele“ ir laukiant naujo šildymo sezono galima buvo nujausti taip pat. Prisipažįstu, tikėjausi, jog, nepaisant visų minėtų dalykų, jis surinks keliais procentais daugiau.

Pasitvirtino nuojauta ir dėl „Drąsos kelio“. Mane kiek stebino jo atstovų optimizmas, tačiau neįtikino ir aršių kritikų kalbos apie visišką krachą per rinkimus. Įvertinant, švelniai tariant, nelabai kokią rinkimų kampaniją ir akivaizdų N. Venckienės persitempimą, rezultatas neblogas. Tik labai neaišku, kas toliau.

Ypatingai stebina Tėvynės sąjungos laikysena ir džiugus kartojimas apie moralinę pergalę. Ar tai, kad valstybės vairas šiandien atiteks į V. Uspakich ar žmogaus, kuriam jis turės didžiulę įtaką, rankas – yra moralinė pergalė? Ar svarbiausia tai, kad TS-LKD „grietinėlė“ turės saugų darbą dar bent keturis metus ir yra svarbiausias tikslas?

Džiaugiuosi, jog nepasitvirtino mano niūriausi nuogąstavimai, jog visiškai pasikartos 1992 metų scenarijus. Nepasikartojo, nes šiandien kairieji neturėtų lyderio, charizmatiškumu prilygstančio Algirdui Brazauskui. Susitelkusi į kovą su „Drąsos keliu“, Tėvynės sąjunga nutiesė raudoną kilimą į valdžią darbiečiams ir Co. Juk ne taip seniai aukštas pareigas užimantys konservatoriai sakė, kad DP visai neblogas partneris.

Referendumo rezultatas – atskiras klausimas. Nelabai smagu, kai Andrius Kubilius ir Vytautas Landsbergis bando laviruoti, kad tai, jog tiek daug žmonių balsavo prieš, nelabai ką reiškia. Deja, bet reiškia mažiausiai tai, kad nesugebėjote mums argumentuotai paaiškinti, koks tai projektas, kaip jis vyks ir kokie bus jo padariniai. Daug žmonių pasijuto kvailinami lėkštų reklamų ir sureagavo atitinkamai. Dabar teks iš naujo permąstyti, kaip įtvirtinti energetinį savarankiškumą nuo Rusijos. Tiesa, kalbos apie tokį savarankiškumą, matant, kas atėjo į valdžią, juokingos.

Netikėtas man – pakankamai geras Liberalų sąjūdžio pasirodymas. Kadangi šios partijos darbai man neatrodo nei didingi, nei labai svarūs, tai esu linkęs pasveikinti juos, kad jiems pavyko gerai apgalvota rinkimų kampanija. Jie gali džiaugtis ir tuo, kad tapo liberalia jėga Nr. 1 ir dabar tegu liberalcentristai ar "zuokininkai" galvoja, kaip prie jų prisigretinti.

Kas toliau? Pirmiausia, kelios politinėmis emocijomis pritvinkusios dienos ir pasiruošimas antrajam turui. Tiesa, nepanašu, kad jis galės daug ką pakeisti. Tai rodo jau vien tai, kokie kandidatai į jį pateko. Tada lauksime Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimo. Ji įrodė, kad, kai galvoja apie reitingus, būna labai pragmatiška. Vis gi labiausiai tikėtina, kad ji pasiūlys Algirdui Butkevičiui vadovauti Vyriausybei.

Praėjusios kadencijos Seimo silpniausia vieta buvo bedantė ir idėjų stokojanti opozicija. Ar bus kitaip kitoje kadencijoje? Spėju, kad taip. Tėvynės sąjunga įrodė, kad sugeba būti veiklia opozicija. Manau, kad ir liberalams bus sveika permąstyti savo politines idėjas ir jas išgryninti.

Sunkiausia prognozuoti „Drąsos kelio“ ateitį. Yra galimybė, jog jis subyrės į šipulius ir kiekvienas jų prisijungs prie kitų politinių jėgų. Daug sunkesnis kelias –burti tikrą, galingą Sąjūdį, kuris įgalintų tautą pareikalauti savo teisių iš politikų.

Šiandien dar labai sunku kažką prognozuoti. Išbandymas valdžia, kad ir nedidele, kad ir buvimu opozicijoje, yra sudėtingas.

P. S. Kitame Seime stebėsime ne tik formalią daugumą ir opoziciją, bet ir pačias įvairiausias sąjungas atskirais klausimais. Pavyzdžiui, dėl šeimos sampratos tikslinimo. Nebus lengva įveikti socialdemokratų-liberalų pasipriešinimą, tačiau, išmintingai veikiant, įmanoma.

www.bernardinai.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
53. idomiausia
(2012-10-17 18:55:17)
(78.60.214.247) Parašė:

Kad balsavimai pastu buvo tokie įdomiai kontrastingi, pvz pastu uz Degutiene balsavo apie3500 kai iš viso už ją balsavo apie11500 rinkėjų - beveik kas trečias rinkėjas "bėgo" balsuoti paštu; įdomūs skaičiai Kubiliaus , Razmos, Komskio ir kitų; va čia tai yra kur patikrinti, kai palyginus II vietą daugiamandatėse užėmė po porą šimtų balsavę paštu; o ką ten koks pijokas kad ir pardavė balsą už 10lt - ką jo afera reiškia prieš tūkstantinius balsavimus paštu už vieną kandidatą52. julius
(2012-10-17 17:06:26)
(193.219.157.70) Parašė:

Kokie jus teisingi ir demokratiški. Kur gi padėjot 1. įrašą? Ir dar šaukiat apie teisingumą. Vien jau Ramonas jūsų sąraše viską pasako apie tą partiją.51. Ausra
(2012-10-16 22:43:39)
(88.222.140.250) Parašė:

Tas pats Uspaskichas tęs VAE projektą. Tad nereikia sakyti, kad tik Kubilius su V. Landsbergiu ignoruoja Tautos išsakytą nuomonę. Priedo, pažiūrėsim kaip čia su tom dujom dar bus... Energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos ? Sėkmės50. Bernardas
(2012-10-16 22:26:05)
(79.97.48.76) Parašė:

Dekui STEPONUI. Tikrai jo puikus zodziai suteike daug vilties... Tad i kelia...49. Beda
(2012-10-16 22:16:04)
(79.97.48.76) Parašė:

Na noreciau PIKASUI pateikti savo nuomone. Atsitiko taip , kad valstybes institucijos pradejo mane naikinti ,o teismai ,savo sprendimais ,siu instituciju sprendimus iteisino. Nebuvo taip baisiai ,kaip ,kaip Garliavos atveju,bet i psichine ligonine istremti buvo veiksmu. Tai buvo konservatoriu valdymo metu. As pasitikejau jais iki tol,maniau ,kad tai jega siekianti Lietuvoje demokratijos ,teisingumo. Taciau isitikines kas tai per pauksciai as labiausia ant ju pykau, manau todel , kad is ju maziausia nieksybiu tikejausi,o pasirode jie , vieno lizdo pauksciai... Galeciau ,gal but uz daug ka atleisti, bet negaliu atleisti uz tai ,kad jie pavoge vilti , kad bus teisinga LIETUVA....48. Puokštė Seime
(2012-10-16 19:57:10)
(89.117.107.241) Parašė:

uspaskinių viršūnėlė - nusikaltėliai, nes įžuliausiu būdu pirko balsus. Faktų daugiau negu reikėtų pasodinti ir anuliuoti jų rinkimų rezultatus, bet chunta to neleis. socdemonai - vienos šiukšlės, pritariančios uspaskinių nusikaltimams. tvarkiečiai - žodžiais sureagavo teisingai dėl uspaskinių nusikaltimų, bet veiksmai rodo ką kita liberastai - "ni ryba ni miaso" konservai - bestuburių gentis, nes kompramatas už juos didesnis Štai į tokią kompaniją patenka Drąsos kelio žmonės. Iššukiai neeiliniai.Išbandymai nesibaigia. Tvirtybės. Mes palaikome ir tikimės teisingų žingsnių.47. AE
(2012-10-16 17:25:09)
(89.117.252.26) Parašė:

jei prezidente sako, kad mazai zmoniu pasisake pries AE, nes ji suskaiciuoja ir tuos zmones, kuriems dzin, tai gal tegul susiskaiciuoja procentus balsu tu zmoniu, kur uz ja kaip prezidente nejo balsuoti. Bus beveik lygu-taip kad ir ji nera tautos isrinktoji.46. Pikasas
(2012-10-16 16:17:15)
(78.62.86.131) Parašė:

Pusei teksto pritariu, pusei ne. Kadangi jis jau senstelėjęs greitoje įvykių tėkmėje, tai A.Navicko rašinio nekomentuosiu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras